TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Technika ma znacznie. Solarisy wygrywa w Luboniu!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 30.04.2018 13:00:30 2 komentarze
fot. Mirek Nader, poznanskie-autobusy.pl

Dziś, 30 kwietnia spółka TRANSLUB z Lubonia rozstrzygnęła przetarg na dostawę 2 autobusów klasy MAXI z silnikami diesla Euro 6. Z arcyciekawego grona oferentów wybór przewoźnika padł na Solarisa. Jego oferta- choć nie nie była najtańsza- została najlepiej oceniona.

Przypomnijmy, że przetarg na dostawę 2 autobusów klasy MAXI z silnikami diesla dla TRANSLUB ogłoszono pod koniec stycznia. Pisaliśmy o tym tutaj. Przyjrzeliśmy się wymaganiom przewoźnika wobec nowych nabytków. Dostawa autobusów ma zostać zrealizowana w ciągu 380 dni od podpisania umowy.

Przewoźnik z Lubonia na oferty czekał do 21 marca. TRANSLUB na zakup dwóch "diesli" standardowej długości przygotował 2 410 800 PLN brutto. Oznacza to, że koszt pozyskania jednego pojazdu spółka oszacowała na maksymalnie 980 000 PLN netto. Była to rozsądna wycena. Od początku wyglądało na to, że w Luboniu kogo by nie wybrali to i tak by zaoszczędzili. Wszystkie oferty, które wpłynęły zmieściły się w tych szacunkach. W przetargowe szranki stanęło bardzo ciekawe trio producentów.

Pierwszą i jednocześnie najtańszą przedstawił Autosan. Producent z Sanoka dostawę dwóch SanCity 12LF wycenił na 2 258 280 PLN brutto. Jeden kosztowałby więc 918 000 PLN netto.

Drugą i jednocześnie najdroższą ofertę złożył MAN. Opiewała ona 2 337 000 PLN brutto. Jeden "lew" dla Lubonia został więc wyceniony na 950 000 PLN netto. SIWZ każe sugerować, że MAN aby zyskać jak najwięcej punktów zaoferował Lion'sy City A37.

Trzecim oferentem był Solaris, który okazał się minimalnie droższy od Autosana. Producent z Bolechowa za dwa Nowe Urbino 12, zapewne w komplecie downsizingowym chciał zarobić 2 285 340 PLN brutto. Jeden kosztowałby więc TRANSLUB 929 000 PLN netto. Można więc powiedzieć, że cena katalogowa.

Nieco ponad miasiąc przewoźnik z Lubonia potrzebował na przeanalizowanie obydwu ofert. Dziś rozstrzygnięto przearg. Wybór spółki padł na Solarisa. Producent z Bolechowa minimalnie tracił w kryterium cenowym do Autosana. Jednak jego atutem okazała się ocena techniczna. W niej zdobył on bowiem komplet, sanocki producent 25 pkt, a MAN 21 pkt. W pozostałem kryteria tj. termin dostawy i warunki gwarancji nie miały większego znaczenia, gdyż wszyscy producenci zostali w nich jednakowo ocenieni.

Solaris może więc już spokojnie czekać na drugie tegoroczne zamówienie z Lubonia. Przypomnjmy, że w styczniu TRANSLUB zamówił trzy hybrydowe Nowe Urbino 12. Jest szansa, że zostaną one przekazane przewoźnikowi jeszcze w tym roku. W przypadku ich dwóch spalinowych odpowiedników sprawa jest wciąż otwarta. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
TRANSLUB Luboń
Autosan
Solaris
MAN
  • czeslaw2 – 01.05.2018

    @robert ulbrych: kolejny z zaburzeniami?

  • wroc – 01.05.2018

    Na Solarisy szkoda pieniędzy i pasażerów. We Wrocławiu Solarisy są wyjątkowo tandetnie wykonane - komfort jazdy jak w starym Jelczu M121 - wszystko skrzypi i trzeszczy. Lepiej dołożyć do Gwiazdy czy MAN-a albo za mniejsze pieniądze kupić Autosana.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....