TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tomaszowianie już jeżdżą darmowymi hybrydami
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.01.2018 11:23:45 5 komentarzy
Tomaszowianie już jeżdżą darmowymi hybrydami

1 stycznia 2018 r. na tomaszowskie ulice wyjechało 25. autobusów hybrydowych Solaris Urbino 12 Hybrid. Równolegle wystartowała bezpłatna komunikacja miejska. Za moment pojawią się też spore zmiany w rozkładzie jazdy.

Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego posiadający Kartę Tomaszowianina, a także osoby zamieszkujące tereny gminy wiejskiej Tomaszowa Mazowieckiego na podstawie Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej.

Dzięki zakupowi 25 autobusów hybrydowych marki Solaris MZK Tomaszów Maz. będzie jedną z najnowocześniejszych firm komunikacji miejskiej w Polsce. Nowe autobusy są wyposażone w monitory LCD pokazujące m.in. trasę i czas przejazdu, informacje o najbliższych przystankach, wiadomości miejskie i pogodę. W pojazdach można też naładować telefon komórkowy i skorzystać z bezprzewodowego Internetu. Hybrydy są oczywiście monitorowane. Wraz z nowym taborem nie zabraknie udogodnień dla osób niepełnosprawnych tj. rozkładane rampy, które będą umożliwiały bezproblemowy wjazd wózkiem inwalidzkim oraz specjalne, elektroniczne tablice na boku pojazdów dla osób niedowidzących.

Trwa budowa nowoczesnej bazy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W ramach inwestycji powstanie m.in. zaplecze techniczne do obsługi niskoemisyjnych autobusów hybrydowych, stanowiska serwisowe, stacja kontroli pojazdów, myjnia automatyczna i magazyny.

Przypomnijmy, że zakup pojazdów był możliwy dzięki wspólnym wnioskom Urzędu Miasta oraz Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego do łódzkiego RPO. Zostały one najlepiej ocenione w województwie łódzkim, a łączna wartość obu projektów to 59,6 mln zł.

Autobusowa konferencja

W czwartek, 21 grudnia 2017 roku, na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa dotycząca nowych, hybrydowych autobusów. W konferencji udział wzięli: Joanna Skrzydlewska - członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Dariusz Klimczak - wicemarszałek Województwa Łódzkiego i Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Dalsze zamiany

Z kolei 15 stycznia 2018 r. wejdzie nowy rozkład jazy i nowe linie MZK. -"W pierwszy dzień po świętach zostanie udostępniony nowy rozkład jazdy autobusów, które będą według tego rozkładu jeździły od 15 stycznia 2018 roku. Nowy rozkład jazdy przewiduje niemalże dwukrotnie zwiększoną liczbę zatrzymań autobusów na placu Kościuszki, niż było dotychczas. Zdajemy sobie sprawę, że m jako gmina musi zadbać o transport zbiorowy mieszkańców i na pewno będzie to dbałość o transport zbiorowy. Transport zbiorowy nie polega jednak na tym, żeby każdego mieszkańca podwieźć pod sam dom czy też klatkę bloku. W związku z tym zależy nam na tym, żeby autobusy jeździły jak najczęściej, żeby częstotliwość kursowania była jak najczęstsza, a z uwagi na to, że transport będzie bezpłatny, to myślę, że przesiadka z jednego autobusu, ale jednoczesne zaoszczędzenie czasu, nie powinna stanowić dla mieszkańców problemu. Dziękuję władzom Sejmiku Wojewódzkiego za ten projekt" - powiedział Marcin Witko.

Tomaszowianie mogli wziąć udział w konsultacjach społecznych na temat wprowadzenia nowego układu linii komunikacyjnych wraz ze zmodyfikowanym rozkładem jazdy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W nowym rozkładzie żadne połączenie autobusowe nie zostanie usunięte. Linie, z których MZK zrezygnuje, zostaną zastąpione przez połączenia nowego układu komunikacyjnego. Doprowadzi to do uproszczenia schematu połączeń, poprawy wykorzystania taboru autobusowego i przejrzystości rozkładu jazdy. W ramach wprowadzonych zmian utworzono węzeł przesiadkowy w centrum miasta, na pl. Kościuszki. Poprawiono również częstotliwość i rytmiczność obsługi komunikacyjnej we wszystkich częściach Tomaszowa Mazowieckiego.

Nowy rozkład będzie dostępny pod koniec 2017 roku m.in. na stronach internetowych www.mzktomaszow.pl i www.tomaszow-maz.pl.

Jak otrzymać Kartę Tomaszowianina?

Dokument może otrzymać każdy mieszkaniec naszego miasta, który rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Tomaszowie Mazowieckim i deklaruje w swoim zeznaniu podatkowym, że miejscem jego zamieszkania jest miasto Tomaszów Mazowiecki (bez względu na to czy osiąga dochód), a także niepełnoletni członkowie jego rodziny w wieku powyżej 7 roku życia. Dzieci w wieku do lat 7 mogą korzystać ze zwolnień i ulg na podstawie Karty wydanej rodzicom lub opiekunom prawnym. Wniosek o wydanie Karty Tomaszowianina można złożyć w Wydział Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim (ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 10/16) oraz na stronie internetowej www.kartatomaszowianina.pl

Opłaty za wydanie karty ważnej przez trzy lata wynoszą: 30 zł (dla osób powyżej 18 roku życia) i 20 zł (dla osób od 7 do 18 roku życia). Można również nabyć kartę ważną przez jeden rok w cenie 20 zł (dla osób powyżej 18 roku życia) i 10 zł (dla osób od 7 do 18 roku życia).

Jak otrzymać Tomaszowską Kartę Komunikacyjną?

Do 31 grudnia mieszkańcy gminy wiejskiej Tomaszów Mazowiecki mogą ubiegać się o Tomaszowską Kartę Komunikacyjną w siedzibie gminy (ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 4), w siedzibie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego (ul. Warszawska 109/111) oraz w filiach bibliotek i świetlicach wiejskich. Po tym terminie Kartę będzie można nabyć w siedzibie gminy wiejskiej i siedzibie MZK.

Opłaty za wydanie karty ważnej przez trzy lata wynoszą: 30 zł (dla osób powyżej 18 roku życia) i 20 zł (dla osób od 7 do 18 roku życia). Można również nabyć kartę ważną przez jeden rok w cenie 20 zł (dla osób powyżej 18 roku życia) i 10 zł (dla osób od 7 do 18 roku życia).

Tomaszowska Karta Komunikacyjna jest ważna tylko z dowodem tożsamości lub innym dokumentem potwierdzającym adres zamieszkania na terenie gminy wiejskiej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BKM
MZK Tomaszów Maz.
hybryda
karta
Solaris
Łódzkie
 • farafiu – 02.01.2018

  "Tomaszowianie już jeżdżą darmowymi hybrydami"Dostali je za darmo? :)) Też chcę!

 • tomaszow – 02.01.2018

  Owszem komunikacja jest darmowa, ale Solarisy nadal w zajezdni stoją wyjadą wraz z nowym rozkładem jazdy tj. 15.01.2017r. Pozdrawiam

 • Tomaszow – 02.01.2018

  Hahaha.. jak narazie to nie jeżdżą..

 • tomaszow – 02.01.2018

  *15.01.18r. ja nadal w 2017 ;-)

 • Tomaszowianka – 03.01.2018

  Jak na razie to po ulicach miasta jezdza stare autobusy majace bardzo czesto problemy z otworzeniem i zamknieciem drzwi.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....