TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Szkocki pokaz autonomicznego autobusu klasy MAXI
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.01.2020 13:00:04
W Szkocji zademonstrowano autonomiczny autobus standardowej wielkości

Szkocja po raz pierwszy ujrzała pierwszy pełnowymiarowy autonomiczny autobus podczas ważnego szczytu w Glasgow.


Nowości podczas CAV Scotland

Demonstracja, która odbyła się w ramach szczytu CAV Scotland, umożliwiła zapoznanie się z niektórymi technologiami autonomicznymi, które zostaną wykorzystane w ramach testów, które odbędą się na Forth Road Bridge. Prezentowany podczas CAV Scotland autobus Alexander Dennis Enviro200 był poddany już szeroko zakrojonym testom w zajezdni Stagecoach w Manchesterze w pierwszej części projektu autonomicznego autobusu.

Współpraca na rzecz autonomiczności autobusów

Po tym sukcesie Stagecoach, Alexander Dennis i Fusion Processing Ltd współpracują teraz z Transport Scotland, Bristol Robotics Laboratory i Napier University przy projekcie CAVForth, w ramach którego powstanie pięć autonomicznych autobusów, mających kursować pomiędzy Ferrytoll Park i Ride in Fife oraz Edinburgh Park. W tych autobusach, które są obecnie w fazie rozwoju, zainstalowana zostanie dodatkowa autonomiczna technologia, która pozwala im jeździć na wybranych drogach.

Autobusy te będą obsługiwane przez Stagecoach East Scotland. Mogą one przewozić do 42 pasażerów, z przepustowością do 10 000 pasażerów tygodniowo. Autobusy będą kursować zgodnie ze standardem poziomu 4, co oznacza, że kierowca pozostanie na pokładzie podczas każdej podróży, zgodnie z przepisami obowiązującymi w Wielkiej Brytanii.

Sekretarz Gabinetu ds. Transportu, Infrastruktury i Łączności - Michael Matheson powiedział: "Naprawdę podobało mi się uczestnictwo w imprezie CAV Scotland i słuchanie o rozwoju tej ekscytującej i szybko rozwijającej się branży w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Byłem szczególnie zadowolony z demonstracji prototypowego zautomatyzowanego systemu autobusowego, ponieważ jest to rodzaj innowacji, która pokazuje, że Szkocja jest bardzo otwarta na biznes, jeśli chodzi o testowanie tego rodzaju pojazdów. Nasza sieć dróg głównych zapewnia różnorodne środowiska jako zróżnicowane poligony doświadczalne, a przełomowy i globalny projekt CAVForth naprawdę pomoże Szkocji zdobyć uznanie na arenie światowej".

Martin Griffiths, dyrektor generalny Grupy Stagecoach, dodał: "Firma Stagecoach zawsze była liderem innowacji i możemy pochwalić się udanymi osiągnięciami w zakresie wykorzystywania nowych technologii w celu wprowadzania nowych produktów i wprowadzania nowych rozwiązań. Dlatego cieszymy się, że możemy przewodzić w pierwszym autonomicznym teście autobusowym w Szkocji. Nasza branża, klienci i pracownicy mogą czerpać ogromne korzyści z autonomicznej technologii, ponieważ mogą uczynić usługi bezpieczniejszymi, bardziej wydajnymi i pomóc w zapewnieniu lepszych podróży. Dużo inwestujemy również w umiejętności i rozwój naszych pracowników. Wraz z rozwojem nowych technologii nasi pracownicy będą nadal odgrywać kluczową rolę w dostarczaniu usług w zakresie zrównoważonej mobilności, którym nasi klienci ufają i na których polegają".

Projekt CAVForth

Jim Hutchinson, dyrektor generalny Fusion Processing powiedział: "CAVForth opiera się na istniejących relacjach Fusion z wiodącym brytyjskim operatorem autobusowym i producentem autobusów oraz dodaje wiedzę specjalistyczną Transport Scotland, Bristol Robotics Lab i Napier University. Patrząc na całą branżę, CAVForth jest najbardziej zaawansowanym projektem autonomicznego autobusu, jaki kiedykolwiek widzimy. Oprócz dostarczenia autonomicznych systemów, Fusion Processing zapewni dodatkowe projekty z technologii, które mogą pomóc współczesnym autobusom napędzanym ręcznie, takimi jak technologia, która rozpoznaje pieszych i rowerzystów i ostrzega kierowcę, a także system automatycznego hamowania awaryjnego i wymiana lusterek zewnętrznych z zaawansowanym systemem wizyjnym".

Colin Robertson, dyrektor naczelny Alexander Dennis, dodał, że: "Alexander Dennis jest liderem innowacji w branży autobusowej. Ten test pozwala nam ocenić potencjalne korzyści wynikające z zastosowania autonomicznej technologii w rzeczywistych warunkach eksploatacji i stanowi wkład w naszą szeroko zakrojoną pracę nad dalszą poprawą bezpieczeństwa autobusów za pomocą najnowocześniejszych technologii".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autobus
autonomiczny
Aleksander Dennis
Stagecoach
Szkocja
Wielka Brytania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....