TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jesteś tutaj: Infobus / Wydarzenia / Tour Salon 2007  
Tour Salon 2007
Zbigniew Rafalski, Bartosz Kaj, Karol Wach - Opublikowano: 20.11.2007 11:47:55
Tour Salon 2007

W dniach 24-27 października br. w Poznaniu odbyły się Targi Regionów i Produktów TurystycznychTOUR SALON 2007. Chociaż tegoroczna edycja targów jest uważana za rekordową pod względem ilości wystawców –788, z czego prawie 200 przybyło z zagranicy, z przykrością trzeba stwierdzić, że oferta autobusów turystycznych z roku na rok jest coraz gorsza. Dawno minęły czasy, kiedy obecność producenta lub dealera autobusów do obsługi tzw. Wielkiej Turystyki na Tour Salonie była wręcz obowiązkowa, a w przypadku braku danego wystawcy zaraz pojawiały się spekulacje na temat przypuszczalnych jego problemów finansowych. Niestety w pierwszych dniach targów nie dopisała pogoda. Było zimno i deszczowo, a co się z tym wiąże, liczba zwiedzających nie byłą powalająca. Nieco lepiej było w ostatnich dniach.

Bezdyskusyjnie w tym roku Tour Salon został opanowany przez koncern SCANIA. Na całym terenie targów wystawionych zostało łącznie 18 różnego typu autokarów począwszy od 2-osiowych Irizarów, a skończywszy na 3-osiowych Irizarach PB, należących do przewoźników z całej Polski. Koncern SCANIA takim działaniem chciał podkreślić, jak wiele firm korzysta z jego autokarów.

Swoistymi rodzynkami były dwa 13-metrowe autokary Solaris Vacanza należące do firmy ITAKA z Opola i Hel Tour Suszowa. Solaris Bus&Coach od lat jest obecny na Tour Salonie i jak widać również w tym roku nie zawiódł swoich zwolenników.

Warto zaznaczyć, że wśród autokarów można było zobaczyć nie tylko te należące do biur turystycznych, lecz również, co warto podkreślić, również do krajowych PKS-ów. Pierwszym z nich była 12-metrowa Scania Irizar Century w barwach PKS Ostrołęka oraz najnowszy nabytek PKS Żary –3-osiowy Irizar PB wystawiany również na tegorocznych targach TRANSEXPO Kielce.

Oprócz autobusów zwiedzający mogli także podziwiać na wolnym powietrzu tabor kolejowy. Bardzo ciekawą prezentację na torach przy placu głównym przygotowało PKP. Zaprezentowane zostały nowoczesne wagony pasażerskie dla PKP Przewozy Regionalne i PKP Intercity. Największą atrakcję stanowił jednak nowoczesny ezt ED74-005 dla PKP PR, który został zakupiony do obsługi stale modernizowanej trasy Warszawa –Łódź Fabryczna. Ten nowoczesny pojazd powstał w bydgoskich zakładach Pesa, stąd też jego nazwa handlowa Bydgostia.

Podobnie jak w latach ubiegłych w dość niecodzienny sposób promowało się miasto Wolsztyn. Tuż przed targowa iglicą stanął czynny parowóz Ol49-69 z wagonami retro. Był on niewątpliwie jedną z największych atrakcji tegorocznych targów. Czarny dym wydobywający się z komina i ryk gwizdawki na niejednym mógł zrobić wrażenie, podobnie jak i możliwość zwiedzenia wnętrza budki maszynisty. Całość uzupełniał przejazd ręczną drezyną po torach wewnątrz-targowych. Każdego dnia parowóz opuszczał tereny targów i udawał się na Dworzec Główny PKP nieużywaną bocznicą, która przecina ul. Głogowską.

W dniach 27 i 28 października zorganizowane zostały także targi modelarskie Hobby, na których nie zabrakło fantastycznych modeli autobusów, parowozów czy ruchomych makiet kolejowych.

Tegoroczną edycję Tour Salon należy zaliczyć do bardzo udanych. Wielu zwiedzających czeka już z niecierpliwością na kolejną edycję. Pozostaje mieć nadzieję, że za rok zaprezentowanych zostanie więcej autobusów turystycznych…  
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Tour Salon
Poznań
Scania
Solaris
PKP
PESA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....