TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tłusty Czwartek? Gdynia proponuje... pączkobusa [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 20.02.2020 16:00:55
fot. gdynia.pl

Połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli tłusty czwartek i pączki dla mieszkańców razem z… promocją elektromobilności. Po świątecznej czapce przyszła kolej na wielkiego pączka na dachu elektrobusa – tym razem marki Mercedes. Na gdynian korzystających z komunikacji miejskiej czekała w czwartkowy poranek miła niespodzianka.

Jak w kreatywny sposób testować na ulicach Gdyni nowoczesne pojazdy? Na przykład z wielkim pączkiem na dachu. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej wspólnie z Mercedesem przygotowało nietypową akcję promującą elektromobilność.


Z samego rana, gdy przed piekarniami ustawiały się długie kolejki po pączki, na ulice miasta wyruszył nowoczesny autobus elektryczny przystrojony w dobrze znany tłustoczwartkowy przysmak. A na pokładzie między innymi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wiceprezydent ds. innowacji Michał Guć, pracownicy gdyńskiego PKA i przedstawiciele Mercedesa. Pasażerowie, którzy czekali na przystankach mogli liczyć na drobny poczęstunek.

"Uśmiechnij się, jesteś w Gdyni. Gdynia to miasto pogodne i radosne, dlatego warto zaznaczyć tak miły dzień, jakim jest tłusty czwartek. Przy okazji promujemy naszą nowoczesną komunikację i zapraszamy do korzystania z niej. Dziś komunikacja jest nowoczesnym krwiobiegiem miasta" – zaznaczył Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

"Gdynia stawia na elektromobilność. To już nie tylko trolejbusy, które są naszym znakiem firmowym, ale wkrótce na gdyńskich ulicach pojawią się też 24 elektrobusy" – mówił Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy na ulicach Gdyni pojawia się elektrobus z nietypową, przygotowaną i uszytą specjalnie na tę okazję dekoracją. Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej w ten sposób testuje pojazdy różnych producentów.

"Chcieliśmy pokazać mieszkańcom, że gdyńska komunikacja to przede wszystkim elektromobilność. To kierunek, w którym podążaliśmy i będziemy podążać. Otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup 24 autobusów elektrycznych oraz zainstalowanie specjalnej infrastruktury do ich doładowywania. Pokazujemy te pojazdy mieszkańcom Gdyni. Pierwszy z nich, Solaris jeździł z wielką czapką świętego Mikołaja, teraz na tłusty czwartek pokazujemy elektrycznego Mercedesa. Testowaliśmy również inne elektrobusy" – wymienił Lech Żurek, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
test
elektrobus
PKA Gdynia
Mercedes
EvoBus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....