TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Targi SilesiaKOMUNIKACJA za nami. Czas na [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.04.2019 13:00:20
Targi SilesiaKOMUNIKACJA za nam. Czas na [FILM]

Już po raz 11. w Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się targi poświęcone tematyce transportu publicznego SilesiaKOMUNIKACJA. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była elektromobilność i gazomobilność w transporcie pasażerskim.

W targach wzięło udział ponad 80 firm, a przez dwa dni wystawę odwiedziło blisko 1600 osób.

Autobusowe wydarzenia

Podczas targów odbyły się dwie premiery nowych pojazdów, które wejdą na rynek w tym roku. Firma Rafako pokazało pierwszy w kraju mały autobus z baterią pod podwoziem Rafako E-Bus. To całkowicie polski projekt, powstały w trosce o czystość powietrza i redukcję hałasu z otoczenia. Firma MMI natomiast zaprezentowała Autobus Urby CNG, czyli nową odsłonę znanego i lubianego autobusu klasy MINI.

W ramach wystawy zaprezentowanych zostało kilkanaście autobusów niskoemisyjnych w tym m.in. pojazdy elektryczne, gazowe i hybrydowe. Na stoisku firmy Solaris został pokazany Urbino 12 hybrid w nowym designie. MAN zaprezentował z kolei autobus miejski MAN Lion's City nowej generacji, którego seryjna produkcja ruszy w październiku bieżącego roku w Starachowicach. Oprócz autobusu firma spod znaku lwa zaprezentowała nowego MAN TGE City 6.180, a także samochód dostawczy MAN eTGE 3.140 z napędem elektrycznym w wersji furgon.

Premierowo na targach pojawiła się firma VBI, dystrybutor marki Isuzu, która pokazała model Novocity Life. ProAuto na targach zaprezentowało turystyczną zabudowę autobusową w konfiguracji 22+1+1, wykonaną na nowym modelu Mercedesa Sprintera 519 CDI. Mercus pokazał w tym roku dwa podmiejskie zabudowane autobusy. Automet przywiózł do Sosnowca klasę MiniCity na zabudowie Sprintera.

W pierwszym dniu wystawy, 16 kwietnia, EvoBus zorganizowała przejazdy testowe najnowszym modelem autobusu eCitaro, który już ruszył w trasę po polskich miastach. W tym kontekście MEDCOM, BMZ czy Drabpol pokazały swoje produkty wspierające elektromobilność. Pixel, SiMS, SE-MA i YAHAM przedstawiły swoje nowe modele wyświetlaczy przystankowych oraz autobusowych, z kolei Damiro zaprezentowała najnowsze modele siedzeń, a PlanBus oprogramowanie IT wspierające przedsiębiorstwa komunikacja miejskiej.

Na targach można było też spotkać firmy, które sprzedają swoje produkty do warsztatów w zajezdniach. Normfest pokazał gamę profesjonalnych narzędzi, firma Alupart najnowsze alufelgi do autobusów, a firma Ekologiczneauto.pl zaprezentowała produkty, dzięki którym autobusy i busy mogą być bardziej ekologiczne.

Teraz czas na targowy film:


Targowe konferencje

Jak co roku sosnowieckim targom towarzyszyła konferencja pt. "Transport Niskoemisyjny w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – infrastruktura na rzecz elektromobilności " oraz debata " Gazomobilność – alternatywne spojrzenie na transport niskoemisyjny", oba wydarzenia zostały zorganizowane pod Patronatem Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii oraz Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej.

Głównym celem konferencji, w której uczestniczyło ponad 120 osób było zaprezentowanie i omówienie planów rozwoju transportu niskoemisyjnego na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, budowy infrastruktury niezbędnej do wprowadzenia i rozwoju elektromobilności, rozwoju rynku baterii oraz nowych technologii stosowanych przez producentów autobusów.

Zwieńczeniem tego wydarzenia była debata "Gazomobilność – alternatywne spojrzenie na transport niskoemisyjny" mająca na celu promocję paliw alternatywnych w tym m.in. gazu i korzyści wynikających z ich stosowania w transporcie publicznym. Do dyskusji zaproszeni zostali uznani eksperci z zakresu transportu publicznego reprezentujący administrację samorządową, przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej, a także czołowi producenci autobusów i dostawcy infrastruktury.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
SilesiaKOMUNIKACJA
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....