TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TLT Tychy o przetargu na elektrobusy: Dlaczego nie?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 04.04.2019 17:00:12
fot. TLT Tychy

Od wczoraj Tyskie Linie Trolejbusowe szukają dostawcy dwóch kolejnych pojazdów elektrycznych. Tym razem będą to elektrobusy. Niektórych zdzwiwiło, że przewoźnik, który do tej pory słynął z trolejbusów postawić na pojazdy bateryjne. Spółka jednak tłumaczy, że to przecież nic dziwnego.

O nowym zamówieniu TLT pisaliśmy tutaj. Jego przedmiotem jest dostawa dwóch elektrobusów wraz z systemem ładowania. Wykonawca zaoferuje oczywiście pojazdy fabrycznie nowe, tj. wyprodukowane w roku ich dostawy i nie eksploatowane. Wszystkie oferowane w niniejszym postępowaniu przetargowym elektrobusy muszą być jednej i tej samej marki, oraz jednego i tego samego typu.

Jak informuje TLT na swoim profilu na Facebook'u będą to pełnowymiarowe, dwunastometrowe autobusy, wyposażone w zasobniki bateryjne o pojemności 200kWh. Oczywiście w pełni niskopodłogowe i klimatyzowane. Będzie monitoring, nowoczesna informacja pasażerka, tablice informacyjne z modułami RGB. 

A zatem jak widać wszystkie udogodnienia dla pasażerów będą niemalże identyczne jak w przypadku Nowych Trollino 12, które od jakiegoś czasu już kursują po Tychach. O wyposażeniu najnowszych nabytków TLT można przeczytać tutaj.

Dalej jednak niektórych dziwi wybór elektrobusów przez spółkę. Autobusy w TLT? Tak. Jak wyjaśnia przewoźnik elektryczne autobusy konstrukcyjnie są bardzo podobne do trolejbusów, a niektóre elementy osprzętu można nawet stosować zamiennie. To właśnie te analogie między elektrobusami i trolejbusami oraz fakt, że TLT ma ponad 30 lat doświadczenia w eksploatacji wozów elektrycznych sprawiły, że zakup autobusów elektrycznych w Tychach został powierzony właśnie TLT.

Przez najbliższy miesiąc producenci spełniający kryteria zapisane w specyfikacji przetargowej mogą składać swoje oferty. Po ich przeanalizowaniu, wyłonieniu zwycięzcy i podpisaniu umowy, producent będzie miał 12 miesięcy na dostarczenie pojazdów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
TLT Tychy
elektrobus
ładowarka
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....