TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Swój dla swego. Sanok z kompletem Autosanów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 24.05.2019 14:10:31
fot. UM Sanok

Sanok ma już komplet Autosanów, które zamówił w 2017 r. Do trzech spalinowych SanCity 10LF dołączyła także ósemka autobusów na gaz. Wczoraj oficjalnie zaprezentowano wszystkie nowe nabytki Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodardki Komunalnej.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada 2017 r. Sanok zamówił w Autosanie łącznie 11 autobusów. To trzy spalinowe SanCity 12LF oraz osiem SanCity 12LF CNG. Kontrakt opiewał na 14 085 960 PLN brutto. A to dawało średnią cenę jednostkową na poziomie 1 145 200 PLN netto w pakiecie z czteroletnią gwarancją całopojazdową. Wszystkie autobusy miały trafić do Sanoka do końca października 2018 r. Dostawę zrealizowano z opóźnieniem. Jako pierwsze miastu przekazane zostały "dziesiątki". Teraz dołączyły także gazowce.

To w pełni niskopodłogowe pojazdy, które pozwalają na bezproblemowe wjechanie do nich pasażerów poruszających się na wózku inwalidzkim. Dla nich również przewidziano specjalne, wygodne miejsce w autobusie. Z myślą o pasażerach niedowidzących oraz niewidomych, w newralgicznych miejscach pojazdu są umieszczone specjalne piktogramy. Wejście na pokład tych autobusów jest możliwe dzięki trzem drzwiom w układzie 2-2-2.

Każdy z nowych sanockich "bocianów" na gaz pomieści nawet 95 pasażerów, w tym 28 na fotelach Ster NewCity. Wygląda na to, że 16 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Autosany są wyposażone w klimatyzację, co powinno poprawić komfort podróży, szczególnie w okresie letnim i zimowym. Przestrzeń pasażerska jest chłodzona za pomocą agregatu Spheros Aerosphere o mocy 25 kW. Naturalną wentylację zapewnia pięć okien przesuwnych, wentylatory dachowe oraz dwa sterowane elektrycznie szyberdachy. Nie zabrakło monitoringu. Pasażerowie mogą zakupić bilety w automacie grodziskiej firmy Mera-Systemy. Urządzenie typu BM05 umożliwia zakup biletów papierowych oraz elektronicznych. Płatności można dokonać bilonem oraz zbliżeniowo kartą bankową.

System informacji pasażerskiej jest oparty na urządzeniach firmy R&G z Mielca. Mamy tu więc zewnętrzne trzy tablice diodowe o wysokiej rozdzielczości. W środku, za kabiną kierowcy mamy monitor LCD ETM23. Bilety można kasować w dualny kasownika typu KRG8. Do tego oczywiście nie mogło zabraknąć głosowych zapowiedzi oraz systemu GPS. Całością steruje najprawdopodobniej autokomputer SRG6000P z dotykowym interfejsem.

Sanok to trzecie miasto, które zdecydowało się na gazowe Autosany. Wcześniej postawiło na nie rzeszowskie MPK kupując prototypowego SanCity 12LF CNG. Z kolei dwa takie autobusy w ubiegłym roku trafiły do Przemyśla.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Sanok
UM
SPKG Sanok
Autosan
CNG
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....