TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Cztery polskie lotniska w sieci FlixBusa. Kraków z dublem
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.08.2018 15:00:49
Trzy polskie lotniska w sieci FlixBusa. Będzie czwarte

FlixBusem dojedziemy bezpośrednio do czterech polskich lotnisk: w Balicach, Pyrzowicach, Modlinie i we Wrocławiu. W przyszłości -  w ramach planowanej linii Opole-Zakopane - Kraków Airport zyska także krajowy kurs.

Według Polskiej Izby Turystyki, coraz więcej Polaków wyjeżdża na wakacje za granicę. Dane raportu "Zagraniczne wakacje Polaków 2017" wskazują, że zdecydowanie chętniej decydujemy się na podróż samolotem. Zauważalny jest również trend podróży częstszych, lecz krótszych. Dlatego też na znaczeniu zyskuje koncepcja multimodalności i tworzenia tzw. węzłów komunikacyjnych, dzięki którym pasażerowie mogą z łatwością przesiadać się między różnymi środkami transportu.

Koncepcję multimodalności uwzględnia również FlixBus, który w swojej europejskiej siatce posiada przystanki na 34 lotniskach w Europie oraz w tzw. węzłach komunikacyjnych – przy dworcach autobusowych i kolejowych. Dzięki temu pasażerowie mogą wygodnie przesiadać się i podróżować dalej, co jest istotne zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

– Pasażerowie, którzy chcą udać się w podróż nie muszą ograniczać się do lotniska, które znajduje się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Mogą skupić się na cenie i warunkach przelotu, a także wybrać destynację, która najbardziej ich interesuje. FlixBus posiada 34 przystanki na lotniskach w całej Europie, co znacznie ułatwia podróżowanie. Zatrzymujemy się na największych i najchętniej odwiedzanych lotniskach w Polsce: Warszawa-Modlin, Wrocław-Strachowice oraz Katowice-Pyrzowice, i Europie: Frankfurt n. Menem, Paryż CDG czy Barcelona El Prat. Z Polski oferujemy też bezpośrednie połączenia do lotnisk w Berlinie i Wiedniu, a z jedną przesiadką np. do lotniska w Monachium czy Stuttgarcie – podkreśla Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska.

Autobusem do samolotu

Jednym z lotnisk na mapie FlixBusa jest Port Lotniczy Wrocław, który tego sezonu cieszy się szczególnym zainteresowaniem pasażerów. W czerwcu i lipcu podróżni korzystający z wrocławskiego lotniska najchętniej podróżowali do Grecji – kierunek ten wybrało aż 46 000 osób. Najpopularniejsze greckie wyspy, do których z Wrocławia udali się tego lata Polacy to Kreta, Korfu i Rodos. Powodzeniem cieszyła się także słoneczna Hiszpania. Majorkę, Malagę i Gironę wybrało 25 500 osób. Chętnie wybieraną destynacją była również Turcja, a także Włochy (Palermo, Bergamo, Rzym).

– W ciągu dwóch letnich miesięcy, w czerwcu i lipcu z lotniska we Wrocławiu skorzystało blisko 730 tysięcy osób. Nasi pasażerowie to w dużej mierze mieszkańcy województwa dolnośląskiego (63%), ale dzięki świetnej infrastrukturze drogowej i rozwijającej się ofercie współpracujących z lotniskiem przewoźników autobusowych nasz port lotniczy staje się lotniskiem pierwszego wyboru także dla wielu mieszkańców innych województw. Znaczącą grupę stanowią m.in. mieszkańcy województwa wielkopolskiego (9%), opolskiego (8%) oraz śląskiego (5%) – mówi Dariusz Kuś, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Do Balic, Pyrzowic, Modlina i Wrocławia

Na lotniska w polskich miastach FlixBusem już teraz można dotrzeć bezpośrednio w ramach połączeń:

 • Warszawa, Modlin: 1351 (Warszawa-Bydgoszcz, przez Płock, Włocławek, Ciechocinek, Toruń), N1210 (Warszawa-Gdynia, przez Płock, Włocławek, Grudziądz, Gdańsk, Sopot)

 • Katowice, Pyrzowice: 1236 (Kraków-Częstochowa, przez Bytom i Chorzów)

 • Strachowice, Wrocław: 1362/N1362 (Szczecin-Zakopane, przez Gorzów Wielkopolski, Świebodzin, Zieloną Górę, Lubin, Kraków, Myślenice i Nowy Targ)

 • Kraków, Balice w ramach międzynarodowego połączenia z Pragi, Brna i Ostrawy.

W ramach nowej siatki połączeń FlixBusa zaplanowana jest także trasa Opole-Zakopane, skąd będzie można dojechać na lotnisko w Balicach, pod Krakowem w ramach krajowej relacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
lotnisko
FlixBus
 • Konrad Trela – 29.08.2018

  Czy w Krakowie będzie tak samo jak w Warszawie gdzie FlixBus na lotnisko w Modlinie przyjeżdża ze stolicy godzinę po odlocie ostatniego samolotu, a w kierunku stolicy odjeżdża godzinę przed odlotem pierwszego samolotu? 😹😹😹😹😹😹

 • Dariusz Iwasyk – 29.08.2018

  "Strachowice, Wrocław: 1362/N1362 (Szczecin-Zakopane, przez Gorzów Wielkopolski, Świebodzin, Zieloną Górę, Lubin, Kraków, Myślenice i Nowy Targ)" - Na tą chwile N1362/1362 kończy trasę w Krakowie czyli nie ma Myślenice i Nowy Targ. Do tego jak ruszy Opole - Zakopane to będzie pewnie jeden kurs dziennie i pewnie nie codziennie. Co daje dwa kursy dziennie jak dobrze pójdzie przez lotnisko Kraków - Balice. Porównując Neobus Polska który ma 7 kursów dziennie w Bieszczady i do Wrocławia to daje w dwie strony 14 kursów. I to jest dobra częstotliwość.

 • Tomasz Żakowski – 29.08.2018

  skoro Flixbus już jeździ na lotnisko w Krakowie, to jak będzie czwarte?

 • Konrad Filip – 29.08.2018

  Kraków czewa to 1368. ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....