TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Strzelin uruchamia komunikację i szuka operatora
INFOBUS.PL - Opublikowano: 01.02.2018 12:48:54
Strzelin uruchamia komunikację i szuka operatora

Gmina Strzelin ogłosiła dziś, 1 lutego przetarg na pięcioletnią obsługę komunikacji. Start przewozów przewidziano już następnego od podpisania umowy. Wybrany operator otrzyma 13 kupionych przez gminę pojazdów.

Strzelin chce uruchomić własną sieć komunikacyjną. Stąd ogłoszony dziś przetarg. Będzie on obowiązywał przez pięć lat. Wybrany operator zacznie wykonywać przewozy już następnego dnia od podpisania umowy. W tym okresie wykona pracę eksploatacyjną na poziomie ok. 1 952 025 wzkm. Z planu zamówień publicznych na ten rok wynika, że w Strzelinie na zakup usługi chcą przeznaczyć maksymalnie 8 135 000 PLN netto. Oznacza to, że gmina jest gotowa płacić za przewozy ok. 4,17 PLN netto za wzkm.

Do obsługi tego pakietu potrzebnych będzie 14 autobusów. 13 zwycięzcy postępowania przekaże gmina. To pojazdy, które Strzelin zamówił w ubiegłym roku. To cztery sztuki wolnobieżnych minibusów z napędem elektrycznym od firmy Intentio. Dodatkowo przewoźnikowi zostanie przekazanych dziewięć Iveco 72C Urby. W charakterze pojazdu rezerwowego operator będzie musiał pozyskać jeden autobus o parametrach zbliżonych do tych ostatnich.

Pora na warunki formalne postępowania. Gmina oczekuje, że oferenci będą musieli się wykazać zdolnością finansową na poziomie nie mniejszym niż 1 mln PLN. Warunek doświadczenia urzędnicy uznają za spełniony, jeśli wykonawca wykaże się w ciągu ostatnich 3 lat realizacją usług przewozowych na poziomie nie mniejszym niż 1,17 mln wzkm.

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 14 marca. Otrzymane oferty w Strzelinie będą oceniać na podstawie dwóch kryteriów. Cena to maksymalnie 60% punktów. 40% można wywalczyć za wydłużenie terminu płatności do 30 dni.

Strzelin to kolejna po Środzie Śląskiej nowa sieć komunikacyjna w województwie dolnośląskim. Jednak co ciekawe prócz jej obsługi także zarządzanie nią zostało zlecone na zewnątrz. Wrocławska firma TRAKO ramach powierzonych zadań będzie robić wszystko czym zajmuje się organizator transportu, tj. m.in. przygotowywać rozkłady jazdy, taryfę oraz trzymać pieczę na tworzeniem i utrzymaniem infrastruktury przystankowej.

W drugim etapie, po uruchomieniu komunikacji, będzie nadzorować jakość świadczonych przez przewoźnika usług oraz monitorować wskaźniki eksploatacyjne i przewozowe - w konsekwencji korygować rozkłady jazdy mając na celu optymalizację systemu. Jest to pierwszy przypadek w kraju, w którym gmina zdecydowała się na kompleksowe powierzenie czynności związanych z zarządzaniem swoim transportem zbiorowym wyspecjalizowanej firmie. Strzeliński projekt jest co prawda na dosyć małą skalę, ale nie da się wykluczyć, że znajdą się inni, którzy pójdą za tym przykładem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
Strzelin
UG
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....