TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Transgór z ofertami Solarisa i SOR-a na 20 autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.05.2017 18:10:32 1 komentarz
Transgór z ofertami Solarisa i SOR-a na 20 autobusów

23 maja 2017 r. spółka Transgór Mysłowice otworzyła oferty w unijnym przetargu na zakup 20 szt. autobusów miejskich. To jak na razie jedyna firma w Polsce, która korzysta z środków zarówno śląskiego, jak i małopolskiego RPO. I to do tego prywatna.

W styczniu br. informowaliśmy, że Transgór Mysłowice zamówił w ramach śląskiego RPO 5. szt. nowych autobusów gazowych, w tym dwa niskowejściowe typu SOR BNG12 za 953 250 PLN brutto / szt. oraz trzy niskopodłogowe Nowe Urbino 12 CNG za 1 211 550 brutto / szt. Czeskie pojazdy już zostały przekazane, natomiast Solarisy mają pojawić się na dniach. Będą to pierwsze dostarczone do klienta gazowe Urbino IV generacji i to nie tylko w Polsce, ale w ogóle. Tym samym śląskich przewoźnik przejdzie do historii wielkopolskiej fabryki.

Pod koniec marca br. przewoźnik uruchomił kolejne zamówienia - tym razem korzystając z dofinansowania w ramach projektu złożonego do małopolskiego RPO. Jest to możliwe, gdyż spółka posiada dwie bazy - jedną w Mysłowicach (Śląskie), a drugą w Trzebini (Małopolskie). Dodatkowo ma ważny, ponad 3-letni kontrakt na obsługę miejskich linii w Chrzanowie i pod tym kątem złożyła swój drugi, unijny wniosek - tym razem o dofinansowanie zakupu 20 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich. Przetarg został podzielony na cztery zadania:

Część 1 - Dostawa 2 fabrycznie nowych, niskowejściowych autobusów zasilanych ON o pojemności minimum 60 miejsc o długości całkowitej od 8,5 do 9,0 m, - szerokość: do 2,45 m, - wysokości: max 3,20 m z klimatyzacją;

Część 2 - Dostawa 5 fabrycznie nowych, niskowejściowych autobusów zasilanych CNG o pojemności minimum 82 miejsc o długości całkowitej do 12 m; - szerokości: od 2,50 m do 2,55 m, - wysokości: max 3,2 m z klimatyzacją;

Część 3 - Dostawa 11 fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów zasilanych CNG o pojemności minimum 91 miejsc o długości całkowitej do 12 m, - szerokości: od 2,50 m do 2,55 m, - wysokości: max 3,3 m z klimatyzacją;

Część 4 - Dostawa 2 fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów zasilanych ON o pojemności minimum 130 miejsc, o długości całkowitej do 15 m, - szerokości: od 2,50 m do 2,55 m, - wysokości: max 3,25 m z klimatyzacją.

W drugim zadaniu jedyną ofertę złożył SOR (z modelem BNG 12), a w pozostałych Solaris: z autobusami: Urbino 8,9LE, Nowe Urbino 12 CNG i Urbino 15. Terminy dostaw są identyczne dla wszystkich zadań - to okres pomiędzy 1 a 15 grudnia 2017 r.

Teraz czekamy na decyzję komisji przetargowej Transgóru i wybór najkorzystniejszej oferty. Niestety, nie znam cen poszczególnych ofert, natomiast wydaje się, że kwestia ich oceny jest już tylko formalnością. Kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty są następujące:

  • Cena 90%

  • Parametry techniczne 10%

W zakresie techniki maksymalne "małe" punkty można było dostać za:

  • max 20 pkt. - za nadwozie ze stali odpornej na korozję z bocznymi podziałami w pionie

  • max 20 pkt. za minimum 8 miejsc dostępnych z niskiej podłogi

  • max 20 pkt za wysokości autobusu wraz z butlami i klimatyzacją do 3250mm

  • max 20 pkt. za wszystkie wejścia dostępne z wysokości 320mm

Czas na gaz

Mysłowicki Transgór jako jeden z nielicznych prywatnych przewoźników sukcesywnie odnawia tabor gazowymi autobusami. Przypomnijmy, że w pod koniec listopada 2016 roku informowaliśmy o tym, że Transgór Mysłowice ogłosił postępowanie na pięć gazowych autobusów, a wcześniej na wiosnę na dwa gazowce. Wówczas jedyną propozycję przedstawiła czeska firma SOR, proponując gazowe SOR-y BNG12 w kwocie 930 495 zł brutto / szt. Autobusy wprowadzono do eksploatacji z dniem 1 lipca 2016r., na linie organizowane przez KZK GOP, kursujące po terenie Rudy Śląskiej.

Z kolei przetarg na pięć gazowców - z dotacją z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego - podzielono na dwie części. Pierwsza część była zarezerwowana dla dwóch autobusów zasilanych paliwem metanowym do 12 m (wygraną przez SOR), z kolei część druga dla trzech w pełni niskopodłogowych autobusów 12-metrowych z klimatyzacją, czyli zgodnie z wymogami KZK GOP (wygraną przez Solarisa). I właśnie na liniach organizowanych przez Komunikacyjny Związek Komunalny pojawią się wkrótce nowe autobusy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Transgór
CNG
Solaris
SOR

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....