TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TRANSEXPO: Automet z elektrycznym MINI [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.11.2018 09:00:49
TRANSEXPO: Automet z elektrycznym MINI [FILM]

Podczas kieleckich targów Piotr Leśniak, współwłaściciel firmy Automet przedstawił nam m.in. rynkowe perspektywy dla miejskich minibusów z napędem elektrycznym.

Na TRANSEXPO sanocki Automet pokazał turystyczny miniubus na bazie jeszcze "starego" Sprintera oraz miejski autobus z napędem elektrycznym Automet MiniCity Electric na bazie Mercedes-Benz Sprinter - z bateriami firmy BMZ Poland - w barwach Zakładu Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu. Od lipca ten pojazd regularnie obsługuje linie w wielkopolskim mieście, o czym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Nowy nabytek ZKM jest pierwszym w Polsce autobusem elektrycznym klasy MINI przeznaczonym dla komunikacji miejskiej. Zeroemisyjny pojazd wyposażony jest w ładowarkę zintegrowaną z pojazdem. Ładowanie trwa około 4 godzin i nie wymaga dodatkowych urządzeń. Autobus przejedzie dzięki temu dystans około 150 km. Zależnie od wersji pojazd może przewozić do 22 osób, czyli dokładnie tyle samo ile spalinowy wariant. Elektryczny MiniCity może posiadać od 13 do 19 miejsc siedzących. Producent wyposażył model w siedzenia własnej konstrukcji - Automet typ A470. Elektrobus oczywiście jest przystosowany do przewozu niepełnosprawnych, dzięki montażowi rozkładanej rampy najazdowej.

Silnik elektryczny do autobusu MiniCity Electric dostarczyła szwajcarska firma BRUSA Elektronik AG. Jednostkę, która jest dostępna w dwóch wariantach mocy (120 kW lub 150 kW), umieszczono przed tylną osią. Silnik korzysta z energii zmagazynowanej w litowo-jonowych bateriach trakcyjnych, które wraz z systemem zarządzania dostarczyła austriacka firma Kreisel Electric GmbH. W zależności od wymagań klienta producent może zamontować w autobusie baterie o pojemności od 40 do 90 kWh. Wągrowiecki debiutant posiada najprawdopodobniej zasobniki o pojemności 84 kWh. MiniCity Electric wyposażony jest w system odzyskiwania energii, który doładowuje baterie podczas hamowania, dzięki czemu wydłuża się zasięg autobusu. Baterie zamontowano pod maską, w miejscu gdzie uprzednio znajdował się silnik spalinowy, oraz w tylnej części pojazdu.

Co ciekawe, baterie zajmują na tylne mało przestrzeni pod maską, że producentowi udało się jeszcze wkomponować pokaźny schowek, w którym umieszczono kabel ładowarki.

Nie tylko do miasta

Drugi elektrobus Autometu, który jeździ  po polskich drogach to egzemplarz MiniCity Electric w barwach Caritas Polska. To po elektrycznym krwiopijcy Solarisa dla RCKiK Katowice, kolejny elektrobus w naszym kraju do zadań specjalnych, o czym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

"Mobilna ambasada", czyli podarowany przez Jastrzębską Spółkę węglową pojazd ma być wykorzystywany w kampaniach Caritasu promujących pomoc potrzebującym. W niemal czterotonowym pojeździe jest 11 miejsc siedzących, 3 miejsca stojące oraz miejsce na wózek inwalidzki. Autobus wyprodukowany przez firmę Automet Group z Sanoka na podzespołach Mercedesa-Benza jest wyposażony w silnik elektryczny BRUSA o mocy 74kW i baterie litowo-jonowe, które po pełnym naładowaniu pozwalają na przejechanie 200 km.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
TRANSEXPO
MINI
Automet

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....