TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Strzelin wybiera autobusy MMI i INTENTIO
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.06.2017 14:40:03 1 komentarz
Strzelin wybiera MMI i INTENTIO

Strzelin - w przeciwieństwie do Środy Śląskiej – rozstrzygnął swój unijny przetarg na elektryczne melexy (4 egzemplarze). Dodatkowo miasto wybrało 8 szt. minibusów z silnikami diesla Euro 6 Kapena Urby 72c, zaoferowane przez MMI.

9 czerwca 2017 r. Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie poinformował o wyborze najkorzystniejszych autobusowych ofert.

W zadaniu A – na dostawę 4 sztuk wolnobieżnych pojazdów elektrycznych to jedyna złożona oferta firmy INTENTIO Tomasz Łabno z Wrocławia. To ta sama firma, która wygrała podobny przetarg w Pułtusku, w ramach poprzedniej perspektywy finansowej funduszy unijnych). W Strzelinie zaproponowała ona kwotę 393 108 PLN brutto / 319 600 PLN netto, co daje jednostkową cenę netto na poziomie 79 900 PLN netto.

Spółka INTENTIO zobowiązała się do napraw gwarancyjnych układu napędowego w ciągu 10 dni, a nadwozia oraz szkieletu podwozia – w ciągu 10 dni. Z kolei okres gwarancji na układ napędowy oraz na nadwozie i szkielet podwozia wynosi 24 miesiące.

MINI od MMI

Z kolei w zadaniu B, na 9 sztuk minibusów klasy MINI LE-R Strzeli wybrał ofertę firmy MMI ze Zbyszewa, która zaproponowała za 9 szt. pojazdów Kapena Urby cenę o 754 974 PLN brutto niższą niż druga oferta złożona przez Automet - na poziomie 4 182 246,00 PLN brutto / 3 400 200 PLN netto, co daje jednostkową cenę netto na poziomie 377 800 PLN netto. Do tego MMI zaproponowało krótsze czasy napraw – układ napędowego w ciągu 7 dni, szkieletu nadwozia oraz szkieletu podwozia w ciągu 4 dni oraz łączny dłuższy czas gwarancji: na układ napędowy - 36 miesięcy, a na szkielet nadwozia oraz szkielet podwozia - 60 miesięcy.

Druga oferta firmy Automet z Sanoka opiewała na sumę 4 937 220 PLN brutto / 4 014 000 PLN netto, co daje jednostkową cenę Mini City LF na bazie Mercedes-Benz Sprinter na poziomie 446 000 PLN netto.

Łączny strzeliński budżet całego zamówienia wyniósł 4 551 000,00 PLN brutto. I tę sumę nieznacznie przekroczyły oferty MMI i INTENTIO (razem 4 575 354 PLN netto).

Unijne wsparcie

Przypomnijmy, że spośród 14 dolnośląskich gmin wsparcie w ramach Obszarów Strategicznej Interwencji otrzymały tylko trzy:

• Oława z projektem parkingu P&R;

• Strzelin - z jedną dotacją na zakupu minibusów i elektrobusów za 3,9 mln i uruchomienie gminnej komunikacji zbiorowej w latach 2017-2018;

• Środa Śląska - z dwoma dotacjami o łącznej wartości ponad 8 mln zł na uruchomienie gminnej komunikacji zbiorowej w latach 2017-2018.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UG Strzelin
MMI
Intentio
  • Bede – 09.06.2017

    Takie wozy jak te zielone można zamówić na elektrycznypojazd.pl - "Polska Marka" Frugal.Ale co to za produkcja? Coś z Chin?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....