TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Tachograf DTCO 2.0 VDO wchodzi na europejski rynek
- Opublikowano: 13.09.2012 22:47:38
Tachograf DTCO 2.0 VDO wchodzi na europejski rynek

Już 1. października 2012 roku na rynku pojawi się nowy tachograf DTCO 2.0. z rodziny VDO. Nowy tachograf jest wyposażony w drugi, niezależny sygnał prędkości, czyli spełnia unijne Rozporządzeniem 1266/2009.

Nowe urządzenie jest wynikiem, zarówno rozwoju technologicznego firmy Continental VDO, jak również zmian w prawie, które m.in. wymagają drugiego niezależnego sygnału prędkości. Zgodnie z Rozporządzeniem Unijnym 1266/2009 wszystkie nowe pojazdy, zarejestrowane po 1 października 2012 roku muszą być wyposażone w tachograf spełniający to wymaganie. Wspomniany, drugi, niezależny sygnał prędkości pozwala na porównywanie sygnału prędkości, pochodzącego z nadajnika KITAS z tym, który pochodzi z ABS/ESP, bądź opcjonalnie z modułu GPS. Jest to działanie Unii Europejskiej mające na celu ograniczenie powszechnych manipulacji, dokonywanych właśnie na nadajnikach. Wszelkie informacje, wystarczające do porównania obu sygnałów widoczne są na wydrukach, zostają też zapisane w plikach źródłowych . Porównywanie tych informacji jednoznacznie wykaże manipulacje, co ma w znaczący sposób ułatwić pracę ITD, Policji, PIP czy GUM-owi. W 90% przypadków dugi sygnał prędkości będzie pochodził bezpośrednio z ABS/ESP, jednakże w przypadku, gdy takie rozwiązanie nie będzie możliwe z powodów technicznych, wykorzystany zostanie zewnętrzny moduł GPS.

Również istotna zmiana nastąpiła w samych nadajnikach. Wszelkie pojazdy zarejestrowane po 1 października 2012 roku, które muszą być wyposażone w tachograf cyfrowy, będą wyposażone w DTCO 2.0 i nadajnik KITAS 2+, który zastąpił KITAS 2. Nowy nadajnik wykonany jest z materiału, który uniemożliwia przypięcia magnesu i tym samym dokonywanie manipulacji na nadajniku . Ponadto rejestruje on w DTCO 2.0 wszelkie próby zakłócenia jego sygnału.

Nowy tachograf DTCO 2.0 będzie opcjonalnie posiadał uruchomioną funkcję VDO Counter. Opcjonalnie, gdyż uruchomiona może ona zostać wyłącznie przez urządzenie kontrolno-pomiarowe CTCI,I posiadające odpowiedni upgrade zarezerwowany wyłącznie dla autoryzowanych przez firmę Drabpol serwisów tachografów. VDO Counter to licznik, który jest dostępny na wyświetlaczu nowego tachografu. Wskazuje on w czasie rzeczywistym czas kierowcy w danej chwili (jak długo trwa jazda, za ile konieczna jest pauza i jak długa powinna ona być). Dodatkowo VDO Counter uwzględnia wartość zmiany 24h, tygodniowy czas kierowania oraz kompensuje czas przy jednoczesnym wskazaniu, ile kierowca ma do dyspozycji pauzy oraz jazdy. Pozwala to na zarządzanie swoim czasem pracy w sposób bardzo dokładny i efektywny. Licznik jest w pełni inteligentny i przełącza się wraz z czynnościami, jakie wykonuje kierowca. Docelowo , w 2013r. VDO planuje wypuścić na rynek aplikację na smartfony, która w oparciu o informacje z VDO Counter będzie pokazywać na mapie najbliższe parkingi, na które kierowca zdąży dojechać przed obowiązkową przerwą .

Wspomniany wcześniej CTCII posiada jeszcze jedną istotną funkcję dla firm transportowych. Mianowicie, instalując nowy tachograf DTCO 2.0 do pojazdu, zarejestrowanego przed 1 października 2012, istnieje możliwość nie posiadania drugiego, niezależnego sygnału prędkości. Jednakże w tym celu konieczne jest wyłączenie IMS, a to możliwe jest tylko za pomocą CTC II. Na pewno więcej informacji na temat nowego urządzenia będzie można zasięgnąć na stoisku firmy Drabpol podczas targów TRANSEXPO (10-12.10.2012).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Drabpol
tachograf

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....