TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Taborowe plany na przyszłość Bratysławy
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 11.07.2014 15:00:01 1 komentarz
Taborowe plany na przyszłość Bratysławy
Podczas czerwcowej konferencji prasowej Lubomir Belfi, szef Dopravnýpodnik Bratislava (DPB) poinformował o sytuacji finansowej spółki w latach 2011-2014, a także o inwestycjach w zakresie modernizacji floty autobusów i trolejbusów. Na samym początku Belfi przypomniał, że w lipcu 2011 r. spółka wykazała stratę 12 000 000 EUR. Szacuje się, że dodając do tego zaległości w zakresie podjętych zobowiązań i kredytów ta kwota wyniosła łącznie aż 15 300 000 EUR. W tej sytuacji w DPB podjęto działanie restrukturyzacyjne, mające przynieść optymalizację kosztów i zatrudnienia. –„Już w 2011 roku zaczęliśmy zmniejszać straty, także dzisiaj wynoszą one tylko 1 884 000 EUR. Mamy ambicje, aby kontynuować ten pozytywny trend i to mimo, ograniczenia subwencji ze strony miasta. W 2014 r. otrzymaliśmy z magistratu sumę o 5 000 000 EUR niższą niż rok wcześniej”–podkreślił Lubomir Belfi. Za największy sukces szef DPB uznał przeprowadzoną modernizację floty. Po raz pierwszy w historii spółki udało się jednorazowo zakupić 120 trolejbusów (marki SOR) i 60 tramwajów (marki Skoda) przy pełnym wykorzystaniu funduszy unijnych. –„To jest ogromna odnowa naszej floty, dzięki której całkowicie wymieniliśmy nasz trolejbusowy tabor i w połowie tramwajowy. Łącznie pozyskane fundusze z Programu Operacyjnego Transport na ten cel wyniosły 213 028 060 EUR netto i w 85% pokryły nasze wydatki –powiedział Belfi. Odnowa floty oraz wprowadzanie nadajników GPS i monitoringu przyniosło także mniejsza liczbę wypadków spowodowanych przez prowadzących pojazdy transportu publicznego oraz zdecydowanie lepszą punktualność. Także ocena spółki wśród pasażerów zaczyna być coraz lepsza.  W tym roku Dopravnýpodnik Bratislava ogłosiło dwa przetargi na zakup 50 szt. nowych autobusów z opcją dokupu kolejnych 50 egzemplarzy. Razem mają pozwolić firmie osiągnąć poziom 65% koniecznej odnowy autobusowego parku. Pierwszy przetarg dotyczył zakupu 25 pojazdów solo, w tym 5 szt. (+5 szt. w opcji) pojazdów o długości 10 m i 20 szt. (+20 szt. w opcji) autobusów standardowych o długości 12 m. Jak już pisaliśmy w InfoBusie pierwsze zadanie wygrała spółka Solaris Bus&Coach z modelem Urbino 10, natomiast drugie spółka COREX, Vráble. s.r.o. –diler Iveco Bus –z modelem Iveco Citelis 12. Gorzej powiodło się zamawiającemu w drugim ogłoszonym przetargu –na zakup 25 autobusów przegubowych (+ 25 szt. w opcji). Specyfikacja warunków tego zamówienia została oprotestowana w PPO (odpowiednik naszej KIO) i całe postepowanie przeciąga się już o kilka tygodni. Ogłoszenia wyniku spodziewamy się w najbliższych dniach. Bratysławska firma chce kupić pojazdy trzyosiowe, przegubowe o pojemności co najmniej 150 osób i długości do 18,75 m. Cały czas jest duża szansa, że zarówno pojazdy solo, jak i przegubowe pojawią się na ulicach stolicy Słowacji jeszcze do końca br.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bratysława
Słowacja
SOR
Skoda
trolejbus
  • jd – 12.07.2014

    Duży sukces

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....