TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Temsa jedzie do Ostrołęki. Umowa podpisana?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.11.2018 14:15:37
Akcja-akceptacja. Temsa jedzie do Ostrołęki!

Zaczynają się ziszczać plany taborowe Ostrołęki. Za czwartym razem udało się miastu wyłonić dostawcę pięciu autobusów klasy MIDI z silnikami diesla. Urzędnicy zwiększyli budżet i tym samym zdecydowali się kupić tureckie autobusy Temsa MD9LE. Wygląda na to, że umowa została już podpisana.

Przypomnijmy, że była to czwarta próba zakupu autobusów spalinowych przez Ostrołękę. Poprzednie kończyły się brakiem ofert lub nie mieściły się w możliwościach finansowych miasta. Podjęto więc kolejną, tym razem znacznie szybszą próbę zakupu.

Urzędnicy jeszcze raz zaczęli szukać dostawcy 5 autobusów klasy MIDI z silnikami diesla. Ten będzie je musiał przekazać do Ostrołęki w terminie do 28 czerwca 2019 r. Taki czas na przekazanie może znowu trochę być nie na rękę producentom i miastu. Urzędnicy już dwa razy przez nie mieli ofert. Dalej mają to być pojazdy z nadwoziami o długości 9,5 – 10,5 m, szerokości min. 2,35 m i wysokości do 3,2 m. Każdy ma umożliwić podróż przynajmniej 61 pasażerom, w tym nie mniej niż 20 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa lub trzy wejścia w układzie 1-2-0, 1-2-2, 2-2-2 lub 1-2-1. Urzędnicy dopuścili konstrukcje niskowejściowe pod warunkiem, że będą one przynajmniej w 70% niskopodłogowe.

Miasto dalej chciało, aby silnik diesla Euro 6 usytuowany był z tyłu pojazdu oraz miał pojemność od 6 do 8 l i moc co najmniej 180 kW. Jednostka ma być zblokowana z automatyczną, min. czterobiegową skrzynią biegów. Przekładnia musi być wyposażona w układ obniżający zużycie paliwa podczas postoju na przystankach, poprzez automatyczne przełączanie na bieg jałowy po zatrzymaniu pojazdu. Komora silnika wyposażona ma być system detekcji i gaszenia pożaru.

25 października upłynął termin składania ofert. Miasto na zakupy cały czas miało zarezerwowane 4 920 000 PLN brutto. Oznacza to, że koszt pozyskania jednego pojazdu urzędnicy dalej szacowali na poziomie nie większym niż 800 000 PLN netto. Jedyna oferta, którą tego otwarto przekroczyła te szacunki.

Przedstawiła ją firma PeterBus z Warszawy. Oczywiście i tym razem oferuje ona autobusy Temsa MD9LE. Oferta warszawskiej firmy dla Ostrołęki opiewała na 5 276 700 PLN brutto. W pakiecie Ostrołęka otrzyma jeszcze trzyletnią gwarancję całopojazdową. Cena jednostkowa za autobus wynosi więc 858 000 PLN netto. To o 5% taniej w porównaniu z przetargiem sprzed paru miesięcy. Wtedy jedna mała Temsa kosztowała 898 500 PLN netto.

Pozostawało czekanie na ruch ze strony ostrołęckich urzędników. Kolejna oferta PeterBusa prezentowała się na dużo lepszym poziomie cenowym. I to zapewne zaważyło na decyzji. Po trzech tygodniach analizy miasto znalazło dodatkowe środki i 15 listopada zaakceptowało ofertę warszawskiej firmy. Pozostało oczekiwanie na podpisanie umowy. W świetle sobotniego ogłoszenia na TED stało się to tego samego dnia. Tym samym w przyszłym roku Ostrołęka stanie się kolejnym polskim miastem po Kielcach i Skierniewicach, po którym będą jeździć miejskie autobusy tureckiej Temsy.

Pozostaje jeszcze oczekiwanie na rozstrzygnięcie przetargu na dostawę pięciu małych elektrobusów. O ten kontrakt walczą SOR z Ursusem. Tańszy jest czeski producent. Jednak tak jak w przypadku diesli obie oferty przewyższają szacunki miasta.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Ostrołęka
UM
MZK Ostrołęka
Temsa
PeterBus
  • Kamil Nowakowski – 15.11.2018

    MAN zrezygnował z produkcji knypków? Bo nie widze w żadnym przetargu, aby NMki oferowali ;)

  • Karol Kiljańczyk – 15.11.2018

    Piszecie że autosan to... no i widzicie nie mo go cieszycie się bo ja nie a jestem z Warszawy

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....