TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Świnoujście wygrywa pierwsze starcie z UBB
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.11.2017 10:02:01 7 komentarzy
Świnoujście wygrywa pierwsze starcie z UBB; fot. PAP/Marcin Bielecki

Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia, na swoim facebookowym profilu poinformował, że Sąd Apelacyjny w Szczecinie oddalił wniosek UBB o sądowe zabezpieczenie autobusowych przystanków.

3 listopada 2017 r. Sąd Apelacyjny w Szczecinie oddalił wniosek UBB Usedomer Baderbahn GmbH z siedzibą w Heringsdorfie, w którym firma domagała się zabezpieczenia poprzez zakazanie przez sąd Gminie Miasto Świnoujście podejmowania działań utrudniających lub uniemożliwiających korzystanie z przystanków autobusowych na terenie Miasta Świnoujście. Sąd Apelacyjny uznał, że UBB nie uprawdopodobniło interesu prawnego w udzieleniu takiego zabezpieczenia.

O całej tej transgranicznej awanturze pisaliśmy w InfoBusie m.in. TUTAJ

Dwa pozwy

Przypomnijmy, że w sierpniu autobusy niemieckiego przewoźnika wjechały na przystanki na terenie Świnoujścia, bez uprzednich ustaleń z miastem - w ramach stałą transgranicznej linii, łączącej trzy uzdrowiska na wyspie Uznam: Bansin, Heringsdorf, Ahlbeck ze Świnoujściem. Do akcji wkroczyła Straż Miejska, która uniemożliwiła firmie UBB korzystanie ze świnoujskich przystanków.

W efekcie, w sierpniu niemiecki przewoźnik złożył pozew do sądu, w którym wnioskowała o zabezpieczenie poprzez zakazanie przez sąd Gminie Miasto Świnoujście podejmowania działań utrudniających lub uniemożliwiających korzystanie z przystanków autobusowych na terenie Miasta Świnoujście.

W kolejnym pozwie niemiecka firma domagała się również wydania medialnego oświadczenia prezydenta miasta, w którym przyzna, że spółka może korzystać z przystanków i odwoła swoje dotychczasowe wypowiedzi kwestionujące to prawo. Decyzji sądu w tej sprawie jeszcze nie ma.

-"Aktualnie Miasto przygotowuje odpowiedź na pozew UBB. Dodatkowo niemiecka spółka złożyła wniosek o zabezpieczenie sądowe dotyczące naszych przystanków, które umożliwiłoby jej prowadzenie działalności na terenie Świnoujścia do czasu decyzji sądu w sprawie pozwu. Jak napisałem na początku Sąd Apelacyjny oddalił ten wniosek - napisał Janusz Żmurkiewicz. - Mimo tego pozwu UBB, cały czas wierzę, że uda nam się dojść do porozumienia. W końcu jesteśmy sąsiadami; żyjemy, pracujemy na jednej wyspie. My jesteśmy cały czas otwarci na dialog i porozumienie z korzyścią dla obu stron."
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica
KA Świnoujście
Niemcy
 • www – 06.11.2017

  Świnoujście się ośmiesza. I co im można zrobić? Nic. To jest tak niepoważne podejście, że trudno zrozumieć o co im chodzi. Zasadniczo to dziwne, że Policja nie zatrzymała i nie wlepiła sowitych mandatów panom ze Straży Miejskiej.

 • Mobilek – 06.11.2017

  czyli Niemcy mogą jeździć sobie po Polsce jak chcą i korzystać bez płacenia z przystanków? A my mamy to utrzymywać? Była współpraca - nie chcieli, to teraz niech spieprzają dzady

 • http – 06.11.2017

  Mądralo @www wjedź do niemieckiego miasta na przystanek polskim autobusem bez zezwolenia to ci szybko mordę obiją

 • tak – 07.11.2017

  @mobilek: właśnie, masz rację!

 • solaris2284 – 07.11.2017

  ten www to jakiś drugi tusk,co stawia wyżej dobro D niż PL.Człowiek czy zdrajca?

 • solaris2248 – 08.11.2017

  A gdzie tu dobro Polski? Przecież UBB przywozi turystów do Świnoujścia? Mieszkańcy Świnoujścia zyskują połączenia dodatkowe. Tylko urażona duma polityków wstającej z kolan Polski....

 • OB – 09.11.2017

  A to UBB nie może jeździć zgodnie z przepisami? Może świnoujska KA niech sobie pojeździ po niemieckiej stronie z niższymi cenami?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....