TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Szczecin z PKS na do końca 2020 roku. Akcja-akceptacja z dopłatą
INFOBUS.PL - Opublikowano: 17.04.2020 16:00:12
fot. Mirek Nader, poznanskie-autobusy.pl

Szczeciński klasyk liniowy przechodzi na kolejny rok. 15 kwietnia Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zaakceptował po przeszło czterech miesiącach ofertę PKS Szczecin na obsługę wybranych linii autobusowych oraz telebusa.

Autobusy + telebus
Przypomnijmy, że początkowo przewozy na nowym kontrakcie miały być początkowo realizowane przez rok od podpisania umowy, jedna nie wcześniej niż od 1 stycznia 2020 r. Kontrakt może jednak ulec wydłużeniu. ZDiTM zapewnił sobie możliwość skorzystania z zamówienia uzupełniającego, ale nie więcej niż do 50% wartości podstawowego. To więc w praktyce oznacza nawet pół roku dodatkowego jeżdżenia, czyli zarabiania.

Niezmiennie umowa zakłada świadczenie dwóch usług. Pierwszą jest obsługa dziennych linii autobusowych 52, 70, 81, 83, 88, 105, 108, 121, 122, 123, 124 oraz nocnych 522, 523, 530, 531, 532, 535, 536. W ramach tej części zamówienia operator miał wykonać pracę eksploatacyjną w wymiarze ok. 2 500 587 wzkm.

Drugim elementem umowy była usługa transportu na żądanie, czyli tele-busa. W ciągu obowiązywania umowy określono dyspozycyjność przewoźnika na 16 155 wozogodzin. Te wielkości szybko się zdezaktualizowały.

Po standardowym pytaniu Arrivy ZDiTM dokonał korekty SIWZ. I tak start przewozów przesunięto na 1 maja. Zmniejszeniu uległ także siłą rzeczy zakres zadań przewozowych. W przypadku autobusów to 1 682 009,5 wzkm, a jeśli chodzi o tele-busa to ten skurczył się do 12 158 wozogodzin. Przesunięto także termin składania ofert z połowy grudnia 2019 r. na początek stycznia 2020 r.

Cztery miesiące czekania
Co to dało? De facto powtórkę z ubiegłego roku. Stało się to jasne 7 stycznia. Na opłacenie przewozów w ramach nowej umowy ZDiTM przygotował 11 979 472 zł brutto.

I tak jak w ubiegłym roku jedyna oferta znów znacznie przewyższa te szacunki. Oczywiście przedstawił ją PKS Szczecin. Spółka całość obsługi obu przetargowych zadań skalkulowała na 14 030 865,77 zł brutto. Stawka za wzkm w części autobusowej to 6,92 zł netto. W przypadku komunikacji zastępczej to 8,33 zł/wzkm netto. Jeżeli chodzi o tele-busa to tutaj mamy dwie stawki. Wozogodzina to 111,67 zł netto, a godzina dyżuru rezerwy to 110,19 zł netto.

Wyszła więc powtórka z ubiegłego roku praktycznie jeden do jednego. Pozostało czekać co dalej zrobi ZDiTM. Opcje były dwie. Po czterech miesiącach podjęto jednak decyzję o rozstrzygnięciu przetargu. Dzięki dodatkowym środkom przedwczoraj, 15 kwietnia miasto przystało na ofertę PKS Szczecin. To oznacza, że szczeciński status quo utrzymuje się dalej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
ZDiTM Szczecin
PKS Szczecin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....