TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Szczecin kupuje 20 autobusów. 10 MEGA i 10 MAXI.
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.01.2017 20:35:51
Szczecin kupuje 20 autobusów. 10 MEGA i 10 MAXI.

Miasto Szczecin właśnie ogłosiło przetarg na 20 autobusów, w tym 10 przegubowych i 10 standardowych.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że Szczecin planuje kupić za nieco ponad 39,2 mln zł 16 autobusów hybrydowych. Miasto liczy, że uzyska dofinansowanie z UE. Autobusy hybrydowe i elektryczne mają w przyszłości zdominować komunikację w ścisłym centrum miasta. Drugi wniosek złożono również o dofinansowanie zakupu autobusów za ponad 27,1 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 został złożony pod koniec września - poinformowały wówczas służby prasowe szczecińskiego magistratu. Teraz sprawdzamy SIWZ i to w jakie autobusy celują urzędnicy.

20 diesli EURO 6

Najpierw standardowe. Miasto chce, żeby pojazdy były długości 12m, szerokości 2,5-2,55m i wysokości do 3,25m. Autobusy mają na pokładzie pomieścić co najmniej 85 pasażerów, z czego 30 na miejscach siedzących, a 10 pasażerów znajdzie miejsca siedzące dostępne bezpośrednio z podłogi, a co najmniej przy 4 siedzeniach zamontowane zostaną pasy bezpieczeństwa. 6,5-12-llitrowy silnik o mocy co najmniej 180kW, spełniający normy emisji spalin EURO6, sprzężony z 4-biegową automatyczną skrzynią biegów. Pojazdy mają także mieć na wyposażeniu standardowe już układy bezpieczeństwa ABS i ASR (EBS), a zakładany układ drzwi wejściowych to 2-2-2. Dodatkowo na wyposażeniu mają się znaleźć gniazda USB oraz klimatyzacja całopojazdowa.

Autobusy przegubowe mają być długości 18m, szerokości 2,5-2,55m i wysokości do 3,25m, zabierające na pokład 140 pasażerów, 40 na miejscach siedzących, a w tym co najmniej 14 miejsc dostępnych bezpośrednio z podłogi, a przy 4 siedziskach umieszczone zostaną pasy bezpieczeństwa. Silnik o mocy min. 220kW, mieszczący się w przedziale 9,2-12 litrów, spełniający normy emisji spalin EURO6, sprzężony z 4-biegową automatyczną skrzynią biegów. Autobusy na wyposażeniu mają mieć również systemy bezpieczeństwa typu ABS i ASR (EBS), zakładany układ czterech par dwuskrzydłowych drzwi to 2-2-2-2. Oprócz tego dodatkowym komfortem dla podróżnych będzie klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej i gniazda USB.

Jak składać propozycje?

Oferent, który chce być brany pod uwagę samorządowców powinien wpłacić wadium w wysokości 500tys zł. Tutaj decyduje moment wpływu środków na konto zamawiającego. Ponadto wymagana jest zdolność kredytowa w wysokości 15 mln zł, a dodatkowo należy wykazać dochód 50 mln średniorocznie za ostatnie trzy lata działalności. Poza tym przyszły wykonawca powinien wykazać jedną dostawę 5 autobusów standardowych i 5 przegubowych. Dostawy nowych autobusów przewidziano na przełomie lutego i marca 2018 roku. Miasto będzie brało pod uwagę sześć kryteriów oceny ofert, cena ? 60%, materiał z którego została wykonana konstrukcja nośna z wyłączenie ściany przedniej i tylnej ? 10%, podatność obsługowo-serwisowa ? 10%, pojemność silnika w autobusie standardowym (jednoczłonowym) ? 9%, pojemność silnika w autobusie dwuczłonowym (przegubowym) ? 9% oraz sposób osiągnięcia normy emisji spalin EURO6 ? 2%. Oferty można składać do 8. lutego br.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
Zachodniopomorskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....