TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sukcesy Daimler Buses … na kolei
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 30.08.2012 08:03:20
Sukcesy Daimler Buses … na kolei

Marki Mercedes-Benz i Setra zwyciężyły w przetargu na zakup nowych autobusów przez Deutsche Bahn AG. A było o co się bić. Daimler Buses dostarczy łącznie ponad 150 autobusów dla DB Fleet Management GmbH - największego operatora w niemieckim transporcie autobusowym. DB Regio Bus zarządza ogromną siatką przewoźników, która obejmuje łącznie 22 własnych spółek, a także udziały w aż 70. firmach transportowych w Niemczech. Każdego dnia autobusy DB Regio Bus przewożą ok. dwóch milionów pasażerów. Począwszy od 2013 r. Mercedes-Benz i Setra będą sukcesywnie wysyłać swoje autobusy miejskie oraz międzymiastowe do DB Regio. Wszystkie pojazdy zostaną wyprodukowane w Niemczech (w Mannheim i Neu-Ulm) i będą eksploatowane na miejskich oraz regionalnych trasach w Niemczech. –„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia tej umowy - mówi Oberwörder Till, szef marketingu i sprzedaży Daimler Buses. - Zamówienie to potwierdza, że ​​nawet w trudnych ekonomicznie czasach nasi klienci chcą mieć pojazdy przyjazne dla środowiska i wysokiej jakości.”W ramach zawartego porozumienia Daimler Buses dostarczy najwięcej autobusów niskopodłogowych i niskowejściowych, z dwoma lub trzema drzwiami, o długości 12 i 18 metrów. Dzięki niskiej podłogi pojazdy będą mogły komfortowo przewozić osoby starsze wiekiem i niepełnosprawne. Każdy autobus ma mieć cztery priorytetowe miejsca dla pasażerów o ograniczonej mobilności.

Setra we Francji

Równolegle Setra odniosła spory sukces we Francji –kraju do tej pory zdominowanym przez autokary IVECO i Van Hool. Państwowa spółka kolejowa SNCF wprowadziła w wakacje nowy, paneuropejski projekt transportowy, który w znacznej mierze opiera się na wykorzystaniu komfortowych autobusów turystycznych w dużych europejskich aglomeracjach. Chodzi tutaj o dopasowanie połączeń autokarowych z rozkładem jazdy ekspresów SNCF dla pasażerów kontynuujących podróż. Dostawcą taboru została właśnie Setra, która dostarczyła łącznie 26 modeli S 416 GT-HD do obsługi tras w Paryżu, Brukseli, Amsterdamie i Londynie. Start nowej usługi nastąpił 23 lipca 2012 r. Wszystkie zakupione Setry są wyposażone w 48 luksusowych foteli oraz miejsce dla osób niepełnosprawnych. Winda dla wózków została zainstalowana po prawej stronie pojazdu, tuż za przednią osią. Instalacja ta, stworzona specjalnie dla SNCF, wraz ze specjalną kompaktową konstrukcją dźwigu zapewnia wystarczającą pojemność przestrzeni bagażowej. Barbara Dalibard, członek zarządu SNCF podczas przekazania pierwszego autokaru w Neu-Ulm powiedziała:- „Autokary marki Setra pozwolą zaoferować naszym klientom przyjemny i bezpieczny sposób podróżowania. A to jest nasz priorytet.”Więcej na temat nowej usługi SNCF można dowiedzieć się tutaj.

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
SNCF
DC
Setra
Mercedes

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....