TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Suwałki z kasą na 15 autobusów na CNG!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.11.2019 17:00:23
fot, Wrota Podlasia / UMWP

Dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu państwa Miasto Suwałki zrealizuje projekt polegający m.in. na zakupie niskoemisyjnych autobusów oraz budowie stacji rowerowych. 

Podczas wtorkowej konferencji Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego oraz wicemarszałek Marek Olbryś wręczyli prezydentowi miasta symboliczny czek.

"Jest to rekordowa dotacja. Nie było jeszcze w Suwałkach takiej inwestycji, która byłaby w tak wydatny sposób wspierana" - podkreślił Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk. - "Już ogłosiliśmy przetargi na dostawę 15 autobusów. Mam nadzieję, że wszystko rozstrzygnie się jeszcze w tym roku i w przyszłym będziemy mogli korzystać z nowych środków transportu publicznego" - dodał.

"Pojawiały się głosy, że w Zarządzie Województwa Podlaskiego nie ma przedstawiciela Suwałk i to się odbije na tym mieście. Jak widać jest zupełnie odwrotnie. Jest to dla nas bardzo ważny region, więc staramy się o niego dbać. Dzisiaj przekazujemy prawie 26 mln zł, więc mam nadzieję że już niedługo spotkamy się w Suwałkach, aby przejechać się nowymi autobusami i rowerami" - zaznaczył marszałek Artur Kosicki.

Wicemarszałek Marek Olbryś również podkreślał ważność projektów zmniejszających zanieczyszczenie powietrza, także w innych miasta województwa podlaskiego. - "Chciałbym widzieć Łomżę i Bielsk Podlaski w tym projekcie, gdyż wtedy obejmie on całe województwo. Dobrze by było gdyby wszystkie większe miasta skorzystały z takich dotacji. Wyjdzie to mieszkańcom naszego regionu na zdrowie."

Z kolei Paweł Wnukowski, radny wojewódzki i przewodniczący sejmikowej komisji zajmującej się infrastrukturą zaznaczył, że przekazanie tak dużej kwoty Suwałkom jest praktycznym wyrazem realizacji polityki zrównoważonego rozwoju.

Realizacja projektu rozpoczęła się 30 września tego roku i zakończy się w sierpniu 2021 roku. W jego ramach zostanie zakupionych 15 niskoemisyjnych autobusów CNG, zostanie też wdrożony miejski system rowerowy, który obejmie wybudowanie 12 stacji z terminalami i kupno 120 rowerów (w tym elektrycznych i tandemów). Ponadto, miasto przebuduje i rozbuduje wybrane ulice: Daszyńskiego, Leśną (wraz z połączeniem ul. Raczkowskiej i przebudową skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Raczkowską i Wojczyńskiego), a także wdroży system informacji pasażerskiej (15 szt. monitorów i 2 kompletów tablic informacyjnych do obecnych autobusów i 10 szt. tablic elektronicznych na przystanki).

Projekt przewiduje też przystosowanie warsztatu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Suwałkach do obsługi autobusów CNG. Oprócz tego będą prowadzone działania informacyjne i edukacyjne związane z promocją przyjaznego środowisku transportu publicznego.

Wszystkie te działania mają przyczynić się do poprawy jakości powietrza w Suwałkach poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń, ograniczenia hałasu oraz poprawy komfortu mieszkańców, korzystających z transportu publicznego.

Wartość całej inwestycji to 29,8 mln zł. Dofinansowanie z RPOWP i budżetu państwa to 25,9 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Suwałki
UM
PGK Suwałki
CNG
unia
RPO
Podlasie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....