TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Szczecin odbiera Solarisy. Na razie Nowe Urbino 12
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.02.2018 16:00:36
fot. UM Szczecin

Cztery nowe Solarisy, z dwudziestu zamówionych przez Miasto Szczecin w czerwcu ubiegłego roku, trafiły wczoraj wieczorem do zajezdni SPA Dąbie. Kolejnych sześć dotrze w ciągu najbliższych dni, a pozostałe w marcu. Nowe autobusy zaczną wozić szczecinian za kilka tygodni.

Autobusy przyjechały do Szczecina prosto z fabryki i zostały przekazane Szczecińskiemu Przedsiębiorstwu Autobusowemu Dąbie. Miasto zamówiło je 20 czerwca 2017 roku. Pojazdy wyprodukowane przez firmę Solaris Bus & Coach obecnie przechodzą odbiór techniczny.

Zakupione autobusy charakteryzują się najwyższym standardem, zarówno jeśli chodzi o komfort jazdy, obsługę, jak i ich oddziaływanie na środowisko. Są one przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, zapewniają bezstopniowe wejście wszystkimi drzwiami, są wyposażone w system automatycznego wykrywania i gaszenia pożaru silnika, klimatyzację, rozbudowany system monitoringu, porty USB do ładowania telefonów przez pasażerów, nowoczesne wyświetlacze, a także oświetlenie LED. Autobusy są napędzane silnikami DAF MX-11, które spełniają obecnie obowiązującą i rygorystyczną normę czystości spalin Euro 6. Jednostki zblokowano ze skrzyniami biegów Voith Diwa 6.

Pierwszych dziesięć sztuk to przedstawiciele modelu Solaris Urbino 12. Każdy z nich kosztował 1 477230 PLN netto. Drugi zakupiony przez miasto model to przegubowe Urbino 18. Ich cena to 1 940940 PLN netto za sztukę. Te do Szczecina zgodnie z warunkami umowy przyjadą w marcu.

Zaproponowane przez Solarisa ceny na pierwszy rzut oka wydają się wysokie. Ale to pozory. Szczecin wymagał objęcia autobusów siedmioletnim pakietem serwisowym, obejmującym kompletną obsługę pojazdów oraz wymianę części eksploatacyjnych. Na tym też polegała trudność szczecińskiego zamówienia. Ale na tym polega urok kupowania pojazdów z wieloletnim pakietem serwisowym.

Na tym jednak nie kończą się zakupy nowych autobusów przez miasto. Cały czas trwa oczekiwanie na podpisanie kolejnej umowy z Solarisem, tym razem na dostawę autobusów hybrydowych. Będzie ich łącznie 16- osiem standardowych i tyle samo przegubowych. Również będą objęte one siedmioletnią gwarancją. Solaris za dostarczenie ich zainkasuje nieco ponad 33 mln PLN netto.

Zakup nowych autobusów to zadanie zrealizowane w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 -2020.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Szczecin
UM
SPAD Szczecin
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....