TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TRANSKOM Koziegłowy zamówił 3 minibusy. Od Mercusa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.03.2019 16:00:07
TRANSKOM Koziegłowy zamówił 3 minibusy

TRANSKOM z Koziegłów pod Poznaniem wzbogaci się trzy minibusy. W drugiej połowie lutego przewoźnik za pośrednictwem warszawskiego Truck Export-Import Wynajem zamówił pojazdy, które wyprodukuje Mercus.

Zacznijmy jednak od historii. TRANSKOM musiał dwa razy szukać dostawcy małych autobusów. Pierwszy przetarg zakończył się niepowodzeniem. Powodem był brak ofert. Nowy ogłoszono pod koniec listopada 2018 r. Przewoźnika, który odpowiada za obsługę komunikacji w podpoznańskiej gminie Czerwonak interesowały dalej małe autobusy, choć dopuszczono dosyć szeroki wachlarz konstrukcji możliwych do zaoferowania. Musiały to być naturalnie fabrycznie nowe pojazdy. Spółka miała na celowniku konstrukcje z nadwoziami o długości 5,7 – 10 m, szerokości 2,2 – 2,55 m i nie wyższe niż 3,3 m. Każdy z nich musiał umożliwiać podróż min. 17 pasażerom.

Pojazdy musiały być napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Jednostka o pojemności 1,9 – 3,5 l miała być nie słabsza niż 73 kW. TRANSKOM dał oferentom dowolność w zakresie doboru skrzyni biegów. Przestrzeń pasażerska oraz kabina kierowcy będą klimatyzowane i monitorowane. Naturalną wentylację mają zapewnić boczne okna. System informacji pasażerskiej ma się składać z trzech zewnętrznych wyświetlaczy diodowych, wewnętrznej tablicy LCD oraz głosowych zapowiedzi przystanków.

16 stycznia minął termin składania ofert. Na zakupy spółka miała przygotowane 615 000 PLN brutto. A to oznacza, że jednostkowy koszt pozyskania jednego autobusu przyjęto na poziomie 166 667 PLN netto. Było to bardzo nisko, a nawet za mało by kupić najmniejsze z dostępnych w tym zakresie autobusów, czyli Karsany Jest w najuboższej wersji. Nic więc dziwnego, że trzy oferty, które wtedy otwarto znacząco przewyższały te szacunki.

Pierwszą i jednocześnie najdroższą ofertę przedstawiła firma MMI ze Zbyszewa. Jej propozycja opiewa na 1 084 860 PLN brutto. A to daje cenę jednostkową w wysokości 294 000 PLN netto. Wyglądało na to, że dla TRANSKOM-u zaoferowano Karsany Jest w pakiecie z czteroletnią gwarancją.

Najtańszą ofertę przedstawiła firma Truck Export-Import Wynajem z Warszawy, która wystąpiła w charakterze dealera Mercusa. Jej propozycja wynosiła 992 241 PLN brutto. A to dawało cenę 268 900 PLN netto za minibusa na bazie Mercedesa Spritera w pakiecie z- preferowaną przez TRANSKOM- sześcioletnią gwarancją.

Ostatnia oferta pochodziła od pilskie firmy Polster Trading. Opiewała ona 1 082 586 PLN brutto. A to dawało cenę za minibusa na bazie Sprintera w wysokości 293 383,74 PLN netto, również w pakiecie z sześcioletnią gwarancją.

Pozostało czekać na ruch po stronie TRANSKOM-u. Sporo brakowało, ale tak jak napisaliśmy na początku nie sposób było nie odnieść wrażenia, że budżet przewoźnika był zdecydowanie niedopasowany do tego co chciał kupić. Spółka poszukała więc dodatkowych środków i 31 stycznia rozstrzygnęła przetarg.

Wybór padł na najtańszego oferenta, a więc Truck Export-Import Wynajem. 19 lutego natomiast TRANSKOM podpisał z warszawską firmą umowę. A to oznacza, że we wrześniu powinniśmy się spodziewać w Koziegłowach trzech Sprinterów od Mercusa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
TRANSKOM Koziegłowy
Mercus
Truck Export-Import Wynajem
Mercedes

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....