TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TPBUS i debiut Nowego Urbino 12 po lifcie w Wielkopolsce!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 20.03.2019 17:00:48
fot. Marcin Nader, poznanskie-autobusy.pl

TBPUS z Tarnowa Podgórnego wzbogacił się o kolejne nowe autobusy. To dwa Solarisy Urbino 12. To pierwsze autobusy producenta z Bolechowa dla wielkopolskiego klienta w wersji po faceliftingu. Mały debiut, ale przez wielkie "D".

Tym samym rozpoczęła się realizacja ubiegłorocznej umowy, którą TPBUS zawarł z Solarisem. Łącznie przewoźnik wzbogaci się o pięć autobusów z logo jamnika.Będą to cztery nU12 oraz jeden nU18. Warto podkreślić, że ten ostatni będzie pierwszymw historii spółki spod Poznania autobusem przegubowym. Cały kontrakt opiewa na 5 781 000 PLN brutto.

Pierwsze dwa autobusy z tego kontraktu są już w Tarnowie Podgórnym. To dwie "dwunastki". TPBUS jest pierwszym wielkopolskim klientem Solarisa, który otrzymał Nowego Urbino w nowym look'u. W porównaniu z poprzednikami przód wygląda nieco łagodniej, ale dalej mamy do czynienia z bardzo eleganckim designem. Autobus więc nadal zachowuje swój oryginalny i niepowtarzalny charakter.

"Jamniki" dla Tarnowa Podgórnego są bardzo zbliżone do egzemplarzy, które trafiły do ZKP Suchy Las. Podejrzewamy, że każdy z nU12 dla TPBUS-a umożliwia podróż maksymalnie 90 pasażerom. Ci, którzy podróżują na siedząco skorzystać mogą z dedykowanych dla Solarisa foteli Ster 8MU. Wejście na pokład jest możliwe dwóm wejściom w układzie 2-2-0. Zastosowano płaty drzwiowe firmy RAWAG i napęd BODE.

TPBUS chciał downsizingowe solówki i takie też są trójkolorowe Solarisy. Serce napędu stanowi niespełna siedmiolitrowy silnik, któego nikomu nie trzeba przedstawiać. To Cummins ISB6.7E6C 280B. To jednostka napędowa o mocy 204 kW i 1082 Nm maksymalnego momentu obrotowego, naturalnie spełniająca normę Euro 6. Zblokowano ją z automatyczną skrzynią biegów ZF 6AP1200B.

System informacji pasażerskiej jest oparty na rozwiązaniach dwóch polskich producentów. Autobusy są wyposażone w cztery zewnętrzne diodowe wyświetlacze (w tym jeden dla niedowidzących) o wysokiej rozdzielczości bydgoskiego Pixela. W natomiast króluje R&G Plus z Mielca. Za kabiną kierowcy zamontowana została diodowa tablica ETL416120. Na środku autobusu, naprzeciwko drugich znajduje się LCD ETM38, czyli nic innego jak "e-korale". Nie zabrakło także systemu GPS i oczywiście głosowych zapowiedzi przystanków. Całością steruje autokomputer SRG5000P.

Jak więc widać nowe "jamniki" dla TPBUS-a prezentują identyczny standard wyposażenia jak cztery MAN-y A37, które już służą pasażerom w Tarnowie Podgórnym. Niczego nie brakuje, wszystko jest tam gdzie być powinno. I to należy chwalić.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
TPBUS
Solaris
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....