TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Szczecinek z unijną kasą na 10 elektrobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.03.2017 10:02:14 1 komentarz
Marszałek województwa Olgierd Geblewicz (drugi z lewej) poinformował, że komunikacyjna rewolucja w Szczecinku dzięki unijnym funduszom staje się faktem - fot. Urząd Miasta w Szczecinku.

Szczecinek czeka komunikacyjna rewolucja. Dzięki decyzji Zarządu Województwa o przyznaniu gigantycznego unijnego wsparcia, spółka Komunikacja Miejska zainwestuje w elektryczny tabor autobusowy oraz w miejski system wypożyczania rowerów. Ponadto w Szczecinku utworzona została filia Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie. W piątek, 17 marca 2017 r. doszło w Szczecinku do ważnych spotkań w obu sprawach.

W spotkaniu dotyczącym dofinansowania autobusowo-rowerowych projektów udział wziął marszałek województwa Olgierd Geblewicz, dyrektor Komunikacji Miejskiej Szczecinek Tomasz Merk oraz burmistrz Jerzy Hardie?Douglas.

Autobusy i rowery

Szczecineckie przedsiębiorstwo zakupi za 17 515 950 zł 10 niskopodłogowych elektrycznych autobusów miejskich a za 1 830 900 zł zamówi kompleksowy system wypożyczalni rowerów. Przyznane wsparcie to efekt rozstrzygnięcia konkursu z działania 2.1 RPO WZ 2014-2020 związanego z poprawą mobilności miejskiej, a zarazem działaniami na rzecz łagodzenia zmian klimatu.

- W Szczecinku będzie realizowany jeden z najbardziej proekologicznych projektów dofinansowanych przez Urząd Marszałkowski. To powód do dumy, przykład do naśladowania, ale też spore wyzwanie. Miasto zdecydowało się postawić na transport elektryczny, który już dziś jest przyszłością komunikacji zbiorowej i to pomimo, że wciąż wiele samorządów podchodzi do tego typu rozwiązań z rezerwą. Znając jednak ten projekt chcieliśmy dać szansę nie tylko Szczecinkowi, ale także i sobie. Wszystko, aby przekonać się, jak autobusy elektryczne będą funkcjonowały w rzeczywistym ruchu miejskim. Cieszę się również z dofinansowania rowerów miejskich. To inicjatywa, która na pewno spodoba się mieszkańcom, bo przecież coraz chętnie przesiadamy się na jednoślady. Co jednak najistotniejsze, dzięki obu inwestycjom Szczecinek będzie niekwestionowanym liderem w działaniach rzecz ochrony środowiska na Pomorzu Zachodnim - mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Klimatyzowane i niskopodłogowe pojazdy poprawią komfort jazdy oraz ograniczą emisję szkodliwych gazów.

- Przede wszystkim dziękuję marszałkowi i zarządowi województwa za podjęcie tak pozytywnych dla naszego miasta decyzji. Jestem przekonany, że cena akumulatorów, czyli główny powód dla którego dzisiaj samorządy boją się autobusów elektrycznych, za kilka kat będzie nieporównywalnie niższa niż dziś. A przypomnę, że akumulatoory w pojazdach, które kupi nasza spółka będę miały siedmioletnią gwarancję. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to nowym autobusami będziemy jeździli od pierwszego kwartału przyszłego roku - powiedział burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - To ogromne dofinansowanie dla naszej spółki, które pozwala zrealizować ambitne autobusowe plany. Nie ukrywamy zadowolenia z przekazanej przez marsząłka województwa decyzji - dodał dyrektor Komunikacji Miejskiej Szczecinek Tomasz Merk.

Przedsiębiorstwo otrzyma także ponad 1,8 ml zł na wdrożenie Szczecineckiego Systemu Wypożyczania Rowerów Miejskich. Koszt całkowity przedsięwzięcia wyniesie prawie 2,2 mln zł. Przypomnijmy, że dofinansowanie uzyskane przez Komunikację Miejską w ramach RPO wynosi 85 proc. Na zakup 10 autobusów spółka wyda w sumie ponad 25 mln zł, natomiast na 24 wypożyczalnie, w których znajdzie się 150 rowerów nieco ponad 2 mln 600 tys. zł

Ułatwienia dla przyszłych kierowców

Dużym ułatwieniem dla mieszkańców Szczecinka i okolic będzie również utworzenie filii koszalińskiego ZORD-u, w której pierwsi kursanci zdadzą egzaminy lada chwila, bo w kwietniu 2017 roku.

- Widzieliśmy olbrzymie poparcie lokalnego społeczeństwa dla tej decyzji. Do tej pory mieszkańcy Szczecinka i okolic chcący zdobyć prawo jazdy musieli wybierać pomiędzy Koszalinem a Piłą. Sporo środków pochodzących z opłat egzaminacyjnych zamiast pozostać w naszym regionie, wędrowało do sąsiadów. Teraz będziemy mogli je przeznaczyć na podnoszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego w okolicy. - podkreśli marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Powstanie ośrodka umożliwi prowadzenie egzaminów na prawo jazdy w kategoriach AM, A1, A2, A, B1 i B. Utworzenie ośrodka to efekt współpracy władz samorządu województwa, ZORD w Koszalinie i Powiatu Szczecineckiego.

- Podpisywane dziś umowy o utworzeniu i funkcjonowaniu Oddziału, a także o użyczeniu obiektów, to efekt wpisania się w potrzeby lokalnej społeczności. Położenie geograficzne Szczecinka może spowodować, że do powstałego oddziału kierować się będą nie tylko mieszkańcy naszego regionu, ale także osoby przystępujące dotychczas do egzaminów w WORD-ach w Pile, Bydgoszczy oraz Słupsku - zaznaczył wicemarszałek wojewóztwa Tomasz Sobieraj.

Jak przekonywali dyrektor ZORD w Koszalinie Eugeniusz Romanów i starosta szczecinecki Krzysztof Lis, ośrodek będzie dysponować wszelkim niezbędnym sprzętem, czyli biurem dla interesantów, salami egzaminacyjnymi, placem manewrowym i pojazdami egzaminacyjnymi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KM Szczecinek
elektrobus
unia
RPO
  • Kierowca kierownicy – 23.03.2017

    Czy dobrze widzę? Na zdjęciu pół twarzy Adama W. byłego dyrektora PKS Sczecinek ? Ojca sukcesu tej firmy?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...