TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Trójmiejski strajk kierowców zawieszony
DZIENNIK BAŁTYCKI, TROJMASTO.PL, InfoBus.pl - Opublikowano: 28.08.2015 13:49:53 2 komentarze
Trójmiejski strajk kierowców zawieszony

Kompromisem zakończył się spór zbiorowych trójmiejskich kierowców autobusów i trolejbusów.

Pracownicy PKA, PKM i PKT wywalczyli wzrost płac o 50 gr za godzinę, ale też zgodzili się na bardziej elastyczny system pracy. Przypomnijmy, że aż 98,5 proc. pracowników firm przewozowych działających na terenie Gdyni oraz Zarządu Komunikacji Miejskiej, z blisko 900 biorących udział w czerwcowym referendum opowiedziało się za przystąpieniem do sporu zbiorowego z pracodawcami. Oflagowano więc pojazdy i przystąpiono do rozmów.

W trakcie negocjacji związkowcy wrócili do swojego początkowego postulatu, czyli podwyżki o1,46 zł za godzinę pracy. Ostatecznie wywalczyli wzrost płac o 50 gr za godzinę. W zamian zgodzili się na wdrożenie ? już od września ? bardziej elastycznego rozliczania czasu pracy kierowców, by najwięcej zarabiali ci, którzy wykonują swoje obowiązki w większym wymiarze czasowym. Oznacza to, że nie będą oni rozliczani według ośmiogodzinnego trybu etatowego, lecz elastycznie. Ich dzień pracy trwać może od 6 do nawet 12 godzin.

Jak informuje Dziennik Bałtycki ? już wcześniej takie regulacje wprowadzono w PKT, teraz obowiązywać będą także w PKM i PKA. ? ?Trzymanie się sztywnego czasu ośmiu godzin pracy w przypadku kierowców jest uciążliwe - uzasadnił ?Dziennikowi? potrzebę zmian Lech Żurek, prezes PKA. - Nie ma możliwości dostosowania takiego systemu do rozkładu jazdy autobusów. Taka sytuacja powoduje dziś, że autobus, który wyjeżdża na trasę np. na 10 godzin, prowadzić musi bądź dwóch kierowców, bądź też jednemu z nich płacić trzeba było 50 procent dodatku.?

Obecnie przykładowa pensja jednego z kierowców Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej to 15,20 zł brutto za godzinę. Najniższa stawka jest o80 groszy mniejsza. Teraz ta suma wzrośnie o 50 groszy, a w przypadku pracy powyżej 8 godzin ? o kolejne 25 groszy za utratę nadgodzin. To oznacza miesięczna pensję na poziomie od 2,8 tys. zł do 3,4 tys. zł na rękę.

Co zmiany oznaczają dla pasażerów? Miasto podkreśla, że przyjęte rozwiązania pomogą lepiej skonstruować rozkład jazdy, który - jak przypomnijmy - w kwietniu został mocno okrojony. Powodem było ograniczenie o 3 mln zł wydatków na finansowanie zakupu usług komunikacji miejskiej w rocznym planie finansowym ZKM Gdynia. ? ?Wrócą wszystkie "zaoszczędzone" kilometry autobusów, ale nie dokładnie w kształcie do końca marca br., gdyż część wprowadzonych w kwietniu rozwiązań to zwiększenia intensywności obsługi wybranych linii, które przyjęły się i nie zamierzamy się teraz z nich wycofywać - wyjaśnia portalowi trójmiasto.pl Marcin Gromadzki, rzecznik ZKM Gdynia.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKA Gdynia
PKM Gdynia
PKT Gdynia
ZKM Gdynia
strajk
  • Gienek – 01.09.2015

    Czy ktos wie ile placa netto na poczatek w PKM Gdynia?

  • market – 30.10.2015

    Wystarczająco. 15,60 za godzinę niejeden chciałby zarabiać....Rozwiązaniem jest wprowadzenie prywatnych film, które płacić będą REALNE płace.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....