TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Strażacy uczą się elektrobusów. W Jaworznie
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.12.2017 17:00:43 3 komentarze
Strażacy uczą się elektrobusów. W Jaworznie

W Jaworznie odbyło się kolejne szkolenie dowódców Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w zakresie rozwiązań technicznych w autobusach elektrycznych marki Solaris w aspekcie prowadzenia działań ratowniczych

W grudniu 2017 roku, w Jaworznie, zorganizowano trzydniowe szkolenie dla dowódców jednostek ratowniczo-gaśniczych województwa śląskiego z zakresu trzech typów autobusów elektrycznych marki Solaris (9-metrowego, 12-metrowego i 18-metrowego), jeżdżących w jaworznickim Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej. Szkolenie prowadził przedstawiciel firmy Solaris Bus & Coach.

Tematyka szkolenia obejmowała konstrukcję autobusów elektrycznych, wraz z rozmieszczeniem newralgicznych elementów instalacji wysokiego napięcia, a także sposobami zapewnienia bezpieczeństwa na miejscu akcji ratowniczej, przy zdarzeniach z tego typu pojazdami. W ramach szkolenia dowódcy zapoznali się również z budową ładowarki pantografowej (przystankowej) firmy Medcom oraz z nową halą PKM w Jaworznie (wyposażoną w ładowarki stacjonarne - także produkcji Medcom).

Było to już trzecie szkolenie na ten temat, organizowane przez firmę Solaris w Jaworznie. Podobne zorganizowano w 2015 r. dla strażaków z PSP z Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Katowic, Mysłowic oraz Sosnowca oraz październiku 2017 r. dla strażaków PSP w Jaworznie.

Elektryczny potencjał

PKM w Jaworznie po realizacji tegorocznego zamówienia będzie posiadał w swojej flocie 24 autobusy elektryczne, co stanowi ok. 40% wszystkich autobusów, a do 2020r. w planach ma zakup kolejnych 20 sztuk "elektryków" co skutkowało będzie, że autobusy elektryczne stanowiły będą 80% jaworznickiej floty autobusowej. Obecnie, autobusy jaworznickiego PKM, poza Jaworznem, jeżdżą na trasach do Katowic, przez Mysłowice oraz do Sosnowca.

Takie podejście przewoźnik i producenta do tematu bezpieczeństwa pasażerów ma naszą pełna aprobatę. Lepiej "dmuchać na zimne" i być w pełni przygotowanych także na czarny scenariusz.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
PKM Jaworzno
Solaris
Medcom
 • Pracownica Ratusza – 14.12.2017

  Boski INSTRUKTOR, można prosić nu telefonu?

 • SAM – 14.12.2017

  W razie wypadku jedno dotknięcie nie tam gdzie trzeba i po strażaku!!!

 • kris-kross – 15.12.2017

  @SAMWlasnie dlatego sa te szkolenia. U nas w Holandii rozpie...la sie Tesla - ponoc sluzby ratunkowe baly sie tego wynalasku dotykac ... Wiec w dobie rosnacej ilosci tego typu pojazdow - szkolen powinno byc jak najwiecej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....