TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Test przed dostawą. Elektryczny Solaris z Warszawy w Łomiankach [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.10.2018 14:00:26
Test przed dostawą. Elektryczny Solaris z Warszawy w Łomiankach

Już w następnym roku Gmina Łomianki pozyska nowe autobusy elektryczne od Solarisa. Zgodnie z umową producent podstawił na miesięczny test jeden elektrobus. Wczoraj, 4 października rozpoczęło się jego testowanie. Jako pierwsi autobus elektryczny wypróbowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomiankach.

"W czerwcu br. gmina podpisała umowę na zakup i dostawę dwóch autobusów elektrycznych. Postępowanie przetargowe wygrała firma Solaris. Integralną częścią umowy jest przekazanie do spółki KMŁ autobusu testowego, który umożliwi zdobycie niezbędnych doświadczeń przed oczekiwaną na czerwiec przyszłego roku dostawą" - mówi prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki, Bogdan Marcińczyk.

Przypomnijmy, że producent "jamników" dostarczy Łomiankom dwa elektryczne Nowe Urbino 12 wraz z ładowarkami za 5 658 000 PLN brutto. To daje jednostkowe cenę na poziomie 2 300 000 PLN netto. Pojazdy będą bardzo bogato wyposażone. Będą one posiadały m.in. bardzo bogaty system informacji pasażerskiej zgodny z wymogami stołecznego ZTM, wydajną klimatyzację, "dużą" kabinę kierowcy. Elektrobusy zostaną przekazane miastu do czerwca 2019 r.

Jednak zanim to nastąpi Solaris udostępnił na czterotygodniowe testy pokazowy pojazd w celu przeprowadzenia prób. Producent z Bolechowa wypożyczył z warszawskiego MZA trzyletniego Urbino 12 electric.

Test będzie prowadzony przez cały miesiąc. Dzięki temu gmina będzie z wyprzedzeniem wiedziała jak sprawnie wdrożyć elektryczne "jamniki" do ruchu i w jaki sposób je eksploatować. To bardzo pomysłowe i pożyteczne rozwiązanie sprawy.

Z jego funkcjonowaniem mają zaznajomić się przede wszystkim kierowcy i pracownicy zaplecza technicznego spółki. Przez cały październik udostępniony autobus będzie kursował na liniach ZTM łączących Łomianki z Warszawą, co pozwoli na zebranie opinii od pasażerów.

Wczoraj pierwszymi pasażerami autobusu byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, którzy w ramach lekcji przyrody mogli poznać najnowsze ekologiczne rozwiązania stosowane w komunikacji miejskiej. W wyjazdowych warsztatach uczestniczyli burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski i jego zastępca Piotr Rusiecki, którzy wyjaśnili dzieciom wagę i znaczenie proekologicznych działań Gminy. Dzieci wykazały się znajomością wielu zagadnień dotyczących otaczającego nas środowiska, jak i zadawały konkretne pytania.

"Planowana jest stopniowa wymiana taboru KMŁ na jednostki nisko i zeroemisyjne" - mówi Burmistrz Dąbrowski.

Obecnie autobusy elektryczne są co prawda droższe od tradycyjnych, ale już w najbliższych latach mogą one stać się dominującym typem pojazdów. Koszty ich eksploatacji są wielokrotnie niższe od autobusów napędzanych silnikami na olej napędowy. Postęp technologiczny i masowość produkcji powinny uczynić te pojazdy bardziej dostępnymi. Przede wszystkim liczy się jednak efekt ekologiczny: brak emisji gazów spalinowych oraz cicha praca silnika. Dla "zielonych" Łomianek, jak zaznaczają władze miasta, jest to sprawa priorytetowa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Łomianki
UM
KM Łomianki
Solaris
elektrobus
test
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....