TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sytuacja na granicach z Czechami i Niemcami opanowana
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 20.03.2020 12:00:06
Sytuacja na granicach opanowana. Prawie bez korków

Odcinki niemieckich autostrad A4 i A12 przy granicy z Polską są przejezdne i dostępne zarówno dla ciężarówek, jak i samochodów osobowych. Podobnie dobrze wygląda sytuacja na przejściach z Czechami i Słowacją. 

Niemcy

Całkowicie zniknął korek na autostradzie A4 w kierunku przejścia granicznego w Jędrzychowicach – poinformowała policja w Goerlitz.

Również na przygranicznym odcinku autostrady A12 w kierunku przejścia w Świecku nie ma obecnie korków – dowiedziała się PAP w oddziale policji we Frankfurcie nad Odrą.

Na autostradach zostały zlikwidowane wprowadzone w ostatnich dniach tymczasowe ograniczenia prędkości i blokady zjazdów. Obie drogi są ponownie dostępne zarówno dla pojazdów osobowych, jak i ciężarowych.

Policja we Frankfurcie nad Odrą apeluje jednak do kierowców aut osobowych, aby w miarę możliwości kierowali się do innych otwartych przejść granicznych w Gubinie, Słubicach i Kostrzynie nad Odrą.

W ostatnich dniach na trasach prowadzących w kierunku granicy polsko-niemieckiej tworzyły się wielokilometrowe korki, a czas oczekiwania na przekroczenie granicy wynosił nawet 30 godzin. Powodem utrudnień na granicach było wprowadzenie przez polskie służby kontroli sanitarnych z powodu epidemii Covid-19.

Czechy

Ruch na polsko-czeskiej granicy na terenie woj. śląskiego w piątek rano odbywa się bez kolejek i na bieżąco – przekazała PAP rzeczniczka śląskiej straży granicznej mjr SG Katarzyna Walczak.

Od północy z soboty na niedzielę trzy przejścia drogowe, w Chałupkach, Gorzyczkach i Cieszynie stały się jedynymi możliwymi miejscami przekroczenia granicy państwowej dla Polaków wjeżdżających z zagranicy do kraju na teren woj. śląskiego. Zamknięte zostało przejście ze Słowacji w Zwardoniu – na ekspresowej trasie S1.

We wtorek wieczorem otwarto także lokalne przejście w Gołkowicach w powiecie wodzisławskim, aby rozwiązać problem osób dojeżdżających do pracy w Czechach, które po wprowadzeniu kontroli musiały stać w wielogodzinnych kolejkach w drodze do pracy i z powrotem. Dotyczy to m.in. ok. 2 tys. górników zatrudnionych w czeskich kopalniach.

Słowacja

Na dwóch czynnych przejściach granicznych ze Słowacją w Barwinku i Chyżnem nie ma żadnych kolejek na wjazd do Polski. Wszystkie pojazdy, w większości tiry, odprawiane są na bieżąco – poinformowała straż graniczna.

Jak powiedziała PAP mjr Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, w ciągu ostatniej doby granicę w Chyżnem przekroczyło 1038 osób, z czego osiem osób wracających do Polski poddano kwarantannie domowej. U nikogo nie stwierdzono objawów chorobowych.

Rzecznik dodała, że minionej doby granicę w Chyżnem próbowało przekroczyć sześciu cudzoziemców - jeden obywatel Iranu oraz pięciu Słowaków, którym nie zezwolono na wjazd do Polski. Podawali oni, że chcą przyjechać do Polski w celach turystycznych.

Na przejściu w Barwinku ruch samochodów osobowych i ciężarowych również odbywa się na bieżąco. Jak powiedziała PAP w piątek rzeczniczka prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor, minionej doby odprawionych zostało na tym przejściu 1517 pojazdów, w tym tylko trzy samochody osobowe. Pozostałe to ciężarówki.

Ukraina

Na jedynym otwartym na Podkarpaciu przejściu granicznym z Ukrainą w Korczowej na przekroczenie granicy oczekuje w kolejce ok. 300 tirów - powiedziała PAP w piątek rzeczniczka prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor. Dodała, że ruch samochodów osobowych jest minimalny.

Kierowcy samochodów ciężarowych na przekroczenie granicy muszą czekać ok. 20 godzin.

Jak zaznaczyła mjr Pikor, jeszcze dłuższa kolejka jest po stronie ukraińskiej. Na wjazd do Polski czeka tam ok. 360 tirów, a czas oczekiwania to 29 godzin.

Pod tym względem sytuacja na przejściu jest stabilna i nie zmienia się od kilku dni.

Jak wyjaśniła Pikor, ruch towarowy, który odbywał się normalnie przez kilka przejść granicznych, teraz musi być prowadzony przez jedno przejście. Dlatego, jej zdaniem, kolejka tirów na tym przejściu nie będzie mniejsza w kolejnych dniach.

Pozostałe podkarpackie przejścia graniczne z Ukrainą: Medyka (ruch drogowy, pieszy i kolejowy), Budomierz i Krościenko są nieczynne.

Z danych, które podała rzeczniczka od północy z czwartku na piątek do godziny 8 rano przez przejście w Korczowej wyjechało niemal 300 osób, a wjechało do Polski 127.

-"Na przejściu odprawione zostały cztery autokary z obywatelami Ukrainy, którzy wrócili do swojego kraju. Łącznie było to niemal 190 osób" – dodał mjr Pikor. Zaznaczyła, że na przejściu nie doszło do żadnych incydentów.

Zdaniem MSWiA

Wydaje się, że sytuacja na granicach jest opanowana. Monitorujemy to. Działamy mocno, po to, żeby przywóz towarów do Polski był niezakłócony - powiedział 20 marca na antenie Polskiego Radia 24 wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) Maciej Wąsik.

Pytany o to, jak obecnie wygląda ruch drogowy na granicach Polski, wiceszef MSWiA powiedział: "rzeczywiście był moment, że zrobiły się potężne korki". "My zweryfikowaliśmy nasze procedury, uprościliśmy je" - podkreślił Wąsik.

Wiceminister MSWiA przyznał, że przed wejściem na antenę Polskiego Radia "rozmawiał z szefem Straży Granicznej, który twierdzi, że tam, gdzie były największe problemy, czyli na granicy polsko-niemieckiej, w tej chwili ruch jest odprawiany na bieżąco lub prawie na bieżąco". "Czyli jest korek, który nie stanowi większego problemu dla osoby, która przekracza granicę" - wyjaśnił.

W nocy z 13 na 14 marca w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie MSWiA ws. czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Według rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji, od niedzieli 15 marca do odwołania został zawieszony ruch na przejściach granicznych - z Rosją: Gołdap-Gusiew, Gronowo-Mamonowo; z Białorusią: Rudawka-Lesnaja, Białowieża-Piererow, Sławatycze-Domaczewo, Połowce-Pieszczatka, Czeremcha-Wysokolitowsk; z Ukrainą: Zosin-Ustiług, Dołhobyczów-Uhrynów, Hrebenne-Rawa Ruska (kolejowe), Budomierz-Hruszew, Medyka-Szeginie, Krościenko-Smolnica i Krościenko-Chyrów.

Ograniczono ruch na przejściach granicznych - z Rosją: Braniewo-Mamonowo, Bezledy-Bagrationowsk, Głomno-Bagrationowsk, Skandawa-Żeleznodorożnyj, Grzechotki-Mamonowo II; z Białorusią: Kuźnica Białostocka-Grodno, Kuźnica Białostocka-Bruzgi, Bobrowniki-Bierestowica, Zubki Białostockie-Bierestowica, Siemianówka-Swisłocz, Kukuryki-Kozłowiczy, Terespol-Brześć; z Ukrainą: Dorohusk-Jagodzin, Hrubieszów-Włodzimierz Wołyński, Hrebenne-Rawa Ruska (drogowe), Werchrata-Rawa Ruska, Korczowa-Krakowiec, Przemyśl-Mościska.

Ograniczono również do odwołania ruch graniczny na przejściach z Niemcami, Czechami, Litwą, Słowacją, a także w lotniczych i morskich przejściach granicznych.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
wirus
granica

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....