TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TRANSEXPO 2016: MAZ uruchomi montownię w Tychach! [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.11.2016 13:50:35 8 komentarzy
TRANSEXPO 2016: MAZ uruchomi montownię w Tychach! [FILM]

To największa sensacja tegorocznych targów w Kielcach. Po niewypale z montownią Glaspo w Płońsku, białoruski producent nie zaniechał pomysłu z "unijną" fabryką i chce kontynuować ten projekt - tylko tym razem wyłącznie w oparciu o swojego dilera - MAZ Auto Poland i w Tychach.

Na śląsku mają powstawać wersje dostosowane do bardziej wymagających klientów i z silnikami Euro 6. O tyskiej montowni, która ma produkować autobusy zarówno na polski rynek, jak i całej Europy Zachodniej rozmawiamy z Moniką Letkiewicz z MAZ Auto Poland:


Na TRANSEXPO 2016 MAZ pokazał dwa egzemplarze modelu 203. Jeden w wersji gazowej, a drugi z silnikiem diesla. Oba w standardzie Euro 6.

MAZ 203 to standardowy autobus o długości 12 m. Podłoga ma przebieg całkowicie niskopodłogowy, co jest jego wyróżnikiem w porównaniu z niektórymi wersjami modeli 103, 105 i 107. Autobus umożliwia podróż nawet 96 osobom. Ilość miejsc siedzących jest dobierana pod kątem indywidualnych wymagań klienta. Pojazd z silnikiem diesla, który pokazano w Kielcach oznaczono jako 203.088. Zabudowano w nim stojący silnik Mercedes OM936. Jest to jednostka o pojemności skokowej 7,7 l. Osiąga moc 235 kW i maksymalny moment obrotowy 1300 Nm. Zblokowano ją z automatyczną skrzynią biegów ZF 6AP1400 Ecolife.

Z kolei wersja gazowa, która widzieliśmy na TRANSEXPO to także standard Euro 6. W konstrukcji zastosowano też silnik produkcji Mercedesa, oparty na jednostce OM936, czyli o o pojemności skokowej 7,7 l. I w tym autobusie również zastosowano skrzynię biegów ZF Ecolife - w wariancie 6AP1200.Sprawdź też:
Transexpo
targi
MAZ
CNG
PKM Tychy
 • andreV – 07.11.2016

  Sensacja ? To była tylko kwestia czasu. Sensacja to będzie dla tych co to coś kupią !

 • JAKUB#Miłośnik Solarisa – 07.11.2016

  Zgadzam się z tobą anderV

 • Błażej – 07.11.2016

  Jak to kto? Warszawa kupi. Głównym kryterium przetargowym jest dla MZA cena. Dobrze będą się prezentowały na warszawskich ulicach z bieda-Solbusami, tureckimi conecto, przestarzałą III generacją Solarisa i wynalazkami Ursusa. Wot, stolica

 • MPK – 07.11.2016

  MZA Bieda Warszawa, tak wawa, kupi i nikt więcej,były w Kielcach ale się nie sprawdziły i więcej na szczęście ich nie będzie.,

 • www – 07.11.2016

  Montownia w Płońsku nie wypaliła, a w Tychach się uda? To raczej nie ma sensu.

 • Kierowca – 08.11.2016

  Czy ta Pani wie co w ogóle mówi? Średnia prędkość 60 km/h to nie w komunikacji miejskiej, a kto z taką prędkością jeździ autobusem miejskim i to na CNG?Mazy w Niemczech to były i szybko na Śląsk wróciły do wiernych klientów z PL.....

 • bialy85 – 09.11.2016

  Montownia w Tychach, to chyba ze swoimi pracownikami z Białorusi. Przecież w Tychach nie ma rąk do pracy, niema bezrobocia.

 • seeker – 11.11.2016

  Tu nie ma żadnej różnicy czy montownia w Płońsku czy w Tychach. Glaspo 12G jak na tak budżetowy autobus całkiem dobrze się zapowiadał. Nowocześniejsze przeszklenie i układ (do tego ładniejszych) siedzeń był już bardzo w porządku. Znając życie zapewne poszło o kasę i ten unowocześniony MAZ (czyt. Glaspo 12G) był po prostu za drogi jak na MAZa. Obawiam się jednak że bastion MAZa w GOP został już zahibernowany ostatnimi przetargami z umowami na 8 lat. Obecnie moim zdaniem MAZ z Euro 6 i montownią w Tychach spóźnił się o prawie 2 lata. Niemcy mają kasę na lepsze autobusy więc po co mieliby inwestować w taniość, tandetność.

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...