TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Toruń zamawia osiem autobusów
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 14.06.2013 11:16:03 13 komentarzy
Toruń zamawia osiem autobusów

Ruszył przetarg nieograniczony na dostawę sześciu standardowych, fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich z opcją zakupu kolejnych dwóch. Oferty można składać w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Toruniu do 19 lipca 2013 roku. Autobusy, mają być wyposażone m.in. w system informacji pasażerskiej, monitoring, automaty biletowe, klimatyzację zarówno w przedziale pasażerskim jak i w kabinie kierowcy oraz silnik spełniający normę Euro 5. Podstawowe dane techniczne zamawianych pojazdów to:

- wysokość całkowita: do 3 200 mm

- szerokość całkowita: do 2 550 mm

- długość całkowita: od 11 500 mm do 12 100 mm

- minimalny prześwit: 150 mm

- ilość miejsc: ogółem dla minimum 95 osób, w tym miejsc siedzących (łącznie z miejscem kierowcy) nie mniej niż 32

 - trzy pary drzwi w układzie 2 + 2 + 2, dwuskrzydłowe, wysokość wejścia maksymalnie 350 mm.

 

Termin składania ofert upływa 19 lipca 2013 r. Dostawa sześciu (opcjonalnie ośmiu) nowych autobusów jest planowana do 20 grudnia 2013 roku. Aktualnie MZK Toruń dysponuje flotą ok. 135 autobusów, które obsługują łącznie 40 linii, w tym 36 dziennych i 4 nocne. W taborze przewoźnika dominują autobusy marek Jelcz, MAN i Solaris. Ostatnie zakupy MZK dotyczyły właśnie pojazdów producenta z Bolechowa –w 2011 r. zakupiono pierwsze egzemplarze (5 szt.) Urbino 8,6, a w 2010 r. aż 15 autobusów z logo jamnika: 11 szt. Urbino 12, 3 szt. Urbino 12 CNG i 1 szt. Urbino 18. Wcześniej firma kupował głównie pojazdy MAN. Czy teraz przyszedł czas na kolejną zmianę? Zobaczymy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MZK Toruń
przetarg
 • ff – 15.06.2013

  Może ktoś uzasadnić obiektywnie dlaczego punktowany jest silnik powyżej 9L ? tylu ekspertów się tutaj wypowiada może ktoś mnie oświeci .

 • ff – 16.06.2013

  tak myślałem że nie ma obiektywnego uzasadnienia.

 • @ff – 17.06.2013

  bo solars ma silnik 9,2L ?

 • – 17.06.2013

  z prostej przyczyny. Żeby pojazd sprawnie i szybko się poruszał musi mieć odpowiednią moc. W małych silnikach osiągi wyciska się elektorniką, co skraca życie motoru i powiększa poźniejsze koszty eksploatacji. Mądrzy prezesi o tym wiedzią i myślą dlugofalowo, a nie tylko do konca swojej kadencji. Pozdrawiam Torun.

 • @ – 17.06.2013

  To nieprawda ! Panie z Torunia gdyby było tak jak Pan mówi to byłoby to określone współczynnikiem np. mocy do pojemności a nie tylko zaznaczona preferencja pojemności powyżej 9L. Przykład silnik o pojemności np.6,8L i mocy 180Kw i silnik o pojemności 9L i mocy 250Kw , który jest bardziej wyżyłowany? oczywiście że ten o pojemności 9L bo z każdego litra pojemności uzyskujemy 27,77Kw mocy a w przypadku silnika 6,8L uzyskujemy 26,77kW z każdego litra pojemności silnika. Myśle że jasno udowodniłem o co tutaj chodzi , chodzi o to żeby wygrał ten co ma wygrać a nie obiektywnie najlepsza oferta, to tylko jeden z przykładów takich zapisów nieobiektywnych jest więcej. Mam nadzieję że tak jak ktoś ostatnio obiecał wezmą się za prezesów i takie przetargi.

 • @ – 17.06.2013

  26,47Kw

 • sphinx – 17.06.2013

  Nie pojawią się ani Autosany, ani Solbusy. Obie firmy nie złożą ofert.

 • tyfus :) – 17.06.2013

  brawo Panie sihi- nic nie dociera z tzw praw fizyki - silnik 180 kW oczywiście bedzie w podanej przez Ciebie specyfikacji mniej wysilony od 9tki, ale w autobusie 12 maxi nie podoła i musi mieć moc min 200 kW.... a tu już niestety jest kompromis pomiędzy wysileniem i zmniejszeniem zuzycia paliwa, a zwiększeniem pojemności kosztem paliwa. Poza tym nie dziwię się że kupujący chce to, co ma (solarisa), skoro ma już obcykaną obłsugę serwisową magazyn itp sprawy..... oczywiście polityka polityką -ale czy ktoś zabronił tym od mniejszych silników przekonywać MZK do swoich zalet.... ? poprostu s robi to skuteczniej .... pozdro dla "Pierników"

 • @tyfus:) – 17.06.2013

  dlaczego musi mieć min 200kw żeby podołać skate wyliczenia? zwłaszcza że sam zamawiający mówi że wystarczające jest 180kw... no i jeszcze różne marki mają różne masy pojazdu nie broni się twoja teoria w żaden sposób kolego....

 • CNG – 17.06.2013

  Mnie zastanawia inna rzecz - dlaczego MZK Toruń tak zajadle ignoruje autobusy na CNG? PGNiG postawił im stację do tankowania 30 autobusów dosłownie za płotem, a MZK totalnie lekceważy autobusy na gaz ziemny. Ale oczywiście - na otwarciu była ściema, że wybrali gazowce bo ekologia ze względu na starówkę wpisaną do UNESCO. Trzymamy za słowo! Tylko 3 autobusy na CNG na pewno starówce nie pomogą!

 • @CNG – 18.06.2013

  CNG to syf jak chcesz to sam sobie je kup i potem sam borykaj się z tym serwisowym syfem.

 • Mike – 18.06.2013

  Toruń zamawia osiem autobusów - to nie jest prawda. Toruń zamawia sześć autobusów z opcją zakupu dwóch więcej, a to znaczna różnica.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....