TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TRANSEXPO: Nosacz za bezpiecznym szkłem, czyli z jakich szyb korzysta Neobus? [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.11.2018 20:00:11
TRANSEXPO: Nosacz za bezpiecznym szkłem, czyli z jakich szyb korzysta Neobus? [FILM]

W Kielcach oficjalnie zadebiutował polski producent szyb do autokarów - firma BusGlass, za którą stoją tak znane nazwiska w branży, jak Czurczak i Leśniak. Czas na nową generację!

-"Pomysł na szyby autobusowe niejako wymogło na nas życie i myślę, że niejeden właściciel firmy przewozowej ma taki problem jak my 2 lata temu. Ciągłe i częste wymiany frontowych szyb w naszych autobusach spowodowały bardzo duży wzrost szkodowości a co za tym idzie szybki wzrost składek ubezpieczeniowych. Ubezpieczenie w firmie transportowej stanowi niemały koszt biorąc pod uwagę, że pojazdy w kredycie, jak i leasingu muszą być ubezpieczone w pełnym pakiecie. Widząc taką sytuację byliśmy zmuszeni do podjęcia kroków, które by spowodowały powstrzymanie rosnących cen ubezpieczenia - mówi Marcin Czurczak, współwłaściciel firmy przewozowej NEOBUS. - Najprostszym rozwiązaniem w pierwszym momencie było kupowanie szyb za tzw. gotówkę. Ale to rozwiązanie było tylko częściowo skuteczne gdyż szyby nadal ulegały uszkodzeniom a ich liczba nie ulegała zmniejszeniu. Wręcz zaobserwowaliśmy wzrost rozbitych szyb co nam dało dużo do myślenia. W tym momencie podjęliśmy decyzję o poszukaniu innego produktu, który byłby trwalszy a co za tym idzie spowodowałby spadek kosztów naszej firmy - dodaje Marcin Czurczak.

Połączone siły

Wspólnymi siłami - z braćmi Piotrem i Grzegorzem Leśniak, współwłaścicielami firmy Automet Group , która produkuje i konstruuje od ponad 25 lat różnego rodzaju elementy dla motoryzacji - NEOBUS zaczął szukać nowych technologii i uruchomienia produkcji szyb wytrzymalszych na uszkodzenia.

-"Po rozmowach z producentami szkła i producentami szyb postanowiliśmy zamówić parę próbek szyb, które by spełniły nasze oczekiwania czyli miały zwiększoną wytrzymałość. Szyby, które zamówiliśmy były odpowiednio grubsze oraz posiadające folię, która jak nam obiecywano miała spowodować inne zachowanie w sytuacji uderzenia kamieniem. Nie od dziś wiadomo, że początki są trudne. Niektóre modele wymagały poprawek i dopracowania, ale po czasie okazało się, że liczba wymienianych szyb zaczęła się zmniejszać. Była to dla nas świetna informacja bo koszty jak i konkurencję mieliśmy potężną - wspomina Paweł Czurczak.

Dwa lata prób

W pierwszej fazie pomysłu na produkcję całkiem nowej szyby czołowej do autobusu, NEOBUS nie myślał o sprzedaży, ale przede wszystkim o własnych potrzebach. To umożliwiło w ciągu dwóch lat sprawdzenie zarówno powtarzalności jak i wytrzymałości oferowanych przez nas produktów.

-"Jako firma NEOBUS bardzo często spotykamy się z firmami, jak i kolegami z branży autobusowej. Do tej pory nikt nie rozmawiał o jakości czy wytrzymałości, lecz jedynie o cenie szyby. Po niedługim czasie pojawiły się pytania o odkup takiej szyby od nas - bo jeżeli u was się sprawdza, to i u nas też da radę."

I tak to się zaczęło.

Pierwsze sukcesy

Zdaniem BusGlass, ich szyby są pierwszym produktem na rynku, który charakteryzuje się :

  • podwyższoną wytrzymałością, co wpływa na częstotliwość wymian i koszty;

  •  mają właściwości atermiczne, co powoduje mniejsze przenikanie promieni słonecznych i wolniejsze nagrzewanie się wnętrza autobusu, co z kolei ma wielki wpływ na kierowcę, a co za tym idzie na bezpieczeństwo pasażerów.

  • mają właściwości akustyczne, co nieznacznie wpływa na poziom hałasu w przedniej części autobusu.

Aktualnie szyby marki BusGlass są również dostępne w sieci serwisów firmy NordGlass, która posiada 15 serwisów stacjonarnych obsługujących autobusy i 11 serwisów mobilnych rozlokowanych w największych miastach całej Polski . NordGlass oferuje również montaż szyb na terenie całej Europy, realizowanych nawet już w 24 godziny od chwili zgłoszenia zlecenia.

Poniżej film z targów TRANSEXPO, na którym Piotr Leśniak mówi o ofercie BusGlass:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
TRANSEXPO
komponenty
szyby
BusGlass

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....