TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Świecie ma branie. Ciekawe oferty od 4 przewoźników
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.12.2018 15:00:05
fot. UM Świecie

Czterech przewoźników chce obsługiwać komunikację miejską w Świeciu do końca 2022 r. Miasto otworzyło dziś, 6 grudnia łącznie siedem ofert w komunikacyjnym przetargu. Dodajmy, że bardzo ciekawych.

Przypomnijmy, że nowe kontrakty komunikacyjne w Świeciu będą obowiązywały przez 4 lata. Wyjazd operatorów zaplanowano 1 stycznia 2019 r. Swoją służbę dla miasta zakończą 31 grudnia 2022 r. Przez ten okres wykonają pracę eksploatacyjną w wymiarze ok. 1 mln wzkm. Daje to więc rocznie ok. 250 000 wzkm. Jeżeli zaś chodzi o podział pracy eksploatacyjnej na zadania wygląda to następująco:

  • Część I - ok. 180 000 wzkm rocznie / obsługa 4 linii
  • Część II - ok. 70 000 wzkm rocznie / obsługa 5 linii
Wolumen ten może jednak ulec zwiększeniu. Miasto zastrzegło sobie możliwość zwiększenia tego wolumenu w postaci prawa udzielenia zamówienia uzupełniającego do 20% wartości podstawowego.

W przypadku pierwszego zadania wybrany operator będzie musiał podstawić do obsługi liniowej min. 4 autobusy, każdy do przewozu min. 80 pasażerów i z co najmniej dwoma wejściami z niskiej podłogi. Na drugi pakiet potrzebne będą przynajmniej 3 autobusy klasy MINI lub MIDI, każdy do przewozu min. 25 pasażerów i z min. jednym wejściem z niskiej podłogi.

Wszystkie autobusy muszą być zarejestrowane na terenie Unii Europejskiej nie wcześniej niż przed 1 stycznia 2006 r. oraz wyprodukowane nie wcześniej niż w 2005 r. Muszą być klimatyzowane, wyposażone w sieć WiFi oraz umożliwiać podróż osobom niepełnosprawnym. Jak widać wymagania nie są wygórowane, przynajmniej jeżeli chodzi o wiek pojazdów.

Dziś upłynął termin składania ofert. Miasto na czteroletnią obsługę komunikacji na obydwu pakietach przygotowało 4 400 000 zł brutto. Łatwo więc policzyć, że daje to maksymalną średnią stawkę za wzkm w wysokości 4,40 zł brutto (4,07 zł netto). Niemalże wszystkie oferty, które dzisiaj otwarto przewyższają ten szacunki. Sprawdziły się nasze przypuszczenia, że mimo małej skali kontraktów pojawi się konkurencja z różnych stron.

Jaki pierwsze wpłynęły oferty od Arrivy. Jej propozycje to 6,15 zł/wzkm brutto dla części I i 6,58 zł/wzkm brutto w przypadku drugiej. Kolejne propozycje przedstawił jeden z obecnych operator komunikacji w Świeciu, czyli PKS Bydgoszcz. One opiewają na 5,94 zł/wzkm brutto (część I) i 5,24 zł/wzkm brutto (część II).

Trzecim oferentem jest firma ESBUS ze Świecia. Zdecydowała się ona wystartować tylko w drugiej części, a wiec utrzymać ją na kolejne lata. Czteroletnie przewozy małymi autobusami chciałaby ona wykonywać za 4,30 zł/wzkm brutto, a więc minimalnie poniżej szacunków miasta.

Ostatnim oferentem jest jeden z uczestników przetargu w Tarnobrzegu. Mowa o mieleckim Markpolu, który jest zainteresowany obiema częściami przetargu. W pierwszym pakiecie firma proponuje 5,92 zł/wzkm brutto, a w drugiej 4,92 zł/wzkm brutto.

Sytuacja wydaje się być jasna wyłącznie w drugim pakiecie. ESBUS jako jedyny przedstawił ofertę, które mieści się w średniej stawce założonej przez miasto. Sprawa otwarta jest w przypadku części. Termin startu tuż, tuż, a przyjęty budżet nie uwzględniał zmian, które od pewnego czasu dotykają przewoźników.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
Świecie
UM
Arriva
PKS Bydgoszcz
ESBUS
Markpol
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....