TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Telebus nie dla Łodzi
Kamil - Opublikowano: 25.04.2012 14:39:52 1 komentarz
Telebus nie dla Łodzi

Z powodzeniem funkcjonuje w wielu europejskich krajach, ale także w polskich miastach np. w Krakowie. Telebus –bo o nim mowa, miał wyjechać i na ulice Łodzi, ale szybko okazało się, że pomysł upadł w zarodku. Łódzcy urzędnicy po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, stwierdzili, że telebus nie jest jednak w mieście potrzebny. Telebus jak sama nazwa wskazuje to nic innego jak autobus zamawiany przez telefon. Zgodnie z założeniami o trasie i godzinach kursu decydują sami pasażerowie. Wystarczy zadzwonić pod wskazany numer i zamówić sobie taką usługę, określając przystanek początkowy i końcowy. Co ciekawe, podobnie jak zwykły autobus komunikacji miejskiej, telebus kursując wyznaczoną trasą ma również swoje przystanki pośrednie. Tyle o teorii, a jak to miało wyglądać w praktyce właśnie w Łodzi? Autobus na telefon miał wyjechać na ulice Łodzi w tym roku. Kilka miesięcy wcześniej, bo w marcu roku ubiegłego odbyło się nawet spotkanie Zarządu Dróg i Transportu z przedstawicielami hiszpańskiej firmy GMV, która prezentowała zalety i możliwości nowego systemu. W planach były także konsultacje społeczne, ale w ostatecznym rozrachunku do nich nie doszło, a władze Łodzi zrezygnowały z pomysłu. Główny powód to brak zapotrzebowania na telebus, ale i koszty, które miasto musiałoby ponieść uruchamiając nową usługę.

Przedstawiciele łódzkiego MPK czyli spółki świadczącej na terenie Łodzi usługi w zakresie transportu zbiorowego, nie chcą komentować czy autobus na telefon jest w mieście potrzebny i czy tego typu rozwiązanie sprawdziłoby się w Łodzi. -'Z tego co mi wiadomo pomysł z autobusem na telefon upadł już na samym początku, więc na dziś nie ma tematu. A nasza rola jako MPK ogranicza się jedynie do zapewnia pasażerom przewozu, natomiast o tym, jaki to będzie rodzaj przewozu, decyduje Zarząd Dróg i Transportu' –komentuje Bogumił Makowski z Biura Prasowego MPK Łódź. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują więc, że oferta przewozowa transportu miejskiego w Łodzi nie zostanie poszerzona o tzw. telebus. A szkoda, bo system znakomicie się sprawdza od kilku lat np. w Krakowie. Tam wkrótce zasięg działania autobusu na telefon powiększy się, bo chcą tego sami mieszkańcy Grodu Kraka.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
tele-bus
  • piotr – 27.04.2012

    Tylko to zdjęcie jest akurat z Kielc z nie z Łodzi

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....