TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Strajkowy straszak ponownie nie wypalił. W Kielcach
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 17.02.2020 13:00:57
Protest kierowców MPK Kielce ponownie zawieszony; fot. ZTM Kielce

W piątek - 14 lutego -  nie odbył się zapowiadany strajk kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. Z protestu wycofały się związki zawodowe działające w spółce.

-"Strajk został zawieszony bezterminowo. W związku z nieobecnością prezydenta Bogdana Wenty odbyliśmy dzisiaj spotkanie z sekretarzem miasta Szczepanem Skorupskim. Podczas rozmowy zadeklarowano, że nasze postulaty zostaną spełnione. Mamy spotkać się w tej sprawie w przyszłym tygodniu i ustalić szczegóły. Dzisiejsze rozmowy odbyły się z inicjatywy władz miasta" - powiedział w piątek PAP Bogdan Latosiński, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Transportu Publicznego w MPK.

Co się miało zdarzyć...

W ramach akcji protestacyjnej autobusy miały nie wjechać na ulice Olszewskiego i Puscha. Podczas czwartkowej konferencji prasowej związkowcy MPK argumentowali decyzję o rozpoczęciu protestu brakiem działań ze strony miasta na rzecz odkorkowania buspasów na ulicy Olszewskiego. Kierowcy skarżyli się także, że na pętlach autobusowych miasto nie zapewniło kierowcom toalet, oraz że zmiany w rozkładach jazdy nie są konsultowane z przewoźnikiem.

W związku z akcją protestacyjną na przystankach przy Puscha i Olszewskiego miały nie zatrzymywać się autobusy siedmiu linii: 54, 110, 112 oraz 9, 10, 109, 112.

Zdaniem miasta

Tymczasem Arkadiusz Kubiec, zastępca prezydenta Kielc mówił w czwartek, że władze miasta robią wszystko, aby spełnić postulaty protestujących. Dodał, że pismo w tej sprawie zostało wysłane do MPK.

-"Systematycznie informujemy Komendę Miejską Policji, aby funkcjonariusze zwracali uwagę na zakorkowane buspasy przy ulicy Olszewskiego. Ustawimy dwie kolejne toalety na pętlach autobusowych przy Alei Na Stadion oraz Pileckiego" - powiedział w czwartek PAP zastępca prezydenta Kielc.

Władze miasta zadeklarowały także ustawienie barier oddzielających buspasy na Olszewskiego od pozostałych pasów ruchu, tak, aby nie były one zastawiane przez samochody osobowe.

Konflikt między związkiem zawodowym MPK a miastem trwa od lipca zeszłego roku. Związkowcy wysłali wówczas listę postulatów do ratusza. Zabiegali między innymi o to, aby zmiany w rozkładach jazdy przygotowywane przez Zarząd Transportu Miejskiego były konsultowane z przewoźnikiem. Oczekiwali także toalet dla kierowców na wybranych pętlach autobusowych oraz utworzenie miejskiego zespołu ds. komunikacji publicznej z udziałem przedstawicieli przewoźnika.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
strajk
związki
MPK Kielce

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....