TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TRANSEXPO: Thermo King z klimą do autobusów elektrycznych
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.11.2018 13:00:33
TRANSEXPO: Thermo King z klimą do autobusów elektrycznych

Autobusowe klimatyzatory z logo Thermo King obecne są na polskim rynku od wielu lat. Firma umacnia swą obecność, rozszerzając paletę oferowanych produktów o klimatyzatory dla elektrobusów i trolejbusów. A może być jeszcze lepiej, bo Thermo King wprowadza właśnie na rynek kolejny produkt.

Najważniejszym eksponatem stoiska Thermo King na wystawie TRANSEXPO był klimatyzator Athenia E-700 HPz pompą ciepła, który oferuje wydajny sposób na zapewnienie chłodzenia lub ogrzewania dostępnego w przypadku trolejbusów oraz autobusów elektrycznych i hybrydowych. Wszystko dzięki zastosowanemu w nich odwracalnemu układowi chłodzenia.

Elektryczne doświadczenie, dostępność 24/7

Elektryczne pompy ciepła Athenia zapewniają komfortowe ogrzewanie i chłodzenie już w ponad 700autobusach elektrycznych na terenie całej Europy. Liczba ta obejmuje największą flotę pojazdów elektrycznych w Europie, czyli setkę autobusów VDL firmy Connexxion, obsługujących linie autobusowe zapewniające komunikację na lotnisku Schiphol Airport w Amsterdamie wraz z jego otoczeniem, a także linie autobusowe na szybkich liniach tranzytowych w obrębie terenu objętego koncesją.

Tym samym Thermo King jest wiodącym dostawcą w segmencie autobusowych pomp ciepła w Europie. Oprócz Holandii urządzenia te możemy spotkać też w Belgii, Niemczech, Szwecji, i na Litwie. W Polsce Thermo King jest dostawcą klimatyzatorów do trolejbusów i elektrobusów produkowanych przez lubelski Ursus Bus i spotkać je możemy m.in. w Lublinie czy Środzie Śląskiej (pionierski projekt budowy systemu komunikacji miejskiej w oparciu wyłącznie o pojazdy elektryczne).

-"Na bazie indywidualnych potrzeb klientów zapewniamy dopasowane rozwiązania i innowacyjne technologie, skrojone na miarę ich wymagań i konkretnych typów autobusów" – mówi Petr Ducháček, manager ds. sprzedaży Thermo King na Europę Środkowowschodnią.

-"Niewątpliwą korzyścią dla klienta jest też obecność autoryzowanych stacji serwisowych Thermo King na terenie całego kraju" – uzupełnia Tomasz Szmajter, manager ds. sprzedaży HVAC największego polskiego dealera, firmy TT-Thermo King, posiadającego łącznie aż 9 stacji serwisowych (na 14, działających łącznie na terenie Polski). "Jest to nasz niewątpliwy atut – bycie blisko klienta. A dzięki wciąż rozbudowującej się flocie samochodów serwisowych jesteśmy też dostępni praktycznie przez 24 godziny na dobę. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w kontekście klimatyzacji instalowanej na pojazdach szynowych czy autobusach elektrycznych, gdy konieczny jest szybki dojazd nie tyle pojazdu do serwisu, ile serwisu do pojazdu".

Po co ta pompa?

Pompy ciepła w klimatyzatorach Athenia E-HP (ang. "heat pump") zapewniają pasażerom maksymalny poziom komfortu cieplnego nie tylko w miesiącach letnich, kiedy wymagane jest chłodzenie, lecz także zimą, ogrzewając wnętrze pojazdu. Dodatkowo, system jest w stanie samodzielnie funkcjonować w trybie pompy cieplnej (bez dodatkowych grzejników) nawet przy temperaturze otoczenia wynoszącej -7°C.

W trybie ogrzewania elektryczna pompa ciepła może przekazywać ciepło z powietrza zewnętrznego do przedziału pasażerskiego ze skutecznością odpowiadającą współczynnikowi poziomu wydajności (COP) do 4. Oznacza to, że z każdego 1 kW energii elektrycznej pobranej z akumulatorów pompa ciepła wytwarza do 4 kW energii cieplnej. System może być także wyposażony w układ chłodzenia akumulatorów, który może odzyskiwać energię emitowaną przez akumulatory i wykorzystywać ją do ogrzewania przedziału pasażerskiego.

Sześć powodów

Poniżej zabraliśmy kilka argumentów za zastosowaniem klimatyzatora Thermo King wyposażonego w pompę ciepła:

1. W testach pompy ciepła w trybie grzania klimatyzator Athenia E-700 HP osiągałwspółczynniki wydajności (COP) na poziomie 5,4 (z pompą ciepła wykorzystującą odzysk ciepła) natomiast przy klasycznej pompie ciepła– tylko 2,8;

2. Mniejsze zużycie energii z baterii do napędu, co pozwala zwiększyć zasięg działania autobusu elektrycznego, a jednocześnie zaoszczędzić nawet do 50% energii w porównaniu z "tradycyjnym" klimatyzatorem

3. Sprawdzona niezawodność zainstalowanych pomp ciepła w ponad 700 autobusach funkcjonujących w całej Europie

4. Możliwość wykorzystania czujnika dwutlenku węgla (CO2) dla lepszego i efektywniejszego gospodarowania świeżym powietrzem wewnątrz autobusu

5. Zastosowany sterownik CANAIRE jest najbardziej zaawansowanym technicznie urządzeniem tego typu w branżyHVAC. To jeden zintegrowany panel dla kierowcy do zarządzania strefami;

6. Dostęp od największej w Polsce sieci dealersko-serwisowej w zakresie klimatyzatorów i agregatów chłodniczych (więcej szczegółów: www.thermoking.com.pl)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
TRANSEXPO
komponenty
Thermo King

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....