TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tramwaje Warszawskie wybierają iqu Systems
- Opublikowano: 28.12.2018 13:21:27
Tramwaje Warszawskie wybierają iqu Systems

Tramwaje Warszawskie ekspresowo znalazły wykonawcę, który dostarczy łącznie 20 nowych tablic z informacją pasażerską. Przewoźnik ogłosił przetarg 10 grudnia i po 11 dniach otrzymał oferty od dwóch chętnych, tj. od:

  • mpTechnology Sp. z o.o. z ceną 1 528 890,00 PLN brutto,

  • iqu Systems Sp. z o.o. Sp. k. ceną 1 101 157,50 PLN brutto.

Jedynym kryterium wyboru ofert była cena. Wobec tego, zamawiający błyskawicznie – bo już w dniu otwarcia ofert dokonał ich oceny… i wybrał najlepszą, czyli najtańszą z nich. W rezultacie tablice dostarczy iqu Systems. Spółka udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia na okres 60 miesięcy. Nie wszystkie z zamówionych tablic trafią na przystanki. Sześć z nich będzie przeznaczona do magazynu Tramwajów Warszawskich. Pozostała czternastka będzie zamontowana na przystankach. Tablice zostaną oddane do użytku w ciągu 14 tygodni od daty zawarcia umowy.

Lokalizacja nowych tablic

Nowe nabytki mają pojawić się na przystankach: Dworkowa 05 (2 sztuki), Malczewskiego 05, Malczewskiego 06, Morskie Oko 03, Morskie Oko 04, Park Dreszera 05, Park Dreszera 06, Postępu 03, Postępu 04, Rakowiecka 05, Rakowiecka 06, Wynalazek 01, Wynalazek 02.

Specyfikacja tablic

Do obowiązków wykonawcy będzie należała dostawa, instalacja i uruchomienie 14 dwustronnych tablic SDIP na peronach przystankowych oraz - jak już pisaliśmy - dostawa 6 dwustronnych tablic SDIP z przeznaczeniem do magazynu zamawiającego. Wszystkie tablice mają być fabrycznie nowe, a ich parametry nie mogą być gorsze od tych, które są już eksploatowane przez Tramwaje Warszawskie. Tablice mają być zamontowane na konstrukcji wsporczej – słupie, przy czym dolna krawędź tablic ma znajdować się na wysokości około 2,5 m nad peronem. Słup ma być ocynkowany powłoką antykorozyjną, a obudowa tablicy wykonana w wersji odpornej na korozję i czynniki atmosferyczne.

Na tablicach mają pojawiać się takie informacje jak: aktualny czas, oznaczenie linii, kierunek jazdy (nazwa przystanku końcowego), informacja o pojazdach niskopodłogowych w postaci piktogramu wózka inwalidzkiego, prognoza odjazdu, informacja o typie prognozy – jeśli nie jest ona oparta na rzeczywistej lokalizacji tramwaju danej linii, informacja o zlokalizowaniu tramwaju w strefie przystankowej – poprzez wyświetlenie piktogramu pojazdu, informacja o zlokalizowaniu tramwaju na platformie przystankowej – w takim przypadku piktogram pojazdu musi być wyświetlonym z atrybutem pulsowania, komunikaty specjalne dotyczące wystąpienia awarii na trasie oraz inne informacje, a także plansze zdefiniowane przez TW.

Matryce tablic muszą być oparte na diodach LED w technologii RGB. Standardem ma być system nagłaśniający umożliwiający przekazywanie kompletnej informacji głosowej o treści informacji wyświetlanych na tablicy (uruchamianie systemu nastąpi poprzez przycisk umieszczony na słupie tablicy). Zamawiający chce, aby tablice były wyposażone w urządzenia autodiagnostyczne lub oprogramowanie wykrywające ich błędne działanie. Oprogramowanie to ma mieć możliwość podjęcia procedury naprawczej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
SDIP
iqu Systems
mpTechnology
Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....