TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TRANSEXPO: Ster świętuje 25-lecie [FILM]
InfoAir.pl - Opublikowano: 06.11.2018 10:00:20
TRANSEXPO: Ster świętuje 25-lecie [FILM]

Poznański Ster, jeden z czołowych w Europie producentów autobusowych siedzeń, na kieleckich targach świętował swoje 25-lecie. O historii i nowych wyzwaniach - w tym podziale fabryk według rynków i aktywności w Indiach - rozmawialiśmy z Maciejem Szymańskim, właścicielem firmy. Jednym z tematów naszej rozmowy był także medal, jaki Ster otrzymał od targów Kielce za kompozytowy system poręczy do pojazdów komunikacji zbiorowej z funkcją podświetlenia i komunikacji z pasażerem.

Przypomnijmy, że w ciągu 25 lat wielkopolska spółka stworzyła w Polsce trzy zakłady produkcyjne:

  • w Poznaniu,

  • Szamotułach

  • oraz Swadzimiu.

Najnowszą inwestycją poznańskiej firmy jest Ośrodek Badawczo-Rozwojowy w Swadzimiu, którego budowa rozpoczęła się w 2009 r. W tym wyjątkowym miejscu gotowe siedzenia Steru poddawane są rozmaitym testom, których główny cel jest jeden – przewidzieć pracę fotela we wszystkich stadiach życia produktu. Dlatego też siedzenia są tutaj m.in. maksymalnie obciążane, zamrażane do temperatury -40 stopni, trzymane w komorze solnej, a także … palone. Oprócz danych dotyczących czasu rozprzestrzeniania się ognia i poziomu zadymienia, pracownicy firmy badają także skład wytwarzanych wyziewów i ich toksyczność. Technolodzy sprawdzają także próbki dostarczanych do zakładu tkanin - na przykład badają, czy spełniają one ustalone normy w zakresie wytrzymałości (m.in. poprzez test odpornościowy Martindale'a) oraz palności.

Prawdziwym "sercem" Ośrodka Badawczo-Rozwojowego są przyrządy do testów dynamicznych w zakresie regulaminów R 80 (wytrzymałości siedzeń i ich kotwiczenia). oraz R14 (kotwiczenie pasów bezpieczeństwa).

– "Nasz rozwój oparliśmy na szeregu oryginalnych i opatentowanych rozwiązań konstrukcyjnych, stałej pracy rozwojowej i badawczej oraz systematycznie doskonalonej technologii produkcji. To jest recepta na osiągniecie wysokiego poziomu w zakresie jakości i bezpieczeństwa, który doceniają nasi klienci" – mówi Maciej Szymański, prezes firmy Ster.

Tak szeroko zakrojone inwestycje zarówno w rozwój systemu produkcyjnego, jak i nowe produkty spowodowały dynamiczny wzrost sprzedaży, która w 2017 r. przekroczyła poziom 2 mln siedzeń. Dla porównania – w 2006 r. fabryka wytworzyła ich blisko 500 tys.

Nowe horyzonty

Okrągły jubileusz 25 lat działalności firmy Ster na tym wymagającym rynku to dobry moment aby spojrzeć na dotychczasowe osiągnięcia i wybrać kierunek dalszego rozwoju. Widać, że pod tym względem Ster posiada jasno sprecyzowane cele – od dłuższego czasu inwestuje w innowacyjne i przyjazne środowisku technologie. Natomiast w centrum zainteresowania stawia pasażera kładąc nacisk na komfort i bezpieczeństwo użytkownika końcowego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
TRANSEXPO
komponenty
Ster

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....