TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TRANSEXPO: Alufelgi w elektrykach i hybrydach - od Alupart
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.11.2018 12:00:10
TTRANSEXPO: Lekki jak Lite

Analizujemy targową ofertę autobusów elektrycznych i hybrydowych Soalrisa, które swoją niską masę zawdzięczają m.in. zastosowaniu aluminiowych felg od firmy Alupart.

Spółka Alupart jest w 100% polskim producentem komponentów dla transportu, sprawdzonych przez tysiące firm transportowych w Polsce i Europie.

-"Działamy w branży już ponad 15 lat – przez ten czas obsłużyliśmy tysiące zamówień, zdobyliśmy zaufanie setek klientów- mówi Joanna Kalinowska, specjalista ds. sprzedaży w Alupart Sp. z o.o. - Zaczynaliśmy jako niewielki importer części do ciężarówek, staliśmy się wyłącznym dystrybutorem wielu uznanych na całym świecie producentów, w tym m.in. Speedline Truck. Działania firmy opierają się na dostarczeniu niezbędnych części, które obniżają masę pojazdu, a przy tym samym zwiększają jego ładowność."

Dodajmy, że włoski Speedline Truck jest z kolei częścią jednego z największych na świecie producentów felg – marki Ronal.

Autobusy "na alusach"

Na TRANSEXPO 2018 z aluminiowymi  felgami Alupart mogliśmy zobaczyć w hybrydzie (Solaris Urbino 12 Hybrid) oraz elektryku (Solaris Urbino 12 Electric). Do tej pory aluminiowe felgi "odchudzające:" były głównie stasowane w autokarach - w wydłużonych dwuosiowych konstrukcjach, które balansowały na maksymalnym poziomie DMC. Teraz za sprawą nowego Solarisa wchodzą do komunikacji miejskiej. Co zadecydowało, że polski producent sięgnął po alufelgi?

Po pierwsze atrakcyjna cena w porównaniu z innymi europejskimi producentami, ale przede wszystkim chodzi o ich wagę. Alufelgi są o 45 % lżejsze w porównaniu z felgami stalowymi, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i większą ładowność oraz znaczne wydłużenie żywotności opon, klocków i tarcz hamulcowych dzięki lepszemu odprowadzaniu ciepła przez aluminium. To razem daje wyższą wydajność pojazdu, co ma być głównym argumentem na rzecz niskowejściowego jamnika.

Po drugie takie felgi zdecydowanie lepiej wyglądają, a po drugie zostały one specjalnie zaprojektowane dla autobusów z napędem elektrycznym. Tutaj liczy się każdy kilogram, a wszystkie felgi o wymiarach 22.5x11.75" gwarantują maksymalny nacisk 5000 kg. Przykładowo felga SLT 3211 – przy masie 24 kg jest jak do tej pory najlżejszą felgą w swojej kategorii. I stąd taki wybór Solarisa. Do tego dochodzi szeroki wybór produktów - od 17.5" do 22.5"

Aluminiowa niezawodność

Dzięki procesowi kucia Speedline Truck uzyskuje dokładne dopasowanie i szczelność kołnierza felgi z oponą. Dzięki temu produkty tej marki od lat przemierzają miliony kilometrów, a wszystkie felgi objęte są 5-letnią gwarancją od momentu ich wyprodukowania, bez żadnego limitu kilometrów.

Ich niepowtarzalny wygląd to nie tylko sprawa dobrego designu, ale także efekt zastosowania specjalnego stopu aluminium T6061. Dodatkowo diamentowa powierzchnia zapewnia wysoką jakość i połysk.

Aktualnie najbardziej popularne produkty firmy dla autobusów i autokarów to:

  • SLT 3211 – 22.5x7.50" dla autobusów miejskich z napędem elektrycznym. Waga pojedynczej felgi na poziomie 24.0 kg stawia ją na pierwszym miejscu wśród najlżejszych na rynku. Zatwierdzona nośność dla OEM – 4 000 kg/felga;

  • SLT 2900 – 22.5x8.25" dla autobusów miejskich i autokarów, gdzie waga pojedynczej felgi wynosi 23.3 kg. Zatwierdzona nośność dla OEM – 4 000 kg/felga;

  • SLT 2907 – 22.5x9.00" dla autokarów, gdzie waga pojedynczej felgi plasuje się na poziomie 23.7 kg Zatwierdzona nośność dla OEM – 4 250 kg/felga.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
TRANSEXPO
komponenty
Alupart

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....