TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TRANSEXPO: Sindbad się zmienia. Na 35-lecie[FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.10.2018 10:00:09
TRANSEXPO: Sindbad się zmienia. Na 35 -lecie [FILM]

W Kielcach opolski przewoźnik przedstawił szereg zmian, które diametralnie zmieniają dotychczasowy sposób funkcjonowania platformy. O nich rozmawialiśmy z Bogdanem Kurysem, wiceprezesem zarządu.

Nowe rozwiązania jakie chce teraz wdrożyć Sindbad, a o których była mowa podczas konferencji prasowej na TRANSEXPO przedstawiliśmy w InfoBusie TUTAJ

Warto dodać, że Sindbad z Opola jest pierwszą firmą w Polsce i jedną z pierwszych w Europie, do której trafi najnowszy produkt koncernu Daimler Buses – dwupokładowa Setra S 531 DT. Pojazd ten łączy w sobie bezpieczeństwo, komfort, ekonomikę i elegancki design. Autokar ten jest o 11cm dłuższy od swojego poprzednika S 431 DT, a także charakteryzuje się niższym do 10% spalaniem. Nowa Setra wyposażana jest seryjnie w bardzo trwałe reflektory LED oraz najnowszy system hamowania awaryjnego Active Brake Assist 4 (ABA 4), dodatkowo układ wzbogacono o możliwość rozpoznawania pieszych z automatyczną reakcją hamowania. Nowy model Setry będzie 28 autokarem dwupokładowym w platformie Sindbad. Autokar aktualnie zjechał z linii produkcyjnej i w najbliższych 2-3 tygodniach przyjedzie do Opola.

Najnowsza Setra S531DT jest jednym z 16 nowych autokarów turystycznych, jakie Sindbad zakupił w 2018 roku. W tegorocznych zakupach znajdują się takie modele jak: 515HD (4szt.), 516HD (1szt.), 517HD (5szt.), 519HD (1szt.), 516HDH (1szt.), 517HDH (1szt.), 431DT (2szt.) oraz pierwszy w Polsce 531DT (1szt.).

Tegoroczna inwestycja o wartości ponad 20 milionów złotych jest wspólnym projektem firmy z Opola oraz jej partnerów, realizujących wspólnie międzynarodowe przewozy w ramach regularnych linii autokarowych. Aktualnie platforma Sindbad dysponuje flotą ponad 300 komfortowych autokarów turystycznych.


Nowe centrum przesiadkowe

Bardzo ważnym krokiem będzie też nowe centrum przesiadkowe w Opolu, które zostanie uruchomione w połowie listopada. Hub będzie obsługiwał pasażerów z południowej części kraju. Jak poinformował Ryszard Wójcik, prezes Sindbada, koszt inwestycji to około 3 mln złotych.

Do tej pory centrum przesiadkowe, do którego przywożono pasażerów z terenu południowej Polski wybierających się w dalszą podróż międzynarodowymi liniami tego przewoźnika, mieściło się w Gliwicach, na terenie wynajmowanym od miejscowego PKS. Nowy hub przesiadkowy zostanie uruchomiony na terenie byłej giełdy w Opolu, który jest własnością spółki.

Port Sindbad Opole ma powierzchnię 1,8 ha, na której będą mogło parkować 36 autobusów i blisko sto samochodów osobowych. Obiekt wyposażony jest także w pawilon dla podróżnych z kasami biletowymi.

-"Mamy już takie centrum w Słubicach, które obsługuje północną część kraju. Mam nadzieję, że rozwiązania stosowane w Słubicach sprawdzą się w Opolu, gdzie dziennie planujemy przyjmować do dwóch tysięcy pasażerów" - powiedział Wójcik.

Działająca od 1983 roku spółka z Opola dysponuje obecnie flotą ponad trzystu autokarów, obsługujących przewozy krajowe i zagraniczne. W przewozie autokarowym firma zatrudnia około 500 osób, jednak jak zaznacza Wójcik, platforma skupiająca różnych przewoźników pod logo jego firmy to około 2,5 tysiąca miejsc pracy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
TRANSEXPO
Sindbad
Setra

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....