TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TRANSEXPO 2016: Start&Stop od Voith Turbo
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.10.2016 10:44:42
TRANSEXPO 2016: Start&Stop od Voith

Na targach w Kielcach firma Voith Turbio zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania i strategie, których celem jest zwiększenie wydajności układu napędowego i dyspozycyjności floty autobusowej.

Najważniejsze osiągnięcia marki to automatyczna skrzynia biegów DIWA.6 z technologią Stop/Start, nowe sprężarki powietrza TwinSave i usługi SmartServices. Osoby odwiedzające stanowisko firmy Voith mogły uzyskać dodatkowe informacje na temat innowacyjnych produktów i usług, w tym rozwiązań do optymalizacji zużycia paliwa i zarządzania dyspozycyjnością floty, a także profilaktycznych programów serwisowych i usług warsztatowych.

Technologia DIWA.6 Stop/Start

Liczby mówią same za siebie: w ruchu miejskim autobusy spędzają do 40% czasu pracy układu napędowego na postoju, co wynika z ilości zatrzymań na przystankach, sygnalizacji świetlnej i wskutek dużego natężenia ruchu. Efektem jest niepotrzebne zużycie paliwa przy jednoczesnych podwyższonych poziomach emisji spalin i natężenia hałasu. Funkcjonalność DIWA.6 Stop/Start pozwala przewoźnikom autobusowym zwiększyć rentowność eksploatowanych flot. Wspiera wyłączenie silnika spalinowego na okres czasu do 60 s. bez wpływu na gotowość do ponownego rozruchu. DIWA.6 Stop/Start zapewnia oszczędność paliwa na poziomie 10-12% w zależności od warunków ruchu. W Wielkiej Brytanii już od ponad roku z powodzeniem eksploatowanych jest ponad 200 autobusów wykorzystujących technologię DIWA.6 Stop/Start.

Nowe sprężarki

Podczas targów Transexpo zaprezentowane zostały innowacje mające na celu zwiększenie efektywności sprężarek powietrza. Firma Voith przedstawia nową sprężarkę powietrza LP 490 wyposażoną w technologię TwinSave. Dodatkowy zawór kontrolny w drugim stopniu sprężarki umożliwia dodatkowe oszczędności energii podczas pracy na biegu jałowym. W porównaniu z dotychczasowym systemem SLS zastosowanie technologii TwinSave zwiększa efektywność energetyczną sprężarki o 25%.

Sprężarki powietrza firmy Voith wyróżniają się wysoką wydajnością, niską emisją zanieczyszczeń podczas pracy, obniżonymi temperaturami roboczymi chroniącymi przed wytrącaniem się związków węgla, zmniejszoną masą i wydłużonymi okresami międzyprzeglądowymi. Oferta retrofitu firmy Voith obejmuje wymianę dotychczasowych kompresorów na dwu- i trzycylindrowe dwustopniowe sprężarki powietrza wykonane z szarego żeliwa lub odlewu aluminium. Odpowiednie komplety są dostępne dla marek Mercedes-Benz, Volvo/Renault, MAN i silników Euro 3 ? Euro 5.

150 latw 2017 r.

W przyszłym roku Voith obchodzić będzie jubileusz 150-lecia. Firma założona została w 1867 roku. Obecnie zatrudnia ponad 20 000 pracowników, a jej przychody ze sprzedaży kształtują się na poziomie 4,3 mld euro. Firma ma oddziały w 60 krajach we wszystkich regionach świata i jest jedną z największych firm rodzinnych w Europie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Transexpo
targi
Voith
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....