TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

TESKO Zakopane odbiera dwa Urbino 8,9 LE
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.04.2016 15:37:10 12 komentarzy
TESKO Zakopane odbiera trzy Urbino 8,9 LE

Zakopane od 11 kwietnia będzie miało pierwszą w historii Komunikację Miejską, obsługiwaną przez nowoczesne i ekologiczne autobusy Solaris. Jest to ważny krok, który ułatwi poruszanie się po mieście mieszkańcom i turystom, a także wpłynie na poprawę jakości powietrza pod Tatrami. 5 kwietnia autobusy po raz pierwszy zostały zaprezentowane na konferencji prasowej.

Ich poświęcenia dokonał ks. dziekan Bogusław Filipiak, a uroczystego przecięcia wstęgi Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula wraz z Starostą Tatrzańskim Piotrem Bąkiem, Przewodniczącym Rady Miasta Zakopane Grzegorzem Jóźkiewiczem i Prezes Spółki TESKO Moniką Jaźwiec.

Natomiast Andrzej Sienkiewicz Dyrektor Sprzedaży Krajowej oraz Rafała Zajas Dyrektor Sprzedaży Regionu Południowego Kraj w imieniu firmy Solaris, która wyprodukowała pojazdy, wręczyli Burmistrzowi Leszkowi Doruli symboliczny klucz do autobusu. Po krótkiej prezentacji autobusy ruszyły na pierwszą oficjalną przejażdżkę po Zakopanem. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, powiatu oraz radni.

Wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć nowe autobusy na parkingu przed Urzędem Miasta Zakopane 5 kwietnia w godz. 11.00 - 15.00, a także podczas koncertu ?Kocham Zakopane? na Placu Niepodległości w dniu 9 kwietnia. Natomiast w dniach 11 ? 13 kwietnia wszyscy będą mogli wypróbować Komunikację Miejską w Zakopanem bezpłatnie.

Zgodnie z decyzją Burmistrza wykonywanie przewozów publicznego transportu zbiorowego w komunikacji miejskiej powierzone zostało miejskiej Spółce TESKO, która zakupiła cztery autobusy marki Solaris Urbino 8,9 LE. Dwa egzemplarze odebrano  teraz, a dwa kolejne dojadą w sierpniu.

Każdy z nich dysponuje 57 miejscami, w tym 23 siedzącymi, i wyposażony jest w klimatyzację, rozkładaną rampę dla wózka inwalidzkiego i dziecięcego, system monitoringu, a także system informacji pasażerskiej, składający się z tablic: kierunkowej przedniej, bocznej, tylnej oraz tablicy wewnętrznej. Ponadto każdy pojazd wyposażony jest w biletomat i kasownik biletów.Pojazdy spełniają najwyższe standardy obsługi pasażerów w ramach komunikacji miejskiej, zapewniają wysoki komfort i bezpieczeństwo podróży, przy jednoczesnej minimalizacji wpływu na środowisko, dzięki wykorzystaniu silników zgodnych z najwyższymi normami emisji spalin Euro 6.

Pierwszą linią komunikacyjną jest linia nr 14 (okrężna) z następującym przebiegiem: Rejon Dworców st. 8, Aleje 3-go Maja Dolne, Kasprowicza, Spyrkówka I Spyrkówka II, Harenda, Harenda Szkoła, Ustup Lewiatan, Ustup, Olcza Wojdyły, Olcza Stachonie, Olcza Kościół, Olcza Mrowce, Olcza Huty, Oberconiówka, Pardałówka 2, Pardałówka 1, Imperial, Rondo Jana Pawła II, Parcele Urzędnicze, Watra, Równia Krupowa, Aleje 3-go Maja Górne, Rejon Dworców st. 8. Autobusy kursować będą mniej więcej co godzinę, wg ustalonego rozkładu. Planuje się, że średni roczny przebieg linii wyniesie około 87 tys. km. Kolejna linia zostanie uruchomiona we wrześniu tego roku i prowadzić będzie trasą Cyrhla ? Krzeptówki.

Taryfa opłat za przejazdy zawiera zniżki ustawowe (100% i 50%) oraz zniżki gminne, w tym w wysokości 100 % dla mieszkańców Miasta Zakopane, którzy ukończyli 65 lat życia na podstawie dowodu osobistego oraz dla posiadaczy ważnych dowodów rejestracyjnych pojazdów osobowych wraz z opłaconym ubezpieczeniem OC.

Wszystkie informacje na temat funkcjonowania nowej Komunikacji Miejskiej zamieszczone zostały na stronie www.zakopane.eu/komunikacjamiejska , a także w rozprowadzanych przez Urząd Miasta Zakopane ulotkach, w których oprócz praktycznych informacji można znaleźć także atrakcje turystyczne zlokalizowane wzdłuż trasy linii nr 14.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zakopane
TESKO
Solaris
Urbino
 • Gerard – 05.04.2016

  Połowa zdjęć ze wstęga a żadnego porządnego z widokiem autobusu, co za kretyn te zdjęcia robił i przy okazji publikował.

 • ŻAL – 05.04.2016

  Popieram komentarz Gerarda. Czemu zamiast całego pojazdu widzę tylko panów z brzuszkiem?

 • fred – 06.04.2016

  Czemu taki dziwny numer linii "14" ?

 • Zgred – 06.04.2016

  @FredJak w Zakopanem próbowano parę lat temu zrobić jakiś porządek to ponumerowano relacje. Niektórzy busiarze się stosują, ale to chyba rzadkość.Szczerze mówiąc nie ma tu żadnego powodu do świętowania. Dzicz, która panuje w powiecie tatrzańskim jest nie do ogarnięcia metodami demokratycznymi. 25 lat zaniedbywania przez władze tematu komunikacje w regionie nie załatwi się dwoma autobusami. Busiarze dalej będą robić, co chcą.

 • max – 06.04.2016

  Ważne by była czytelna informacja o trasie na przyrtankach itp zwłaszcza dla turystów

 • Misiek Krk – 06.04.2016

  Noooo 4 (słownie cztery) autobusy wobec setek przyjeżdżających do Zakopca to poprawa czystości powietrza murowana. Tylko opłatę klimatyczną podnosić;)

 • Jaszczur Ówka – 06.04.2016

  Krok w dobrą stronę, ale to za mało. Trzeba zrobić system, z biletami okresowymi i standardem pojazdów. Może być przetarg, ale nie na transity czy inne tego typu busy. Kto wie czy nie skończy się tak że te autobusy będą jeździć puste na trasach gdzie busiarzom się nie opłaca?

 • normalny – 07.04.2016

  "Zakopane od 11 kwietnia będzie miało pierwszą w historii Komunikację Miejską"Mało ma wiedzy autor tego newsa. W okresie PRLu w Zakopanem funkcjonowała najzwyklejsza komunikacja miejska, obsługiwana autobusami, emitująca bilety...

 • jurko – 07.04.2016

  Ale ta komunikacja należała do PKS-u

 • break – 07.04.2016

  To były czasy Jelcze Mex /niebieskie/ , Autosany . wszystkie trasy ponumerowane

 • górol – 07.04.2016

  A czy te nowe Solarisy dostaną numery taborowe?

 • Kolejna wstęga do przecięcia – 10.04.2016

  Taki sukces i Pani Premier nieobecna... cóż za przeoczenie

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....