TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Turniejowe buspasy we Wrocławiu
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 11.04.2012 18:54:40
Turniejowe buspasy we Wrocławiu

Wrocławian czekać będzie wiele nowości, dotychczas niestosowanych w mieście. Przyjazd rzeszy kibiców powoduje, że niezbędne jest podjęcie specjalnych działań usprawniających komunikację. W dniach od 8 czerwca do 1 lipca w Rynku i okolicach mieścić się będzie Strefa Kibica, mogąca pomieścić 30 tysięcy fanów. Do obsługi gości przybywających samochodami przygotowana zostanie sieć parkingów Park and Ride, obejmująca 8 tysięcy miejsc parkingowych. Specjalnie oznakowane i opatrzone numerami parkingi zlokalizowane będą w miejscach z dogodnym dostępem do komunikacji miejskiej, w okolicach głównych dróg wjazdowych do miasta. Wszystkie tramwaje łączące parkingi P&R ze strefą kibica oznakowane będą na froncie ikoną strefy kibica. Przez cały okres funkcjonowania strefy będzie obowiązywał zakaz parkowania na wyznaczonych trasach dojścia do Strefy Kibica.

Najwięcej nowości komunikacyjnych pojawi się w dniach, gdy na Stadionie Miejskim rozgrywane będą mecze (8, 12, 16 czerwca 2012). Wtedy w obszarze ulic: Kazimierza Wielkiego, Grodzka i Piaskowa wyznaczona zostanie tzw. strefa zamknięta dla ruchu ogólnego. Wjazdy do niej będą wygrodzone i nadzorowane przez policję i straż miejską. Uprawnienia do wjazdu w strefę zamkniętą posiadać będą: mieszkańcy na podstawie zameldowania lub umowy najmu, osoby niepełnosprawne na podstawie orzeczenia (legitymacji) o niepełnosprawności ruchowej, goście hotelowi na podstawie potwierdzonej rezerwacji hotelowej, serwisanci w celu dokonania pilnych napraw (gaz, telekomunikacja itd.) na podstawie dokumentu poświadczającego konieczność dokonania naprawy w danym momencie. Będą oni mogli jednak zostawić auta wyłącznie na parkingach wewnętrznych czy podziemnych.

Na 3 godziny przed meczem z pl. Dominikańskiego w kierunku Stadionu Miejskiego na ulicach Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, Legnickiej i Lotniczej (do ul. Górniczej) komunikacja miejska i pojazdy uprzywilejowane będą miały wydzielony pas ruchu. Al. Śląska zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego już od godz. 6.00 rano, a od ul. Lotniczej w rejon stadionu wjazd będzie możliwy tylko za upoważnieniem. Parkingi dla autobusów grup kibiców zorganizowanych przez federacje rozgrywające mecze (posiadający akredytacje) zostaną uruchomione przy ul. Królewieckiej (przy krańcówce) i przy ul. Lotniczej (w okolicy zintegrowanego przystanku tramwajowo-kolejowego).

Pozostali fani w dni meczowe będą mogli dotrzeć na stadion komunikacją zbiorową. Oprócz 6 tramwajowych linii regularnych (31Plus, 32Plus, 33Plus, 3, 10, 20) uruchomione zostaną dwie dodatkowe T1 i T2. Kursować będą także trzy linie autobusowe –S1 (lotnisko-stadion), S2 (pl. Dominikański –stadion) i F1 (lotnisko-centrum). Ostatnia z linii będzie dostępna także dzień przed i dzień po meczach. Na obiekt można będzie również dostać się pociągami zatrzymującymi się na zintegrowanym przystanku obok stadionu.

W czasie trwania Euro pomiędzy kluczowymi miejscami (stadion, parkingi, Strefa Kibica) pojawi się dodatkowe oznakowanie. Dla kierujących samochodami i autobusami będą to znaki białe, z czarnymi symbolami lub tekstem. Oznakowanie dla pieszych zostanie przygotowane w kolorze fioletowym (zgodnie z systemem kolorów UEFA EURO 2012™) z białą strzałką.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Wrocław
buspas
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....