TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tbilisi zamawia kolejny MAN-y. Ze Starachowic
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.11.2018 13:00:18
Tibilis zamawia kolejny MAN-y. Ze Starachowic

W październiku burmistrz Tbilisi, Kakha Kaladze odwiedził centralę MAN w Monachium i fabrykę MAN Bus Starachowice. To kolejna jego robocza wizyta w polskiej fabryce. Rozmawiano o najnowszym kontrakcie oraz o ... kolorach autobusów.

Stolica Gruzji od kilu miesięcy przymierza się do zmiany miejskich barw. To wbrew pozorom poważna decyzja, dlatego z jednej strony trwają społeczne konsultacje, zaś z drugiej gruzińska delegacja chciała przekonać się na własne oczy, jak wyglądają rozmaite barwy na gotowych autobusach. Tych w Starachowicach akurat nie brakuje, fabryka jest wręcz pełna różnobarwnych pojazdów - od oryginalnej wersji dla Rijadu poprzez wymyślne wzory na egzemplarzach dla polskich i niemieckich klientów po skandynawski standard. Do koloru, do wyboru!

-"W Centrum Obsługi Klienta zaprezentowano nam różne rodzaje autobusów w podobnej do naszej konfiguracji. Zwiedziliśmy też fabrykę, gdzie montowane są już kolejne pojazdy dla Tbilisi. Co do wyboru nowych barw miejskich autobusów to skłaniamy się w kierunku połączenia bieli i zieleni. Natomiast ostateczna decyzja zostanie podjęta po społecznych konsultacjach" - podkreślił burmistrz Kakha Kaladze.

Gruzińskie zamówienie

Tbilisi od kilu konsekwentnie stawia na markę MAN, co pokazują kolejne autobusowe zamówienia. W 2017 roku fabryka w Starachowicach zrealizowała dla stolicy Gruzji zamówienia na łącznie aż 143 pojazdy typu Lion`s City CNG. Był to jednoczenie jeden z pierwszych kontraktów - a na pewno pierwszy tak duży - jaki samodzielnie zrealizowała fabryka Starachowicach. O tym zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Teraz stołeczny przewoźnik zamówił w Starachowicach 90 nowych autobusów z dostawą na początku 2019 roku. Tym razem poprzeczka postawiona jest wyżej i klient odbierze zarówno wersje standardowe, jak i przegubowe. Do tego w rozmaitych wersjach napędowych - od egzemplarzy z silnikami diesla Euro 6 po modele gazowe i hybrydowe. Wszystkie te pojazdy będą występować w dotychczasowych, niebieskich barwach. Na nowe kolory Tbilisi musimy poczekać do końca koniec przyszłego roku i wtedy zobaczymy je pewnie na nowych autobusach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MAN
Gruzja
 • Grzegorz Szydło – 05.11.2018

  Czemu niby mieliby zmienić kolor?

 • Irakli Ika – 06.11.2018

  Citizens have chosen green out of two versions sadly. But blue is better.

 • Irakli Ika – 06.11.2018

  We already have 144 units of A21 NL313 CNG Euro 6. Tbilisi becomes now 90 units A47 models. 10.5 m midibus. Euro 6 diesel. Next must be 220 units A66 model. 8.8 m midibus. Euro 6 diesel from Caetano, Portugal. Next year also some 150 buses maybe 12 meters long cng. And in 2020, 200 units of 18 meter electric new MAN's.

 • Kamil Marcinczak – 06.11.2018

  Kolory sa ok. Rzadko spotyka sie taki "soczysty" niebieski.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....