TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Trzynastka gazowych Solarisów w PKS Bielsko-Biała
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.04.2020 13:00:17
Trzynastka gazowych Solarisów w PKS Bielsko-Biała; fot. PKS Bielsko-Biała

W miniony weekend do zajezdni PKS Bielsko-Biała dotarło pierwsze 13 sztuk autobusów Solarisów Urbino 12 CNG z unijnego zamówienia na łącznie 26 egzemplarzy.

Fabrycznie nowe autobusy będą woziły mieszkańców Powiatu Bielskiego oraz całego regionu już od przełomu maja i czerwca br. Jak informuje spółka:-"Mimo epidemii koronawirusa nie ustajemy w działaniach i staramy się rozwijać tak aby jak najlepiej realizować zadania z zakresu publicznego transportu zbiorowego.

Gazowa trzynastka

-"Połowa z 26 zakupionych przez bielski PKS autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG) dotarła do przewoźnika – poinformował prezes Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, do którego należy PKS, Radosław Ostałkiewicz.

Prezes dodał, że pozostałych 13 autobusów dotrze we wrześniu br.

Przypomnijmy, że PKS Bielsko-Biała podpisał umowę z firmą Solaris Bus & Coach na zakup 12-m autobusów napędzanych CNG w lipcu ub.r. . Producent zaoferował je za cenę brutto w wysokości 32 mln zł. Ostałkiewicz poinformował, że 70 proc. kwoty na projekt, czyli 22,6 mln zł, pochodzi z funduszy UE.

Beskidzki standard

Nowe autobusy wyróżniają się na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego kolorem nadwozia. To odcienie białego i bordo.

-"Autobusy będą oznakowane nazwą +Komunikacja Beskidzka+, pod którą chcemy świadczyć usługę" – powiedział Ostałkiewicz.

W gazowych autobusach zainstalowany został tzw. system dynamicznej informacji pasażerskiej. Swobodnie będą z nich mogli korzystać niepełnosprawni

Komunikacyjny związek

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny powstał, by organizować publiczny transport pasażerski w powiecie bielskim – w gminach Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice i Wilkowice. Ma 100 proc. udziałów w PKS Bielsko-Biała, który dysponuje obecnie ok. 80 autobusami.

Pojazdy zasilane CNG pracują ciszej niż "diesle", a dodatkowo pozwalają na znaczną redukcję emisji zanieczyszczeń: tlenków azotu do 50 proc., dwutlenku węgla do ok. 15 proc. oraz przyczyniających się do powstawania smogu pyłów PM do 99 proc.

-"Autobusy gazowe, bez wątpienia, stanowią już jeden z filarów transportu niskoemisyjnego w Polsce. To rozwiązanie gwarantuje natychmiastowe korzyści ekologiczne, wynikające przede wszystkim z całkowitej eliminacji emisji bardzo szkodliwych pyłów PM2,5 oraz PM10. Ponadto, współpraca z PGNiG pozwala naszym klientom znacząco optymalizować koszty w obszarach zakupów floty oraz jej eksploatacji, również w porównaniu do popularnych na drogach polskich miast autobusów z napędem diesla" – podkreśla Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
CNG
Solaris
PKS Bielsko-Biała

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....