TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Suwałki: Kolejny odcinek obwodnicy miasta oddany
- Opublikowano: 15.04.2019 12:47:05

Od 13 kwietnia 2019 r. kierowcy mogą korzystać z 13 km odcinka obwodnicy Suwałk, która jest częścią drogi ekspresowej S61 i międzynarodowego szlaku Via Baltica, łączącego państwa bałtyckie z Europą Środkową.

- Inwestujemy w każdym regionie Polski. Wszystkie odcinki szlaku Via Baltica są w realizacji. Dzisiaj oddajemy do użytku ekspresową obwodnicę Suwałk. To wielka ulga dla mieszkańców tego miasta. Ruch tranzytowy z krajów bałtyckich przez wiele lat męczył osoby przebywające w mieście. Dzięki otwarciu obwodnicy ten trudny czas odchodzi w przeszłość. W tym roku będziemy mieli wiele takich dobrych wiadomości dla naszych kierowców – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Nowa obwodnica wyprowadza z Suwałk ruch tranzytowy samochodów ciężarowych, których każdej doby przejeżdża przez miasto ponad 5 tys. Droga omija Suwałki od zachodu i północy. Na węźle Suwałki Południe łączy się z dwujezdniową obwodnicą Augustowa, tworząc tym samym spójny fragment drogi S61 o łącznej długości 25,5 km.

Inwestycja kończy się na węźle "Suwałki Północ", który zostanie zrealizowany w ramach kolejnego odcinka S61 z Suwałk do granicy państwa w Budzisku. Szczegóły inwestycji:

Obwodnica Suwałk jest drogą dwujezdniową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Jej nawierzchnia została wykonana w technologii betonu cementowego i jest w pełni przystosowana do przyjęcia ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 t na oś. Nawierzchnia tego typu charakteryzuje się wysoką odpornością na odkształcenia oraz niższymi od nawierzchni bitumicznych kosztami utrzymania.

W ramach inwestycji rozbudowano węzeł Suwałki Południe i zbudowano węzeł Suwałki Zachód, powstało też 15 obiektów inżynierskich oraz przejścia dla zwierząt i inne urządzenia ochrony środowiska. Zbudowano również sieć ponad 18 km dróg dojazdowych i ciągów pieszo-rowerowych, a także przebudowano blisko 8 km dróg publicznych kolidujących z przebiegiem obwodnicy. Przy nowej drodze posadzono ponad 2 300 drzew i 28 000 krzewów.

Wartość kontraktu budowlanego to 299,5 mln zł, natomiast wartość całej inwestycji z uwzględnieniem kosztów dokumentacji, wykupów gruntów, prac archeologicznych, nadzoru i robót, to 391 mln zł. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu Unii Europejskiej z instrumentu Łącząc Europę (CEF).

Via Baltica w Polsce

Całkowita długość szlaku Via Baltica w naszym kraju wyniesie blisko 320 km. Trasa ta pełni rolę najważniejszego połączenia drogowego krajów bałtyckich z Polską i innymi krajami Europy Środkowej. Na terenie naszego kraju pomiędzy Warszawą i Ostrowią Mazowiecką szlak przebiega w ciągu drogi ekspresowej S8, a następnie drogą ekspresową S61 do granicy z Litwą w Budzisku.

W Polsce zbudowane zostały już fragmenty trasy Via Baltica o łącznej długości 117 km. W realizacji, wraz z udostępnioną do ruchu obwodnicą Suwałk, jest obecnie 201 km. Cała trasa ma zostać udostępniona kierowcom do końca 2021 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....