TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Strajk kierowców autobusów w Helsinkach
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 22.09.2017 12:30:50 5 komentarzy
Strajk kierowców autobusów w Helsinkach; fot. Wikipedia

Większość kierowców największego przewoźnika autobusowego w Helsinkach - firmy Nobina - strajkowało wczoraj z powodu naruszeniu praw przedstawiciela związków zawodowych. Protest odczuło ok. 200 tys. mieszkańców stolicy Finlandii.

Strajkowali kierowcy firmy Nobina, obsługującej połączenia autobusowe w Helsinkach i sąsiednich miastach Espoo oraz Vantaa. Protestujący nie godzą się na sposób, w jaki menadżer zarządzający ruchem nie dopuścił przedstawiciela związku zawodowego do udziału w rozmowie z jednym z kierowców.

Według relacji głównego reprezentanta pracowników Aurora Kiseriego, związkowiec nie został dopuszczony do udzielenia pomocy pracownikowi i został siłą usunięty z pokoju. Kiseri podkreślił, że związek zawsze udziela wsparcia kierowcom, którzy potrzebują pomocy.

-"Nie akceptujemy rozwiązań siłowych, należy uszanować nietykalność. Pracodawca wymaga tego od nas i tego samego wymagamy od niego" - dodał.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 września, kiedy jeden z kierowców pochodzący spoza Finlandii został wezwany na rozmowę z przełożonym w związku z otrzymaną od pasażera "informacja zwrotną". Wezwany poprosił o udział w rozmowie związkowca.

-"Kierowca posługuje się dobrym użytkowym fińskim, ale jego umiejętności językowe nie są pełne. Z tego powodu poprosił o pomoc" - wyjaśnił przedstawiciel pracowników.

Związkowiec nie został dopuszczony do udzielenia pomocy pracownikowi i został siłą usunięty z pokoju. I się zaczęło. Do czwartkowego strajku zostali wszyscy kierowcy. Rozpoczął się on w czwartek o godz. 3 nad ranem.

Przewodniczący związku zawodowego przeprosił podróżnych za utrudnienia. Firma uznała strajk za nielegalny. Problemy z komunikacją były widoczne wszędzie w rejonie Helsinek.

Przewoźnik Nobina odpowiada za obsługę prawie 40 proc. połączeń autobusowych w rejonie helsińskiej aglomeracji; łącznie z Espoo i Vantaa to ponad 1 mln mieszkańców. Na trasy wyjeżdża ok. 450 autobusów; w czwartek rano było ich ok. 50-60. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
Nobina
Finlandia
 • Kierowca – 22.09.2017

  Uczcie sie Polscy związkowcy! Jeden za wszystkich wszycy za jednego, a nie Wy tylko pieniądze chcecie zbierać i bronicie wlasnych tyłków! Gdybyśmy my mieli takie związki jak tam to nie byli byśmy teraz pomiotami za nędzne pieniądze. A teraz czekam na fale hejtów od Was za pisanie prawdy.

 • dieter – 23.09.2017

  bo za granicą to są związki które walczą o prawa pracownika u nas to jeszcze głęboka komuna siedzi i raczej nic się nie zmieni

 • cccc – 24.09.2017

  Pana Piotra D. ma pracowników za ciemny lud a ma ciągoty do plityki

 • Ryszard Ochódzki – 24.09.2017

  Strajku się wam zachciewa. Oj, przewraca się wam w głowach, przewraca!

 • Ursus Marek P. – 25.09.2017

  To się nazywa solidarność. Brawo!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....