TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TRANSEXPO 2016: Start&Stop od Voith Turbo
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.10.2016 10:44:42
TRANSEXPO 2016: Start&Stop od Voith

Na targach w Kielcach firma Voith Turbio zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania i strategie, których celem jest zwiększenie wydajności układu napędowego i dyspozycyjności floty autobusowej.

Najważniejsze osiągnięcia marki to automatyczna skrzynia biegów DIWA.6 z technologią Stop/Start, nowe sprężarki powietrza TwinSave i usługi SmartServices. Osoby odwiedzające stanowisko firmy Voith mogły uzyskać dodatkowe informacje na temat innowacyjnych produktów i usług, w tym rozwiązań do optymalizacji zużycia paliwa i zarządzania dyspozycyjnością floty, a także profilaktycznych programów serwisowych i usług warsztatowych.

Technologia DIWA.6 Stop/Start

Liczby mówią same za siebie: w ruchu miejskim autobusy spędzają do 40% czasu pracy układu napędowego na postoju, co wynika z ilości zatrzymań na przystankach, sygnalizacji świetlnej i wskutek dużego natężenia ruchu. Efektem jest niepotrzebne zużycie paliwa przy jednoczesnych podwyższonych poziomach emisji spalin i natężenia hałasu. Funkcjonalność DIWA.6 Stop/Start pozwala przewoźnikom autobusowym zwiększyć rentowność eksploatowanych flot. Wspiera wyłączenie silnika spalinowego na okres czasu do 60 s. bez wpływu na gotowość do ponownego rozruchu. DIWA.6 Stop/Start zapewnia oszczędność paliwa na poziomie 10-12% w zależności od warunków ruchu. W Wielkiej Brytanii już od ponad roku z powodzeniem eksploatowanych jest ponad 200 autobusów wykorzystujących technologię DIWA.6 Stop/Start.

Nowe sprężarki

Podczas targów Transexpo zaprezentowane zostały innowacje mające na celu zwiększenie efektywności sprężarek powietrza. Firma Voith przedstawia nową sprężarkę powietrza LP 490 wyposażoną w technologię TwinSave. Dodatkowy zawór kontrolny w drugim stopniu sprężarki umożliwia dodatkowe oszczędności energii podczas pracy na biegu jałowym. W porównaniu z dotychczasowym systemem SLS zastosowanie technologii TwinSave zwiększa efektywność energetyczną sprężarki o 25%.

Sprężarki powietrza firmy Voith wyróżniają się wysoką wydajnością, niską emisją zanieczyszczeń podczas pracy, obniżonymi temperaturami roboczymi chroniącymi przed wytrącaniem się związków węgla, zmniejszoną masą i wydłużonymi okresami międzyprzeglądowymi. Oferta retrofitu firmy Voith obejmuje wymianę dotychczasowych kompresorów na dwu- i trzycylindrowe dwustopniowe sprężarki powietrza wykonane z szarego żeliwa lub odlewu aluminium. Odpowiednie komplety są dostępne dla marek Mercedes-Benz, Volvo/Renault, MAN i silników Euro 3 ? Euro 5.

150 latw 2017 r.

W przyszłym roku Voith obchodzić będzie jubileusz 150-lecia. Firma założona została w 1867 roku. Obecnie zatrudnia ponad 20 000 pracowników, a jej przychody ze sprzedaży kształtują się na poziomie 4,3 mld euro. Firma ma oddziały w 60 krajach we wszystkich regionach świata i jest jedną z największych firm rodzinnych w Europie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Transexpo
targi
Voith

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....