TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Systemy PIXEL w nowych autobusach KPK Białystok
PIXEL InfoBus.pl - Opublikowano: 02.12.2015 15:42:58 5 komentarzy
Systemy PIXEL w nowych autobusach KPK Białystok

Bydgoska firma PIXEL wyposażyła kolejne autobusy dostarczone dla KPK Białystok w innowacyjny System Informacji Pasażerskiej.

Pod koniec listopada białostocki przewoźnik odebrał 5 przegubowych niskopodłogowych autobusów marki Mercedes Citaro G C2 z silnikami spełniającymi normę emisji spalin EURO6.

Wszystkie pojazdy dostarczone do KPK zostały wyposażone przez PIXEL w systemy głosowych zapowiedzi przystanków i informacji pasażerskiej (SIP). Zainstalowany SIP składa się z czterech wewnętrznych wyświetlaczy LCD - XID 230 i 380, zewnętrznych tablic LED: tablicy przedniej XTD 16x112 RGB, bocznej XTD 16x84 oraz numerowej XTD 16x28. Informacja pasażerska rozszerzona jest o kolorowe tablice numerowe dla osób niedowidzących typu XTD 32x48 RGB. Całym systemem zarządza autokomputer ASTERIX z wbudowanym asystentem ekonomicznej jazdy oraz integrujący system zliczania pasażerów.

Realizując zadanie kompleksowego wyposażenia pojazdów PIXEL dostarczył również system monitoringu wizyjnego, który rejestruje obraz i dźwięk z 9 kamer IP zainstalowanych wewnątrz i na zewnątrz pojazdu rozbudowany o wiele funkcjonalności użytkowych. Wszystkie pojazdy są zarządzane poprzez centralną aplikację za pomocą, której można uruchomić podgląd obrazu w trybie on-line z dowolnego pojazdu. Jako atut swojego oprogramowania bydgoska firma wskazuje wysoką funkcjonalność, która umożliwia zdalne zamawianie i pobieranie nagrań na serwer KPK (WiFi, GSM).

Dostawa systemu dla KPK Białystok jest już trzecim tegorocznym wdrożeniem realizowanym przez firmę Pixel dla Białegostoku. W drugim kwartale br. systemy bydgoskiego producenta zainstalowano w dwóch pojazdach marki Kapena, które kupiła spółka KPKM Białystok. Pojazdy wyposażono w system informacji pasażerskiej, system zapowiedzi głosowych oraz system monitoringu wizyjnego.

W październiku natomiast Pixel dostarczył pakiet urządzeń do 3 pojazdów dla KZK Białystok, w ramach kontraktu realizowanego przez firmę Solaris. Podobnie jak w poprzednich kontraktach zainstalowano w nowych Solarisach system informacji pasażerskiej, system zapowiedzi głosowych, system zliczania pasażerów oraz system monitoringu wizyjnego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PIXEL
KPK Białystok
Mercedes
 • Stanisław – 02.12.2015

  Skoro już kopiujemy żywcem to by wypadało zmienić formę gramatyczna do końca artykułu :-)

 • A jak – 02.12.2015

  Hehe caly niedoskonaly pixel...

 • Kraki – 02.12.2015

  Ale brzydki kolor tych tablic widac ze zaczeli robic sami.

 • Białostoczanin – 03.12.2015

  Hehe...ale z tego co wiem, to kolorystykę będzie ustalał organizator. A to były kolory pokazowe, ustawione przez KPK :) Ogólnie fajny pomysł z tą różną kolorystyką

 • fjodor – 05.12.2015

  A może by redakcja opisała wspaniały system informacji pasażerskiej dla Warszawy jakim jest NOVAMEDIA w Solarisach?! Ogólnie dostarczono z nowego kontraktu 78 autobusów na Stalową, z tego nie wszystkie jeszcze wyjechały na miasto, a codziennie jest 20-30 napraw.. W tym takie, że w nocy rzekomo naprawione, a auto nawet nie jest w stanie wyjechać, bo system nie działa! Mam nadzieję, że warunkami przetargu zainteresuje się CBŚ!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....