TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Toruń kupuje używane autobusy - dwa zadania - jedna oferta
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.09.2019 16:00:17
Toruń kupuje używane autobusy - dwa zadania - jedna oferta; fot. UMToruń

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu nie otrzymał ofert w zadaniu na 9. używanych autobusów. Jest za propozycja - od Solarisa - w zakresie zakupu pojazdu do nauki jazdy.

Przetarg na dostawę używanych autobusów miejskich został podzielony na dwa zadania. W pierwszym - na 9 szt. pojazdów - nie wpłynęła żadna oferta, co oznacza, że toruńskich pasażerów dłużej będą wozić wysłużone Jelcze. Natomiast w drugim zadaniu - na dostawę autobusu do nauki jazdy i egzaminowania - MZK otrzymało jedną propozycję - od firmy Solaris Bus & Coach S.A. Wartość oferty to 268 600 PLN netto i jest ona obecnie sprawdzana pod względem formalnym i merytorycznym.

Wszystko wygląda na to, że MZK zgodzi się na tę propozycję i autobusowa nauka jazdy dotrze do Torunia w ciągu 90 dni od podpisania umowy.

Używane MAXI

W pierwszym zdaniu MZK chciało znaleźć 9 szt. autobusów klasy MAXI Euro 4 - nie starsze niż z 2011 r., każdy z przebiegiem nie większym niż 750 000 km, o długości 11,5 - 12,2 m, szerokości do 2,55 m, wysokości do 3,2 m i pojemności min. 88 pasażerów, w tym min. 28 na miejscach siedzących. Przynajmniej sześć foteli miało być dostępnych z niskiej podłogi, a dostęp na pokład miał być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

W drugiej części kontraktu MZK chciało nabyć autobus, na którym szkoleni byliby kandydaci na kierowców - nie straszy niż 9 lat, z przebiegiem nie więcej niż 200.000 kilometrów, o długości 11,5 - 12,2 m, szerokości do 2,55 m, wysokości do 3,3 m, pojemności min. 80 pasażerów, w tym min. 55 na miejscach siedzących z drzwiami w układzie 1-2-0. W układzie napędowym MZK chciało silnik Euro 5 - nie słabszym niż 200 kW - zblokowany z manualną skrzynią biegów.  I wszystko wskazuje na to, że taki właśnie pojazd niebawem wzmocni flotę MZK.

Toruńskie zakupy

Nie są to pierwsze zakupy używanych autobusów w Toruniu. W ubiegłym roku miejski przewoźnik wzbogacił się o osiem Solarisów Urbino 12, które kupił od Mobilisu.

Równolegle firma zakupiła 35 fabrycznie nowych autobusów, w tym 14  szt. hybrydowych marki MAN oraz 21 szt. konwencjonalnych marki Solaris. W tej chwili flota MZK składa się z 77 szt. Solarisów, 51 szt. MAN-ów, 5 szt. Ursusów i 19 szt. Jelczy.

Warto dodać, że na początku lipca 2019 r. został ogłoszony przetarg na dostawę pierwszych w Toruniu autobusów elektrycznych wraz z urządzeniami do ich ładowania, o którym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. To 6 szt. elektrobusów z opcją dokupu dwóch kolejnych pojazdów o takich samych parametrach. Wszystkie pojazdy mają być niskopodłogowe, klasy MAXI, wyposażone m.in. w system informacji pasażerskiej, monitoring, klimatyzację, automaty do sprzedaży biletów, Wi-Fi, USB.

Otwarcie elektrycznych ofert nastąpi 16 września.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
używane
MZK Toruń
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....