TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tarnobrzeg: Autobusy na sprzedaż?
ECHO DNIA, 20.08.2007 - Opublikowano: 27.08.2007 00:06:37 1 komentarz

Trwają rozmowy o kupnie 60 procent akcji przez Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej, grupę 'Orbis'. Ze sprzedaży spółki, zadowoleni powinni być będą pasażerowie, gdyż nowy właściciel zainwestuje w firmę milion złotych, który zostanie przeznaczony na zakup nowych autobusów. Przedsiębiorstwo Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Tarnobrzegu to jedna z najbardziej zadłużonych spółek miejskich. Na koniec 2005 roku strata finansowa wynosiła ponad 832 tysiące złotych. Konkurencja ze strony prywatnych przewoźników i mniejsza liczba pasażerów sprawiła, że zadłużenie spółki powiększa się, dlatego samorząd nie kryje, że prywatyzacja to jedyny sposób na wyciągnięcie przedsiębiorstwa z finansowego dołka. Na ogłoszenie zapraszające do udziału w rokowaniach odnośnie nabycia udziałów przedsiębiorstwa, odpowiedziała tylko jedna firma. To Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej, grupa 'Orbis' w Tarnobrzegu. - Jesteśmy po tak zwanych wstępnych rozmowach, podczas których omówiliśmy dalszy plan negocjacji - tłumaczy Krystyna Buska, prezes miejskiego przedsiębiorstwa. - Nowy właściciel kupi 60 procent udziałów, miasto zostawi dla siebie 40. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, pod koniec września lub w październiku, radni zdecydują o sprzedaży udziałów.
Krystyna Buska nie ukrywa, że jeden z warunków sprzedaży udziałów mówi o tym, że inwestor dokapitalizuje przedsiębiorstwo. - Chodzi o milion złotych, który zostanie przeznaczony na zakup nowych autobusów - dodaje prezes Buska. - Oczywiście miasto ze swojej strony, także dofinansuje spółkę, w miarę swoich możliwości finansowych.
Wymiana taboru, to nie jedyna nowość czekająca Przedsiębiorstwo Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Od dawna mówi się, że nowy właściciel, szukając oszczędności, ograniczy liczbę zatrudnionych w nim osób, szczególnie pracujących w administracji. Na 65 pracowników spółki, przypada 31 kierowców. - Kolejnych 10 osób to mechanicy z warsztatu - wylicza prezes Buska. - W administracji pracuje 19 osób. Myślę, że pracownicy nie powinni obawiać się zwolnień, gdyż związki zawodowe przygotowują pakiet socjalny, który przy podpisaniu umowy, inwestor będzie musiał zaaprobować. W pakiecie zostanie ustalony okres ochronny dla pracowników.
Po wykupieniu pakietu większościowego akcji przez nowego właściciela zmieni się skład rady nadzorczej spółki. W pięcioosobowej radzie, nowy właściciel będzie miał trzech przedstawicieli.
Sprawdź też:
PKS Tarnobrzeg Orbis PMKS

Komentarze (1)

  • śmiechu warte!!! – 27.08.2007

    "nowy właściciel zainwestuje w firmę milion złotych" - i kupi za ten 1 mln złoty 1,4 nowego autobusu. Śmiechu warte!!!

Dodaj komentarz

InfoBus nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w portalu infobus.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
VIDEO
Newsletter

Od 2008 r. firma „JMK analizy rynku transportowego” oferuje wyjątkową usługę dla branży transportu publicznego. To na bieżąco aktualizowana informacja przetargowa na temat dostaw nowych i używanych...
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Merytoryczny poziom przekazywanych informacji i szeroki zakres tematyki powoduje, że z roku na rok portal TransInfo.pl odwiedza coraz więcej Czytelników. W zeszłym roku osiągnęliśmy wskaźniki na...